şeker fabriksının verdiği tohumlar

arkadaşlar ben aksaray balküpü şeker fabrikasına pancar eken bir çiftciyim bundan öncekı yıllarda bıze fabrıka libero tohumu verıyordu bu tohumdan oldukça memnunduk fakat buyıl çeşidi baya bır arttırıp (beta stine) (delitzch maden) (kws ernestina) tohumlarını verdı bu saydığım tohumları daha önceden eken arkadaşlar varsa tonajı ve şeker oranıyla alakalı bılgı verırse sevınırım saygılarımla. bils-*-

Ynt: şeker fabriksının verdiği tohumlar

beta firmasının stıne ektim poları iyi verimde güzel ama hastalıklara karşı dayanaıklı degil özellikle yaprak hastalıgı yani poları düşüren etkenler bu yıl beta firmasının coyote graf ve deneme amaclı gönderdikleri mohikan diye bi ceşidini ekecem yüksek polar ve hastalıklara dayanaklı dozer isimli bi tohum ekecem kaplamasız turbata ve libero ekecem

yani beta coyote.graf.mohikan
sygente firmasının turbata polar icin dozer
birde libero ekecem
delitzch firmasının arda diye bi tohumunu ektik cok güzeldi madem ekmedim hic
(tohumlar temini hakkında yardımcı olurum)

SEYİT link=topic=54233.msg572853#msg572853 date=1333277843' Alıntı:
beta firmasının stıne ektim poları iyi verimde güzel ama hastalıklara karşı dayanaıklı degil özellikle yaprak hastalıgı yani poları düşüren etkenler bu yıl beta firmasının coyote graf ve deneme amaclı gönderdikleri mohikan diye bi ceşidini ekecem yüksek polar ve hastalıklara dayanaklı dozer isimli bi tohum ekecem kaplamasız turbata ve libero ekecem

yani beta coyote.graf.mohikan
sygente firmasının turbata polar icin dozer
birde libero ekecem
delitzch firmasının arda diye bi tohumunu ektik cok güzeldi madem ekmedim hic
(tohumlar temini hakkında yardımcı olurum)
seyit bey verdiğin bilgi için tşkr ederim

bende 9 koli stine tohumu var yani 36 ünite.. kws ernestina veya diğer kws çeşitleriyle değişmek isteyen varsa bana 3 koli tohum versin değişelim. Birde ernestinayı deneyelim bakalım tonaj ve şeker oranı nasıl çıkacak..

atasoy43 link=topic=54233.msg574966#msg574966 date=1333568936' Alıntı:
yokmu tohum takas edecek arkadaşlar? pancarcılar cevap bekliyorum
abi dedigimiz şartlarda kabul edersen yarın sabah ver kargoya ben satar paranı gönderrim bu ay sonu gibi pancar parasında paranı gönderrim saten 10 gun sonra bütün tohum alım satımları durur seneye kalır kabul edersen ararsın abi beni

arkadaşlar ben elimdeki stine ve ernestina tohumlarını sonunda burdaki bir esnaf arkadaşla liberoyla takas ettım libero bızım aksaray bölgesine iyi uyum sağladım kanatimce gerek şeker oranı gerekse tonajda

aydın68 link=topic=54233.msg574989#msg574989 date=1333570988' Alıntı:
arkadaşlar ben elimdeki stine ve ernestina tohumlarını sonunda burdaki bir esnaf arkadaşla liberoyla takas ettım libero bızım aksaray bölgesine iyi uyum sağladım kanatimce gerek şeker oranı gerekse tonajda
stıneyi kaca verdin ernestinayı kaca verdin liberoyu kaca aldın ?