Valtra A95 hattat

Selam arkadaşlar bizim köyden bi komşumuz dün hattat valtra a 95 aldı kullanan arkadaşlar varsa nasıl memnunmusunuz yakıt ve çekişi nasıl ? :S

Ynt: Valtra A95 hattat

ben kullanıyorum. çok memnunum . ben yozgatlıyım burda ben 5 li 14 no ünlü tam otomatik pulluk kullanıyorum ve de çok rahat çekiyor yaktı ise 1.6-1.8 L arası yakıyor .5 li 14 no pullugu sivas ta da çeker hemde rahat çeker

Tümocu link=topic=54281.msg572946#msg572946 date=1333288176' Alıntı:
kırmızı yerli olandan
alan arkadasa hayırlı olsun.Hidroliği mekanik mi yoksa elektronik mi ?
XxXEsinti66 link=topic=54281.msg572953#msg572953 date=1333288305' Alıntı:
kırmızıda iyidir çünkü aynı motor var üzerinde sisu diesel 101 hp dolayısı ile iyidir
Olsun.Yeşil kadar iyi olamaz. ;)

Tümocu link=topic=54281.msg572932#msg572932 date=1333287605' Alıntı:
Selam arkadaşlar bizim köyden bi komşumuz dün hattat valtra a 95 aldı kullanan arkadaşlar varsa nasıl memnunmusunuz yakıt ve çekişi nasıl ? :S

vala ben aldım valtra a95 şuanda daha 80 saatte ama çekişinden memnun değilim önceden mf3,085 vardı seri1le patlatma çekiyodum bununla takviye 3 bazı yerlerde 2ye bile düşüyo isyan ediyorum duva*-*0

sinan_92 link=topic=54281.msg582989#msg582989 date=1334861652' Alıntı:
vala ben aldım valtra a95 şuanda daha 80 saatte ama çekişinden memnun değilim önceden mf3,085 vardı seri1le patlatma çekiyodum bununla takviye 3 bazı yerlerde 2ye bile düşüyo isyan ediyorum duva*-*0
öcelikle alan arkadaşlara hayırlı olsun.bende de a95 var.mart ayı içinde aldım.Edirnedeki serviste çalışan bi usta ile ayak üstü sohbetimiz oldu.elektrikli mazot pompası takalım dedi bana.sonra pompa avansını biraz arttırıp güçte atış sağlayacağını söyledi.fırsat olmadı nedenini soramadım.
acaba senin problemle alakası olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg

Muraterol link=topic=54281.msg583029#msg583029 date=1334865620' Alıntı:
öcelikle alan arkadaşlara hayırlı olsun.bende de a95 var.mart ayı içinde aldım.Edirnedeki serviste çalışan bi usta ile ayak üstü sohbetimiz oldu.elektrikli mazot pompası takalım dedi bana.sonra pompa avansını biraz arttırıp güçte atış sağlayacağını söyledi.fırsat olmadı nedenini soramadım.
acaba senin problemle alakası olabilir mi?

valtra dün geldi tipi güzel hoş ama kabin içi çok dar insanı boğuyor bununda şuan çekişi çok düşük normaldir diye düşünuyoruz çekişinin artması için biraz açılması lazım değilmi servisi 200 saatden sonra çekişi artar demiş yakıtı düşer demiş bekleyin bende pompa falan deiştirmeyin servis para tuzağı düşmeyin tuzağa diye düşünüyorum

Tümocu link=topic=54281.msg583095#msg583095 date=1334870690' Alıntı:
valtra dün geldi tipi güzel hoş ama kabin içi çok dar insanı boğuyor bununda şuan çekişi çok düşük normaldir diye düşünuyoruz çekişinin artması için biraz açılması lazım değilmi servisi 200 saatden sonra çekişi artar demiş yakıtı düşer demiş bekleyin bende pompa falan deiştirmeyin servis para tuzağı düşmeyin tuzağa diye düşünüyorum
Haklısın sana katılıyorum.benimde eklemek istediğim bazı küçük kusurlar var:
1.Direksiyon ayar kilidi sağlıklı çalışmıyor.şöyleki;egebeli arazide yer birazda dikse,direksiyona yüklenince yerinden oynuyor.
2.Kabin gerçekten dar,ikinci bir kişiye yer yok.aksine Hattat çok geniş.
3.Mazot deposunu her dolumda taşırıyorum.dolum ağızı yukarı dik olabilir.
4.Debriyaj pedalı basılırken ön konsolun altına ayak ucu sürtüyor ve oldukça rahatsız edici bir durum.Hattat a askı pedal yapılmış Valtra da neden yok?
gibi.

• Beğen
Tepkiler: koylu27

Muraterol link=topic=54281.msg583381#msg583381 date=1334939606' Alıntı:
Haklısın sana katılıyorum.benimde eklemek istediğim bazı küçük kusurlar var:
1.Direksiyon ayar kilidi sağlıklı çalışmıyor.şöyleki;egebeli arazide yer birazda dikse,direksiyona yüklenince yerinden oynuyor.
2.Kabin gerçekten dar,ikinci bir kişiye yer yok.aksine Hattat çok geniş.
3.Mazot deposunu her dolumda taşırıyorum.dolum ağızı yukarı dik olabilir.
4.Debriyaj pedalı basılırken ön konsolun altına ayak ucu sürtüyor ve oldukça rahatsız edici bir durum.Hattat a askı pedal yapılmış Valtra da neden yok?
gibi.

usta alırken bu şikayetlerini yetkililerle paylaşmadın mı..

Tümocu link=topic=54281.msg583095#msg583095 date=1334870690' Alıntı:

vala arkadaş ne yaparsan yap motorun orjinalliğini bozmaktan başka bi işe yaramaz bişeyi düzelticem derken ilerde başka yerlerden sorun açar aynı motorun 2 sene önce alınmışını kullandım oda aynı hiç bir fark yok motorda çekiş yok motor bayıyo dün baktım 150 saat olmuş patlatma cektim kendini sıkmış bi tarlaya inanmazsın bayır yukarı takviye 1e takmak zorunda kaldım yok motor stop edicek nerdeyse her neyse hayırlısı ne diim