TD80D icin en uygun gübre atma makinasi?....

Evet arkadaslar...Tavsiyelerinizi bekliyorum..Bizim ihtiyar gidip yine ufak tefek bisey almadan müdahele edeyim dedim...Kac kiloluk tavsiye edersiniz, tek firfirmi cift firfirmi...

Ynt: TD80D icin en uygun gübre atma makinasi?....

abi bencede gübre işine sokma al bi işbora derim. biz herhere giriyoruz hem hafif zarar vermiyo hem çok pratik heryere girip çıkıp kolay batmıyo gübreleri işborayla serpiyoruz bu iş için biçilmiş kaftan.

Ilginiz icin sagolun...

Nail abi, amazonenin 500 liraya varsa alak hemen.))))Yarin gider 300 litreyi alir seneye vah vah eder..
Servet 400 dönüm var bu sene...
Td80 den baska kosacak moturumuz yok gardas maglesef.(((

Bugün alintiyi beceremedim böyle oldu yaw. Idare edin...

Abi yer çok fazla değilmiş eğer yeri çoğatmayı düşünmüyorsanız gidip de 1 tonluk falan makina almanın bir amacı yok bana göre,senin işini 600lük bi makina görür.Bana göre olmuşken çift diskli olsun,ama fiyat farkı oluyor tabi.sanırsam tek diskliler 1000-1200 tl civarı idi geçen sene bu sene de üç aşağı beş yukarı öyledir.Birçok marka var,sizin bölgede özellikle tutulan bir marka yoksa bence dönder al.

Ben de geçtiğimiz yıl Dönder almıştım.Gayet memnunum. Benim aldığım makina 800 lt.,tek diskli,disk ve kanatları paslanmaz krom. Çift diskli alıp da iki katına yakın para vermene hiç gerek yok. :)

350 litre tek diskli 500 tl ye bulmus ihtiyar...onu alacam diyo...bari 500 600 olsun dedim ama yok...arpalarda yesermemis. yenisini ekecek tohumda yok..morali bozuk üstüne gidemiyomda...bakalim nasil olacak...arpayi kurtaralimda makina olmasada olur...

satocan58 link=topic=54291.msg573234#msg573234 date=1333309813' Alıntı:
Ilginiz icin sagolun...

Nail abi, amazonenin 500 liraya varsa alak hemen.))))Yarin gider 300 litreyi alir seneye vah vah eder..
Servet 400 dönüm var bu sene...
Td80 den baska kosacak moturumuz yok gardas maglesef.(((

Bugün alintiyi beceremedim böyle oldu yaw. Idare edin...
:)

Ben geçen yıl 600 lük çift disk dönder aldım 2400 tl ye,15 santim ilave yaptırdım,(orjinale yakın) oldu 800 lük, hangisini alırsan al ama çift diskliyi tavsiye ederim, tekliye kıyasla gübreyi standart dağıtıyor.

Abi biz 3 sene önce 350 lt tek diskli aldık 500 lira... Zaten en büyük tarlamız taş çatlasın 35 dekar.. dekara 15 kg gübre atıyoz.. 30x15=450 lt yapar büyüğe gerek yok doldur doldur at.. babam böyle açıkladı.. Ama toplu olarak 80,60,120 dekarlık tarlalar var oralar sorun oluyor