FENDT TRISIX yeni görüntü

Ynt: FENDT TRISIX yeni görüntü

Benim merak ettiğim firmalar bu prototif traktörleri kullanan çiftçileri nasıl seçiyor. Mesela bu vidyoda traktör normal bir kasabada çalıştırılıyor. Etrafında Fendt ' ten yetkili pek kimse gözükmüyor. Heralde çiftçiye test edilsin diye verilmiş. Ama bu testi yapacak kişileri neye göre seçiyorlar acaba. Fendt satın alma sayısı mı yoksam çiftliğin büyüklüğü mü...??

Birde merak ettiğim. Trisix ' tede 900 serisi gibi direksiyon ve konsol geri çevrilerek kullanıla biliyor mu?

alipasalierkan link=topic=6069.msg65201#msg65201 date=1218540720' Alıntı:
Benim merak ettiğim firmalar bu prototif traktörleri kullanan çiftçileri nasıl seçiyor. Mesela bu vidyoda traktör normal bir kasabada çalıştırılıyor. Etrafında Fendt ' ten yetkili pek kimse gözükmüyor. Heralde çiftçiye test edilsin diye verilmiş. Ama bu testi yapacak kişileri neye göre seçiyorlar acaba. Fendt satın alma sayısı mı yoksam çiftliğin büyüklüğü mü...??

Birde merak ettiğim. Trisix ' tede 900 serisi gibi direksiyon ve konsol geri çevrilerek kullanıla biliyor mu?

Burası edindiğim şifaen bilgi üzerine fransada DLG testlerinin yapıldığı bir köy diye biliyorum testleri hala sürüyor

alipasalierkan link=topic=6069.msg65201#msg65201 date=1218540720' Alıntı:

540 hp lik makinanın geri ye kullandırılacak bir iş olmaması gerekir diye düşünüyorum...sanırım paletli sistemlere rakip olarak üretilmiş... yolda paletliler 30 - 40 km sürat...son testlere göre 85 km yolda....

atilla link=topic=6069.msg65317#msg65317 date=1218559099' Alıntı:
540 hp lik makinanın geri ye kullandırılacak bir iş olmaması gerekir diye düşünüyorum...sanırım paletli sistemlere rakip olarak üretilmiş... yolda paletliler 30 - 40 km sürat...son testlere göre 85 km yolda....

ağır işlerin efendisi olarak

atilla link=topic=6069.msg65317#msg65317 date=1218559099' Alıntı:

abi trisix ile diğer markalarda bulunan doğustan 8 tekerlekli 500+ hplik traktrler arasında nasıl bir performans faklılığı olur ?
Trisix serisi 3 akslı 6 lastikli diğerleri ise 2 akslı ve 8 tekerlekli nasıl bir performans farklılığı olabilir
8 tekerlek demek daha fazla tutunma demek dolaysıyla ek yakıt demek

yada biz bunu zamana bırakalım zamanı gelince hepimiz öğreniriz
traktörlere düşen en ağır yük tesviye olması lazım trisixin scraper ile göstereceği performans ile bütün olay çözülür
en kısa zamanda trisixi scraper ile iş başında görmek istiyorum...

scraperts1.jpg

POYRAZLI SALİH link=topic=6069.msg76027#msg76027 date=1221512762' Alıntı:
abi trisix ile diğer markalarda bulunan doğustan 8 tekerlekli 500+ hplik traktrler arasında nasıl bir performans faklılığı olur ?
Trisix serisi 3 akslı 6 lastikli diğerleri ise 2 akslı ve 8 tekerlekli nasıl bir performans farklılığı olabilir
8 tekerlek demek daha fazla tutunma demek dolaysıyla ek yakıt demek

yada biz bunu zamana bırakalım zamanı gelince hepimiz öğreniriz
traktörlere düşen en ağır yük tesviye olması lazım trisixin scraper ile göstereceği performans ile bütün olay çözülür
en kısa zamanda trisixi scraper ile iş başında görmek istiyorum...

scraperts1.jpg

Sabır

http://www2.ssm.gov.tr/katalog2007/data/183/uruntr/uruntr3.html son yıllarda askeri tank ve zırhlı taşıyıcılar , paletli araçların moderinize edilerek , çoklu aks lı lastik teker sistemine dönüştürüldüğünü ve yeni imalatların bu sisteme göre dizayn edildiğini duydum... sanırım sürat , yakıt tasarrufu , ataklık gibi özellikler dikkate alındığını, paletli sistemlerde enerji kaybı fazla olacağı için verim düşmesi ve yakıt miktarında artış olur diye düşünüyorum... 105 km/h hız.. az değil

atilla link=topic=6069.msg77194#msg77194 date=1221936135' Alıntı:
http://www2.ssm.gov.tr/katalog2007/data/183/uruntr/uruntr3.html son yıllarda askeri tank ve zırhlı taşıyıcılar , paletli araçların moderinize edilerek , çoklu aks lı lastik teker sistemine dönüştürüldüğünü ve yeni imalatların bu sisteme göre dizayn edildiğini duydum... sanırım sürat , yakıt tasarrufu , ataklık gibi özellikler dikkate alındığını, paletli sistemlerde enerji kaybı fazla olacağı için verim düşmesi ve yakıt miktarında artış olur diye düşünüyorum... 105 km/h hız.. az değil

Atilla abi gerçekten önemli bir ayrıntı verdiğiniz örnek burada en çok dikkatimi çeken operasyon menzili 600-900 km arasındaki değer 400 litre mazotla oldukça başarılı seri ve çevik bir makina olduğu belli tek antikabı ise muharebede lastik sorunu olabilir fakat çelik paletliden lastik tekerliye bir dönüş var gibi bu en önemli ayrıntı diye düşünüyorum bu kısmı tartışılır bence

paletin herhangi bir yerine darbe geldiği zaman .. o tarafın paleti bitiyor...hareket kabiliyetini yitiriyor... 8 tekerden birine zarar gelse , tamamen hareket kabiliyetini yitirmez diye düşünüyorum...

atilla link=topic=6069.msg77205#msg77205 date=1221937219' Alıntı:
paletin herhangi bir yerine darbe geldiği zaman .. o tarafın paleti bitiyor...hareket kabiliyetini yitiriyor... 8 tekerden birine zarar gelse , tamamen hareket kabiliyetini yitirmez diye düşünüyorum... benim kanatim...

Katılıyorum atilla abi ayrıca palette oluşan mekaniki kayıp değerleri hiçe sayılacak gibi değil kendi düşüncem lastik tekerlinin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum çelik paletliler ise muharebede daha avantajlı olabilir

gene muhalefet etmiş gibi olcam ama genede bişey söylemek istiyorum
paletli traktörlerde güç kaybı olur diyorsunuz ama performans bakımından paşet lastik tekerden daha avantajlı... daha önce göndermiş olduğum videoda da JD 9020 serisinden bir traktörle (8x8) Quadtracı bağlamışlardı bu olay sadece tutunmadan kaynaklanıyor Quadtrac hiç patinaj çekmeden JDyi alıp gitmişti... bu durumda hangisi daha avantajlı ??? (hangisinin performansı daha yüksek)

Not : bu örneği vermemin nedeni taraftarlık değil sadece bir örnek...