New Holland TD100d power shutle kolu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: New Holland TD100d power shutle kolu

bizim çiftçimiz laf olsun diye eleştiri yapıyor bazen şartlanmışlar ithal oldumu en iyisi ondan iyisi yok aklı selim düşünce bazen sekteye uğruyor maalesef bunun değişmesi aklı selimin hakim olması gerekli sadece markaya menşeiye güce vs. bakarak değerlendirme yapılmamalı topyekün değerlendirme yapıp mantık süzgecinden geçirilmeli

phantomerkunt link=topic=54345.msg574275#msg574275 date=1333472197' Alıntı:
vurmayın şu erkuntun ayağına bende mf ciyim ama bir gerçek varki 3600 serisi beş para etmez
ben ne diyorum anlamıyormusunuz.. motor bahçe serisi sen onu gidip tarlaya sokarsan tabi beş para etmez..

ali_durmuş link=topic=54345.msg574276#msg574276 date=1333472226' Alıntı:
muhammetcim yerli ile avrupa traktörleri boş yere kıyaslama zaten belli avrupanın daha iyi olduğu. ama parmak ucuylada geçen mf görmedim. 5400 serisnin kullanıdım bir kaç defa elimin tamamını kullandım . :D
dayı ben parmakla geçiyo dedim sen üflemeyle geçiyo anlamışsın ;D
phantomerkunt link=topic=54345.msg574392#msg574392 date=1333478834' Alıntı:
bizim çiftçimiz laf olsun diye eleştiri yapıyor bazen şartlanmışlar ithal oldumu en iyisi ondan iyisi yok aklı selim düşünce bazen sekteye uğruyor maalesef bunun değişmesi aklı selimin hakim olması gerekli sadece markaya menşeiye güce vs. bakarak değerlendirme yapılmamalı topyekün değerlendirme yapıp mantık süzgecinden geçirilmeli
laf olsunu filan yok ben bu sitede çok üye gördüm hepsindende biraz bişeyler öğrendim.. sendende öğrenmiştirim belki ama hakaret etme laf olsun diye yazmıyoruz.. ben bindim casenin yerlisine ithaline.. nh ninde aynı şekil yerlisine ithaline.. mf de aynı yerli ithal çoğu traktörü denedim.. aradaki fark dağlar kadar.. kaportadaki boya bile daha farklı.. tl100a düşün şimdiki td serisi ona yetişebildimi ?

o kol orada iğrenç duruyor direk vites kolu egip oraya monte etmişler bence baya acizlik nh ye yakışmadı.. artı bunun çalışma şeklini net olarak bilen biri yokmu sistemi nasıl.. pek kullanışlı durmuyor elektronik degilse muhtemelen şanzımanı hatayada el verişli olacaktır.. ayrıca mustafa nında dedigi gibi debriajsız geçiş varsa oraya muhafaza şart kazaya sebebiyet verebilir.. buna nasıl uygunluk belgesi vermişler !!

ceya023 link=topic=54345.msg574405#msg574405 date=1333479376' Alıntı:
o kol orada iğrenç duruyor direk vites kolu egip oraya monte etmişler bence baya acizlik nh ye yakışmadı.. artı bunun çalışma şeklini net olarak bilen biri yokmu sistemi nasıl.. pek kullanışlı durmuyor elektronik degilse muhtemelen şanzımanı hatayada el verişli olacaktır.. ayrıca mustafa nında dedigi gibi debriajsız geçiş varsa oraya muhafaza şart kazaya sebebiyet verebilir.. buna nasıl uygunluk belgesi vermişler !!
muhafaza yok geçişide hafif bir payla kubonun yarısı kadar ve çok kolay .... ben gördüm denedim ilk etapta olumlu yorum verdim ama muhafaza şart ki ne şart

Dqn hakaret filan yok mf 3600 ün bahçe serisi olduğuda nereden çıktı 2 tip A ve F A sserisi tarla, F serisi bahçe ben A serisi yani tarla serisi hakkında konuşuyorum 3635 aldılar bu sene benim hoşuma gitmedi gidip ona 80 kağıt verilmez ama 5445 alındı ona 100 değil 150 de verilir mantık yani modelleri seçerek inceleyerek almak lazım saplantı haline dönüşmemeli bunlar benim kişisel düşüncelerim

phantomerkunt link=topic=54345.msg574413#msg574413 date=1333479631' Alıntı:
hakaret filan yok mf 3600 ün bahçe serisi olduğuda nereden çıktı 2 tip A ve F A sserisi tarla, F serisi bahçe ben A serisi yani tarla serisi hakkında konuşuyorum 3635 aldılar bu sene benim hoşuma gitmedi gidip ona 80 kağıt verilmez ama 5445 alındı ona 100 değil 150 de verilir mantık yani modelleri seçerek inceleyerek almak lazım saplantı haline dönüşmemeli bunlar benim kişisel düşüncelerim
3600 Serisinin geneli bahçe serisidir F serisi tam bahçe A yarı bahçe.. onları bu ülkeye getirende suç napcan ver eline td serisini şanzuman diferansiyel uğraş..

mustafagursacli link=topic=54345.msg574408#msg574408 date=1333479504' Alıntı:
muhafaza yok geçişide hafif bir payla kubonun yarısı kadar ve çok kolay .... ben gördüm denedim ilk etapta olumlu yorum verdim ama muhafaza şart ki ne şart

valla mustafa pek anlamadım hafifi bi payla kubo nun nasıl yarısı kadar .. daha açık yazarsan.. geçişler rahatsa guzel ama sistemin içerigi önemli..

ceya023 link=topic=54345.msg574417#msg574417 date=1333479889' Alıntı:
valla mustafa pek anlamadım hafifi bi payla kubo nun nasıl yarısı kadar .. daha açık yazarsan.. geçişler rahatsa guzel ama sistemin içerigi önemli..
şimdi bizim sistem harika birisi alta şak diye çekse geçmez ama bu geçer ona keza yolcunun ayağı çarpsada aynısı geçiş daha yumşak...

Dqn link=topic=54345.msg574415#msg574415 date=1333479731' Alıntı:
3600 Serisinin geneli bahçe serisidir F serisi tam bahçe A yarı bahçe.. onları bu ülkeye getirende suç napcan ver eline td serisini şanzuman diferansiyel uğraş..
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-2012-massey-ferguson-3635-ithal-24x24-77076779/detay#
bu motorun bahçe serisine benzer bir tipi var mı veya ' ' yarı bahçe ' '

italyan newhollandla ingiliz marka markconik ileri gerisi aynı mekanik bencede hem kaba hemde o kadar kullanışlı değil diye düşünüyorum yenilikmi yenilik çifçiyi kandirma kolay

Kimse kusura bakmasın ama adamın biri arkadaşına 'olsa da kodum olmasa da kodum' demiş ya bir muhabbet esnasında, bu da aynı öyle olmuş. Olsa da yaptık olmasa da yaptık demiş sürmüşler piyasaya. Sayın mühendisler tabii ki siz daha iyi bilirsiniz ama göz var izan var şunu biraz daha estetik yapsanız olmuyor muydu ?
Niye bu elin gavurunun yaptığı şeyleri biz hala yapamıyoruz, hakikaten çok tuhaf geliyor bana. Kocaman vites topuzunu takmışlar tuhaf bir yere sokuşturmuşlar, adına da şatıl (shuttle) demişler. Laf olsun diye alelacele yapılmış bir özellik işte.
Şimdi birileri çıkıp da 'bizimkiler ne yapsa beğenmiyorsunuz, gözünüz Avrupa ' da' falan demesin, beğenilecek bir şey değil bu.

keşke koymasalarmış bence güzel bir görüntü değil yakışmamış ithal traktörler ile kıyaslanmasıda bence çok yanlış sonuçta yerli bir traktör eminim ama ilerde bu düzeneği kaldırırlar daha estetik görünüşlü bir şey yaparlar

Nhnin bu resimdeki Shuttle ları iyi geciyo olabilir bilmiyorum... Ama cagrininda dedigi gibi fuarda gördüğümüz yeni yerli case ve nhlerin Shuttle lari elektronik olmadığı icin halat sisteminden dolayı sertti baya, adi üstünde powerShuttle, elektrohidrolikShuttle degil ;)... Burda alan oldu bi iki gün kullanımdan sonra iyi geciyomus... Ama yeni tdler de ve jxlerde elektronik Shuttle ile hi-lo olmasını yeğlerdim... Ve korumalıksiz Shuttle lari da uzun zmndir kullanıyorum ve kullananlari görüyorum ayak çarpmasından dolayı bi sikinti olmuyo ;) paylasim icin Tesekkürler...

Shuttle dediğin iki parmağın ile veya tek parmağınla direksiyonu çevirirken filan veya tek elin hidrolikte iken diğer elin ile yön değiştirmeye yarayan birşeydir. Bunun neresinden adam iki parmağı ile direksiyonu çevirirken tutacak ve yönünü değiştirecek. Hiç ergonomik değilki. Eli ile kavramadan pek değiştirebileceğini sanmıyorum. İsmi shuttle ama görüntü levye...:D Vallah masraf olmasın diye böyle yapmışlar diyeceğim. Ama bu kolu yapmak heralde ufacık bir shuttle yapmaktan daha masraflıdır. Daha fazla demir ve plastik gider...:D

ya arkadaş tarlada sırtında 50 kg yük kaldırıp indiren adamlarsınız hala yok şu motorun shutle parmakla geçiyor bunda yoruyor vs tartışmaları bu sistem levyelilere göre gayet kullanışlı elektroniğini istiyrsanız verin üste 20 bin tl alın ithal modellerinden

by-edo link=topic=54345.msg574654#msg574654 date=1333530011' Alıntı:
ya arkadaş tarlada sırtında 50 kg yük kaldırıp indiren adamlarsınız hala yok şu motorun shutle parmakla geçiyor bunda yoruyor vs tartışmaları bu sistem levyelilere göre gayet kullanışlı elektroniğini istiyrsanız verin üste 20 bin tl alın ithal modellerinden
Abi sende sivaslıymışsın, aktif sivaslı sayısı artıyor :) Ama o 50 kg yükü sadece sivaslılar kaldırır başka kimse yormaz kendisini..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...