Ceviz Bahçesi - Badem Bahçesi için traktör tavsiyesi Lütfen?

Merhaba arkadaşlar,
Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Yanlışsa kusura bakmayın.

12000 m2 Ceviz ve 3500 m2 kadar badem bahçemiz var. Bu konu için çok net bilgiler bulamadım, Kubota 18 beygirlik olanını almayı düşünüyordum ki bu gün bu işlerle ilgilienen bir arkadaş 18 beygirlik motoru ne yapacaksın sen dedi ve kafam karıştı.

Ağaçları dikeli 3 yıl oldu daha küçükler, ancak bildiğiniz gibi çok derinden sürmemem gerekli ilerde bu sebeple 18 beygirlik küçük bir motor ile yüzeysel sürebileceğimi düşündüm. Bu konularda çok bilgisizim nasıl bir motor ve hangi marka tercih edilmeli?

Yardımcı olabileceklere şimdiden çok teşekkür ederim...

Ynt: Ceviz Bahçesi - Badem Bahçesi için traktör tavsiyesi Lütfen?

Ben Kubota traktörlerinin bayisiyim Kubota B1820 modeli 18 hp 4*4 bir traktördür.En kötü ihtimalle küçük geleceğini düşünüyorsanız Kubota B2420 modelini tavsiye ederim.Size alçak ağacın dibine kadar girebileceğiniz bir traktör lazım.www.kucuktraktorler.com sitesinden demo videolardan neler yapabiliyor görebilirsiniz kendi sitemizdir.0554 449 6595 aklınıza takılan bir soru olursa yardımcı da olurum.

Arkadaşlar Allah razı olsun sizden... Neler alınabilir hiç olmazsa öğrenmiş oluyorum sayenizde. Çok yüksek ücretler ödeyemem, zaten kredi ile almayı düşünüyorum. Sanırım Ziraat te peşin 5000tl ödeyip sonra her yıl 4000tl gibi bir şey ödenebiliyormuş.

En önemli şey motorun küçük olması ve ağaçlara yanaşabilmesi.... başka tavsiyesi olnalar varsa sevinirim

antonio carraro öneririm.Aşağıdaki linkteki model 23-26 beygir.Diğer modeller ve bayiler sitede bilgileri mevcut.

broşürü: http://www.antoniocarraro.it/commons/include/php/resourceFile.php?id=32722
http://www.antoniocarraro.it/tr/products/TIGRE~4876

Denizli bayisi:

Esenlik Motorlu Araç. Tic. Ve San. AŞ.

Fevzi Çakmak Bulvarı No:60
(Merkez), 20030 Denizli

Tel: (258) 264-5353 Fax: (258) 363-4056

info@esenlikotomotiv.com

www.esenliktraktor.com

teşekkürler arkadaşlar

ama fiyat olarakda uygun olmalı. Kubota 18b olanın fiyatı sanırım diğerlerine göre daha uygun aslında ilk söylediğiniz t48 almak isterim ama 26.000 gibi bir rakam deniliyor 2.eline...

kubota 2420 çok uygun olur.. 24bg güçünde ama tekerlerinin çapı ve agırlıgı az oldugu için çekiş güçü yuksektir.. 40bg buyuk bi traktörün performansını daha az yakıtla yakalayacagınızı düşünüyorum japon malı birde bence bu modele bakın.. agaç altına rahatlıkla girer ve yakıtıda muhtemelen t480 gibi traktörlerin yarısı kadar ancak vardır..tabi agırlıgıda yine çok az 1 ton bile degiller bahçeyi çok basmazlar her yere girer çıkar... ali kınacı ile görüşürün sitede kubota 2530 kullanıcıları mevcut onlardan da fikir alın.. şu ana kadar memnun olmayan görmedim bu serilerden.. ikinci elleri bile cok pahalı kubota ların halamın ogluda hobi için alacaktı ama ikinci el 18bg likleri ile sıfırları arasında cok fark yoktu..

bencede bizim komşuda 2520 var 3 lü 7 numara alpleri oynatıyor ilçede maskot gibi maşalah tarlada 2 tane 480 eder birde 480 lerin motorları bile çin malı sağlıklı olmaya bi,lir paranıza yazık

sadece bahcede kullanmak için alıyorsan bence 3000 lik veya 3600 lik ford al ikinci el hem ucuz olur hem senin işini fazlasıyla görür tahminin 5-6 bin lira cıvarında ala bilirsin.