elektropar

arkadaslar dogru mu yazdım bilmiyorum bu elektro far denilen aygıt ilaç makinasıhın arkasına takılıp fıskiye gibi ekinlere ilaç atıyomus rüzgarlı havalarda nasıldır artı homojen bir ilaçlama yapıyormu bilen kullanan var mı

Ynt: elektro far

yaw cok aradım interntte bulamdım adını yanlış biliyorum herhalde ydincbayram abimizi aradım ona dedim direk bildi ama kullana yok dedi oda yarın imal yerine gidicem gidebilirsem detaylı ögreneyim

Ynt: elektro far

Sizin dediğiniz Elektropar oluyor. Çok nadir olsada kullanan var. Ama nasıldır bilemiyorum.

http://www.parlayan.com.tr/?call=urunler&id=63

Kod:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=482349578165

68215_168250989880092_168232343215290_316613_7606877_n.jpg

Ynt: elektropar

kullanlrla bigörüşmek lazım hafif rüzgarda verimli çalışırmı fiyatına 800 lira dediler minimum 40 bar pompa gücüyle calışıyomuş o yüzden pek kullanan yok küçük ilaçlama mkinalarında pompa barı düşük

burada bir arkadaşta var ..yavaş gidersen sağa sola giderkenki çizdiği dairenin ortalarına atmıyor ..en sağlıklısı tırmık olduğunu düşünüyorum ..karar senin ali

alalım birer tane yakup abi muzaffer ustadan bu arada dün aksm 6 dan gece 12yekadar yaprak gübresini halettim :) 2 tonluk makinayıda bitirmek marifet ama çok rahat ettim 4 kere doldurdum döndüm durdum :)) 400 ltlikle perrişan olmuşım senelerdir

Kolları geçen yıl aldım biraz eskisinde öyle alayım, verdiğim paraya günah olur birader. Birde bizde fırsat olmuyor ki her zaman rüzgarsız denk getirmek mesele ben rüzgar falan dinlemiyorum atıyorum kollarla. Gübre kovasının ayarını da ona göre yaptım aynı izden hem gübre hem ilaç atıyorum. Rüzgar çıkarsa izleri tutturmak zor olur. Ama elektroparın pratikliği de çok güzel hakikatten, almaya değer bence. Kolllara bir sürü para vereceğine al bunu tak kullan.

polatlıda parlayan 1tonluk makina üzerinde görmüştüm 2-3 yıl önce böyle birşey vardı ama ama makinanın kol sistemide vardı biraz opsiyonlu bir makinaydı faydası varki parlayan tarım yapmış satıyor yoksa hiç üretim yapmazlardı...

Oda bir seçenek olabilir, sonuçta kolların varlığı elektropara engel değil, aküden elektrik alıp, piknik tüpü büyüklüğünde bir cihazdan 3 tane ilaç memesi çıkartmışlar bu memeler cam silecek motoru sayesinde hareket ederek 180 derece açı ile ilacı etrafa saçıyor. Ali memnun kalırsa kolların yanında ekstra alınıp hana şartları müsade ederse kullanılabilir. Yaptığı işe göre çok para değil çünkü.

yonca ekicem mısır arkasına her biçimde yaprak gübresi atıyorum illaki gece rüzgar kesiliyo ayrıca çok pratik benim tarlada kenarlar yüksek oldugundan kolla dönüşler zorr olıyo bi kaç kez kırdım kkolu sırf o yzden bile alınabilir