Mini Bahce Tipi Traktorler icin Kultivator

Ynt: Mini Bahce Tipi Traktorler icin Kultivator

motorun arkasındakine biz kürün deriz . uzun bacakları var pancar yerlerine kültüvatordan sonra toprak elensin diye bundan çekeriz çok güzel olur . motor zaten kubota

Tiller diyorlar... Pulluk ile sürüm sadece güzün oluyor sanırım..Yazın yüzlek işleme yapacağınız için uygun alet..Çok ot olan yerlerde çok iş yapamaz...

Bunun adı aysandır arkadaşlar. Tillerin ayakları daha kalıncana olur. Bu direk sert yere çekilmez. Tarlayı sürersin yada çizel çekersin sonra da bunu kullanırsın.

doganbey1 link=topic=54371.msg575027#msg575027 date=1333575210' Alıntı:
Bunun adı aysandır arkadaşlar. Tillerin ayakları daha kalıncana olur. Bu direk sert yere çekilmez. Tarlayı sürersin yada çizel çekersin sonra da bunu kullanırsın.

Evet adı AYSAN mış, araştırdım şimdi. Peki hocam ben tarlada tüm sürme işlemlerinde bunu kullansam olmaz mı? Yani hiç pulluk almadan sadece bunla yapsam?

whoyouare link=topic=54371.msg575043#msg575043 date=1333577192' Alıntı:
Evet adı AYSAN mış, araştırdım şimdi. Peki hocam ben tarlada tüm sürme işlemlerinde bunu kullansam olmaz mı? Yani hiç pulluk almadan sadece bunla yapsam?
hocam direk girersin girmesinede kırılmadık ayağı kalırmı orası muamma :)

Toprağına bağlı fakat bence biraz zor olur. Şu var. Toprağın hava alması gerekiyor. Hava alınca da yanıyor. Ve böylece toprak zenginleşiyor. Bana kalırsa ilk önce güzelce bir sürüm yapmak gerek. Çünkü aysanın ayağını batırmak istiyorsan toprağın oynak olması lazım. Yoksa sittin sene batıramazsınız. Ben görüyorum burada. Adam pullukla aam gibi sürmüyo sonra kaz ayaklarına falan habire taş tomruk vs koyuyo. Gereksiz olur. Sürdükten sonra bunu çekerseniz daha verimli olur.

Kardeşim bu makinaya cültivatör denilir. Yıllarca bunların çizimi ve satışıyla uğraştım. Şimdi yeniden satış yapmaktayım çok yakında türkiye turlarına çıkacağım. Öncelikle toprağa bağlıdır kullanımı zannedersem sen bağ bahçe gibi toprağın fazla kurumamaış susuz kalmamış yani ağaç vs. olduğu bir alanda, toprağın yumuşak olan bir yerde kullanıcaksın. Durum böyle ise çok idaaldir bu makina. Çünkü toprağı çok güzel havalandırır görmüş olduğun S şeklindeki ayaklar teknik olarak birtakım iişlemlerden geçmiştir. Ve böylelikle özellik kazanmış olup toprağın içinde titreşim yapmaktadır böylece toprağı çok güzel harmanlar ayrıştırır. Toprağa verim katar. Toprağın sert ise öncelikle patlatman gerekir ve daha sonra bunu kullanabilirsin. Almayı düşünürsen yardımcı olurum. Bunların çeşitli ayak kombinasyonları vardır. Dikkat etişleyeceğin yere uygun olana bak. Ve en önemlisi kalitesine bak dikkatli ol 1 defa alacaksın. Soru sormak istersen tel numaram 0 506 602 48 28

ilhan35 link=topic=54371.msg606936#msg606936 date=1339752446' Alıntı:
Kardeşim bu makinaya cültivatör denilir. Yıllarca bunların çizimi ve satışıyla uğraştım. Şimdi yeniden satış yapmaktayım çok yakında türkiye turlarına çıkacağım. Öncelikle toprağa bağlıdır kullanımı zannedersem sen bağ bahçe gibi toprağın fazla kurumamaış susuz kalmamış yani ağaç vs. olduğu bir alanda, toprağın yumuşak olan bir yerde kullanıcaksın. Durum böyle ise çok idaaldir bu makina. Çünkü toprağı çok güzel havalandırır görmüş olduğun S şeklindeki ayaklar teknik olarak birtakım iişlemlerden geçmiştir. Ve böylelikle özellik kazanmış olup toprağın içinde titreşim yapmaktadır böylece toprağı çok güzel harmanlar ayrıştırır. Toprağa verim katar. Toprağın sert ise öncelikle patlatman gerekir ve daha sonra bunu kullanabilirsin. Almayı düşünürsen yardımcı olurum. Bunların çeşitli ayak kombinasyonları vardır. Dikkat etişleyeceğin yere uygun olana bak. Ve en önemlisi kalitesine bak dikkatli ol 1 defa alacaksın. Soru sormak istersen tel numaram 0 506 602 48 28
İlhan35 abi olayı kökten çözmüş :D

yıllardır Aysan Marka cck21 kültivatörü kullanıyoruz.taşlı arazilerde ayak kırıyor ama başka sorun çıkmıyor.tohum yatağı hazırlamada çok güzel bir alet.
şu an hangi markayı üretip satıyorsunuz ?

bahçe için biçilmiş kaftan otları fazla büyütmeden gayet iyi çalışırsın ama çok otta toplama yapar bizdede aysan adıyla kullanılıyo ama asıl adı kültivatör. piyasaya ilk aysan tarafından çıkarıldığı için adı aysan geçiyor

Arkadaşlar ben İzmir ' de AYSAN adında bu ürünün fabrikasında yıllarca çalıştım. Bu kültivatörleri ürettim ve Türkiyenin bir çok ilinde benim çizdiğim ve ürettiğim AYSANLAR vardır. Şimdi kendim üretiyor ve satıyorum. Bu konuda iddalıyım diyebilirim gerek kalite ve gerekse fiyat olarak. Bunun yanında ÇİZEL TİLLER DİPPATLATAN üretiyor ve satıyorum. Mesela şunu söyleyebilirim. Taşlı arazilerde ayakların kırılmaması için taş toplama tipleri vardır bu aletin. Yeni bir alet almaya gerek yok. Taş toplama ayaklarını alıp alete takabilirsiniz daha sonra taşları temizledikten sonra ayakları değiştirebilirsiniz. Ayak kırılma olayı ortadan kalkar. Normalde 1 saatte bu sök tak işlemi yapılabilinir. Yanlış anlamayın sizinde en fazla yarım gününüzü alabilir bu işlem. Bana bu konularda sormak istediğiniz herhangi birşey olursa telefon açabilirsiniz. Yedek parça ve aletlerde yardımcı olmaya çalışırım. (Teknik ve fiyat olarak, yada herhangi bir firmanın analizini yapabiliriz.) Dediğiniz gibi bu aletin orjinal adı Cültivatör olarak geçer. Bu aleti Türkiyeye ilk getiren ve yapan firma AYSAN dır ve adı böyle kalmıştır. Bende yıllarca AYSAN da çalıştım. Şu anda dediğim gibi kendi işimi yapmaktayım. Tel: 0506 602 48 28