Bahçem için yerel tohumlara ihtiyacım var

Arkadaşlar hepinize bereketli günler dilerim.
İstanbul Arnavutköy Dursunköy ' de ve Silivri Çanta ' da hobi olarak ekmek üzere yerel tohumlara ihtiyacım var. Eczanemim bahçesinde fidelendirip bu tanıdıklarımın bahçesine ekmeyi planlıyorum. Kısmet olursa da Edremit Güre ' deki yazlığımın bahçesine de olabilir. Kesinlikle ziraat tohumu, hibrit tohum kısacası yabancı tohum düşünmüyorum. Fazla tohumu olanlara kargo adresimi versem karşı ödemeli gönderebilirler mi acaba? İsteyenin bir yüzü kara :)

Ynt: Bahçem için yerel tohumlara ihtiyacım var

Organik bal kabağı tohumu ve barbunya fasülyesi (alaca fasülye) mevcut. Ha birde nohut var, kırmızı renkli. Gönderebilirim, adresi özelden yazabilirsin yurtiçi kargoya veririm.

Çok sağolun, hemen çıkmak zorunda kaldım eczane 19.30 ' da kapanıyordu. Ben de kaç gündür elim değip yazamamıştım. Konuyu açıp çıkmak zorunda kaldım. :) Adresim : Yusuf Güngörmez Yeni Ümit Eğitim Kurumları Maraşal Çakmak Mah. Bağcılar Cad. No:114 kat:2 Camlıkahve-Güngören/İstanbul tel:0 532 631 32 74
lgere link=topic=54373.msg574868#msg574868 date=1333561408' Alıntı:
sana yerli 8 sıra mısır tohumu göndereyim arkadaşım 100 seneden beri hep ayni tohum
Sağol arkadaşım. :) Silivrideki arkadaşımın yerine ekebilirim. Az olsun yeterli.
nailyetek link=topic=54373.msg574871#msg574871 date=1333561707' Alıntı:
Organik bal kabağı tohumu ve barbunya fasülyesi (alaca fasülye) mevcut. Ha birde nohut var, kırmızı renkli. Gönderebilirim, adresi özelden yazabilirsin yurtiçi kargoya veririm.
Sevinirim Nail Muhtarım, geçen sene 2 kök altın çilekten biraz yedik biraz da tohumluk ayırdım, viyollere 2 gün önce ektim fide yapacağım kısmetse, onlara başlayınca neden daha fazla yetiştirmeyeyim dedim, benim köy 200 km uzak zaten durumlar şu an karışık bu arkadaşlarım istediğim gibi ekebileceğimi söylediler, ben de sizlere o yüzden yazdım ve beni kırmayacağınızı biliyordum, çok sağolun :)
keykubat link=topic=54373.msg574876#msg574876 date=1333561840' Alıntı:
olsa hepsi senin yusuf hocam
az veren candan çok veren maldan olmayıp veremeyen gönülden :) deyip sana da teşekkür ederim keykubat
:)

Domates tohumu galiba az abi,bizimkiler de fide yapıyor ama eğer artacak olursa aklımda olsun.Ben bir bakayım,yeşil fasülye olma ihtimali yüksek.Ben bostan işleriyle pek uğraşmıyorum,bizimkilere bir sorayım bakalım,yapabileceğim bişey olursa burdan haber veririm ben sana.

Nail arkadaşıma çok teşekkür ederim kargosunu dün aldım. Ve çok sevindim. Bu seneyi kapattık seneye inşaallah. Ben bu işin ticaretini yapmıyorum. Sadece zihniyet olarak kimyasal gübre ve ne tesiri olduğunu maalesef bilmediğimiz ilaçlardan ari ve kesinlikle yerli tohum odaklı küçük çiftçilik peşinde koşuyorum. Diğer arkadaşlarıma da teşekkür ederim ilgilendikleri için, bu sene için yeterli tohumum oldu. Allaha emanet olun.