AHIR PLANLARI

Birçok kişi internette bu tarz planlar arıyor fakat bulamıyorlar,çünkü bu iş iyice ranta dönüştü size bunun gibi bir çizim vermek için en az 1000 lira civarı bir para istiyorlar.Bu çizimleri ziraat fakültesindeki bir hocamız vasıtasıya öğrendim,sitede de birçok kez linkini attım fakat burda daha derli toplu paylaşayım,ihtiyacı olan arkadaşlar da faydalanırlar.
Her sistemin iki çeşidi var,birisi yem yolu içeri birisi dışarıda.Dışarıda olanların çatısı ister tek yönlü ister çift yönlü olabiliyor.
Ayrıca burda 50 ve 40 başlık sistemler var,mesela 100 başlık sistem istiyorsunuz,50lik olanın karşısına aynısından yapınca 100 için oluyor :)

İlk önce 50 başlık sistem planları,sonra 40 zaten fotoları açarsanız üstünde yazıyor kaçlık nasıl sistem olduğu.

Not:Dökümanlar Amasya DSYB sitesinden alıntıdır.

Ynt: AHIR PLANLARI

cagrı senınde mandıran varmı ?
bırde sana bır sey soracacım bu proje ıle ılgılı.sana bahsetmıstımya mandıra kurmayı dusunuyorum dıye bugun ıl ozel ıdarede bu ıs ıle ılgılenen bır abıyı getırdı bana projenın 15 -ıla 20 mılyar arası olabılecegını soyledı arsamın tarla oldugunu ve koyun dısında 200 m dısarda oldugu ısn pahalı oluyor dedı koyun ıcınde olsayda 6-7 mılyar olacagını soyledı bu konu hakkında bılgın varmı bana cok pahalı geldı veya sızın oralarda kaca maal oluyor veya yapacagım ıslemlerın sıralarını bılıyor ısen bır yardımcı olursan sevınırım

ssdemirel40 link=topic=54387.msg575252#msg575252 date=1333642830' Alıntı:
cagrı senınde mandıran varmı ?
bırde sana bır sey soracacım bu proje ıle ılgılı.sana bahsetmıstımya mandıra kurmayı dusunuyorum dıye bugun ıl ozel ıdarede bu ıs ıle ılgılenen bır abıyı getırdı bana projenın 15 -ıla 20 mılyar arası olabılecegını soyledı arsamın tarla oldugunu ve koyun dısında 200 m dısarda oldugu ısn pahalı oluyor dedı koyun ıcınde olsayda 6-7 mılyar olacagını soyledı bu konu hakkında bılgın varmı bana cok pahalı geldı veya sızın oralarda kaca maal oluyor veya yapacagım ıslemlerın sıralarını bılıyor ısen bır yardımcı olursan sevınırım
heralde ruhsat vs tarzı proje işleri için diyorsun bu rakamları,o konuda hiçbir bilgim yok bizde var ancak eski sistem biz bir ara niyetlendik yeni için ancak denk düşmedi şu an

n_cebeci link=topic=54387.msg575313#msg575313 date=1333646313' Alıntı:
Tebrikler, mükemmel bir konu mükemmel bir anlatım. Kuru yem deposu için birşey yok mu, yoksa ben mi göremedim acaba ? Tekrar tekrar teşekkürler
Evt abi bunlar daha çok ahır olarak,komple bir çiftlik sistemi planları değil.Ancak kuru yem deposu çok basit,ayrıntılı bir plana gerek yok bence,ama genel bir yerleşim planı şart tabi

dostum ben link veya resim göremedim ama doğru sölüosun planlar için çok para isteniyor bizde bu sene kendi yerimizde 20 sağmalla başlıcaz deneme süreci önümüzdeki yaza çıkarken 100 sağmallık biyer planlıyoruz şimdilik paylaşım için saol .

yeni çiftçilik link=topic=54387.msg576853#msg576853 date=1333977109' Alıntı:
dostum ben link veya resim göremedim ama doğru sölüosun planlar için çok para isteniyor bizde bu sene kendi yerimizde 20 sağmalla başlıcaz deneme süreci önümüzdeki yaza çıkarken 100 sağmallık biyer planlıyoruz şimdilik paylaşım için saol .
Bende bir sorun yok hepsi gözüküyor,diğer arkadaşlarda da sorun varsa tekrar yüklerim

güzel bilgiler cağrı tebrikler bu konu için haftaya sınavım var barınak remini atocat te çizecem referansım bu sayfa birazda bizim ahırın projesi ile eklenti yaparsam dersten geçerim

[size=12pt]50 Sağmallık Serbest Duraklı Ahır Planları[/size]
[size=10pt]Kuyruk kuyruğa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu içeride[/size]
Yerleşim planı
t869.png

Kesit - Çift eğimli çatı
eq8e.png

[size=10pt]Kuyruk kuyruğa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu dışarıda[/size]
Yerleşim planı
gkny.png

Kesit - Çift eğimli çatı
hii3.png

Kesit - Tek eğimli çatı
xzy1.png

Baş başa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu içeride
Yerleşim planı
xmfd.png

Kesit - Çift eğimli çatı
26ys.png

Baş başa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu dışarıda
Yerleşim planı
442h.png

Kesit - Çift eğimli çatı
e3im.png

Kesit - Tek eğimli çatı
ky5.png

[size=12pt]40 Sağmallık Serbest Duraklı Ahır Planları[/size]
Kuyruk kuyruğa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu içeride
Yerleşim planı
626n.png

Kesit - Çift eğimli çatı
sw18.png

Kuyruk kuyruğa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu dışarıda
Yerleşim planı
60y7.png

Kesit - Çift eğimli çatı
1fvi.png

Kesit - Tek eğimli çatı
73wt.png

Baş başa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu içeride
Yerleşim planı
gd0e.png

Kesit - Çift eğimli çatı
ydno.png

Baş başa - 2 sıralı - Yem dağıtım yolu dışarıda
Yerleşim planı
06zo.png

Kesit - Çift eğimli çatı
f2ls.png

Kesit - Tek eğimli çatı
3i66.png

Bu ahır Palnına baka baka ezberledim eline Sağlık İlham kaynağım oldu bu tarz ahırlar Eski ahırlardan daha Hesaplı olacagına inanıyorum.

İlk etapda Cağrı kardeşim dediğin gibi hiç olmasa 50 Başlık yapılsa ilerliyen yılardada ek yaparak Tam ahır şekli çok Mantıklı geldi bana

Saol cok eline sağlık.