6445 GÜÇ ARTTIRMA

Ynt: 6445 GÜÇ ARTTIRMA

wood link=topic=54415.msg576189#msg576189 date=1333832111' Alıntı:
adam ona 80hp ye göre şanzuman koymuş sen tutup turbo takıp 85 90hp yaparsan bu şanzuman haliyle dagılacaktır.sonra traktörlerin agırlıkları aynı diye şanzumanlarını aynı sanma.bana bu olayı bire bir canlı nh servisi açıkladı.
cahillik işte her sakallıyı dedem ,her 12+12 şanzımanı aynı zannediyorum.nh servislerinin cansızlarıdamı var :D

arkadaşlar benim motor 2008 model yani dolayısıyla eloktronik beyinli pompa yok üzerinde normaltip lucas marka yıltız tipi pompa var.bu pompa ile ne kadar daha gücünü arttırabilirim .yakıtta ne kadar fark eder.yani yapmaya değer mi ekonomide önemli tabiki.benim yapmak istediğim en verimli şekilde motoru ve takımları kullanmak.yapan arkadaşlar varmı mf veya başka motorlara ne kadar fark ediyor.teşekkürler :S

2 adet 3.105 e yaptılar bu olayı ikiside aynı şekilde sağdan arkayı dağıttı. bir zayıflık olabilir.. sonuçta 265 85 aynı şanzıman 3000 serisinde var. yetersiz kalabilir. pompadan bir civata ayarıyla basit bir şekilde yapılıyor.

ithal traktörlerde sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ben Mekanik Ve Eski Traktörlerin Pompa Ayarıyla Gücünün Artırılmasına Karşıyım....
Ama Yeni Teknoloji, Elektronik Ve İthal Motorların Gücü Sanal Ortam Yardımıyla ECU Ayarıyla Yapılabilir...

Yetkili servisine git 96 hp herhalde 6445 sanırım bunu 100 hp ye yada az daha yukarı çekebilir ama Yetkili Servise git uygun görürse yap sonra başına iş alma. Ben yaparım diyen Çok çıkar ;) sen gene bildiğin yere git (Kurt bildiği Dereye kaçar ) ata sözü misali;)