Yeni Pas İlacı Madison

23112011182534.jpg
Bayer Cropscience’ın; buğdayda yeni gücü ' ' Madison ' ' piyasaya sunuldu. Pas (Puccinia spp.), Septorya ( Septoria tritici) ve Külleme (Erysiphe graminis) hastalıkları yanı sıra buğdayda embriyo kararmasına neden olan ve insan sağlığı açısından oldukça önemli olan bir hastalık olan başak fusaryumuna da karşıda oldukça etkili olan yeni fungisiti ' ' Madison ' ' piyasaya sunuldu.

Bayer CropScience Hakkında

Bayer, temel olarak sağlık, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Bayer AG’nin iştiraki olan Bayer CropScience AG, bitki koruma, tarım dışı haşere kontrolü, tohum ve bitki biyoteknolojisi alanlarında dünyanın önde gelen yenilikçi bitki bilimi şirketleri arasında yer almaktadır. Şirket, çağdaş ve sürdürülebilir tarım ve tarım dışı uygulamalar için kapsamlı bir ürün portföyü ve geniş hizmet altyapısı sunmaktadır. Bayer CropScience, dünya genelinde 120’nin üzerinde ülkede ve toplam 18.000’den fazla çalışanla faaliyet göstermektedir.

Bayer Türk Hakkında

Bayer Türk 50 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Şirketin her üç alt birimi; “HealthCare”, “MaterialScience” ve “CropScience”, Türkiye’de kendi pazarlarında güçlü ve öncü birer konuma sahip. Türkiye’nin en büyük 130 şirketi arasında yer alan Bayer aynı zamanda kimya endüstrisindeki en büyük yedinci ihracatçı konumunda bulunuyor. Türkiye genelinde 19 bölge ofisi olan Bayer Türk’ün ayrıca İstanbul bölgesinde iki üretim tesisi bulunuyor. Gebze’deki fabrikasında CropScience için üretim gerçekleştiren şirket, İstanbul, Topkapı’daki fabrikasında ise HealthCare birimi için üretim yapıyor. Bayer’in Orta Doğu Bölgesi’ndeki en büyük iştiraki olan Bayer Türk ayrıca, 40’ın üzerinde ülkeye bitki koruma ürünleri ve ilaç ihraç ediyor.