erkunt debreyaj sorunu

Ynt: erkunt debreyaj sorunu

Çağrı link=topic=54485.msg576626#msg576626 date=1333924324' Alıntı:
tamam işte çözüldü say sen onu eskisinden iyise sıkıntı yok aynen devam :)
pancar sezonu günde sayısız debriyaja basıyosun o sertlik yüzünden bacaklarımız yorulmuş gece uyurken su içmeye kalktım bide aniden sol bacağımda bi boşluk hisettim nasıl anlatıyım adım atcaktım bacak olduğu yerde kaldı :) çektiğimde acayip bi acı o ara nasıl acıdıysa artık evin ortasına bayılmışım :D bi uyandım şaşırdım kaldım geri gidip tekrar yattım sonra bi sıkıntı olmadı ama o olay debriyaj yüzünden olmuştu..ilk işim yayı sökmek oldu ;D ..şuan yeni serilerde debriyajın bileğini birazdaha uzatarak daha kolay kuvvet uygulanması sağlanmışş demekki eskilerden bihayli şikayet vardı.

anayurtlu 3105d link=topic=54485.msg576631#msg576631 date=1333925147' Alıntı:
pancar sezonu günde sayısız debriyaja basıyosun o sertlik yüzünden bacaklarımız yorulmuş gece uyurken su içmeye kalktım bide aniden sol bacağımda bi boşluk hisettim nasıl anlatıyım adım atcaktım bacak olduğu yerde kaldı :) çektiğimde acayip bi acı o ara nasıl acıdıysa artık evin ortasına bayılmışım :D bi uyandım şaşırdım kaldım geri gidip tekrar yattım sonra bi sıkıntı olmadı ama o olay debriyaj yüzünden olmuştu..ilk işim yayı sökmek oldu ;D ..şuan yeni serilerde debriyajın bileğini birazdaha uzatarak daha kolay kuvvet uygulanması sağlanmışş demekki eskilerden bihayli şikayet vardı.
dediğin gibi olduktan sonra en iyisini yapmışın yayı sökmekle :)

anayurtlu 3105d link=topic=54485.msg576631#msg576631 date=1333925147' Alıntı:
heheheh çok güldüm yaa aynı durumun bi değişiğide bana olmuştu uyurken nasıl olduysa sol bacağım komple uyuşmuş yattıgım yerın yakınındada telefen vardı çaılınca hemen şıçradım kalktım sağ ayğımı attım sol ayağımı attım baktım bacak yok patt yerdeyımm ama halen o şaşkınlıkla yerde sürünerek ve kalkmaya çalışarak tlfna gitmeye çalışıyordum ablam kalktı beni görünce bastı kahkahayı ama ben kalkıyorum tam basıyorum tekrar düşüyorum :))))

benbekirya link=topic=54485.msg576661#msg576661 date=1333928632' Alıntı:
heheheh çok güldüm yaa aynı durumun bi değişiğide bana olmuştu uyurken nasıl olduysa sol bacağım komple uyuşmuş yattıgım yerın yakınındada telefen vardı çaılınca hemen şıçradım kalktım sağ ayğımı attım sol ayağımı attım baktım bacak yok patt yerdeyımm ama halen o şaşkınlıkla yerde sürünerek ve kalkmaya çalışarak tlfna gitmeye çalışıyordum ablam kalktı beni görünce bastı kahkahayı ama ben kalkıyorum tam basıyorum tekrar düşüyorum :))))
uyuşmada kötüde benimki daha farklı bişeydi :) direk canım ağzıma geldi :D

anayurtlu 3105d link=topic=54485.msg576621#msg576621 date=1333924056' Alıntı:
yandaki sigorta kutusunun olduğu yerin kapağını sök içeride bi yay var onu sök eve koy bişeye lazım olur :D
dediğin gibi bacagımda derman kalmadı bide gacur gucur sesi yok mu çileden çıkartıyor yayı söküyüp bi deneyim bn:)

geçmiş olsun halini çok iyi anlıyorum bizim 240ın debriyajı askı pedal değil eski tip ,birgün bağ arasına çapa yaptım traktörden inerken sol dizim tutmadı yere çöktüm kaldım çektiğim acısı da cabası zaten