3075 traktör ve mibzer

S.a arkadaşlar Mf 3075 tek çeker traktör edindim mibzer alacam 2. el ama kafam cok karıştı, gübreli alsam gübresizmi alsam birde benim traktörüm 76 beygir turbo motorlu acaba kaç sıralı mibzer almalıyım ki 50-60 derece dık yokuslarda sıkıntı yaşamayayım??? bilgisi olanlar paylaşırsa sevirim....

Ynt: 3075 traktör ve mibzer

çiftçiyiz22 link=topic=54491.msg576675#msg576675 date=1333930779' Alıntı:
noo*-*-

ben niye gülmedim acaba ?? komik mi şimdi bu??
di-TF8X.png

şirin seni

dostum ne dediğimi iyi biliyorum sen muhtar torunu falansın herhalde ki hiç 55 derece tarla görmemişsin .. form konusuyla ilgili fikrin varsa lütfen aydınlat bizi yoksa rica ediyorum meşgul etme lütfen...

100 dönüm buğday ekecek 35 gunde .. 360 gun yatacak nasıl mibzerin işi super dimi?? ya ben hobi olarak başladım çiftçiliğe kuru tarım yapıyorum suan sadece bugday ve ayçiçeği ekip dikiyorum bereket versin... en son kullandıgım mibzer ortaktı kendı basıma bı tane edineyım dıyorum ama nasıp bakalım uygun bıseyler bulabılırsem öncelik 2. el olması tabıkı.. hem ekonomik olarak hem de ciftciliğimin kısıtlı olmasından dolayı 2. el benı ıdare edebilir diye dusunuyorum .. hayvancılıkta yok hatta koyde de oturmuyorum :)

çiftçiyiz22 link=topic=54491.msg576677#msg576677 date=1333931549' Alıntı:
şirin seni

dostum ne dediğimi iyi biliyorum sen muhtar torunu falansın herhalde ki hiç 55 derece tarla görmemişsin .. form konusuyla ilgili fikrin varsa lütfen aydınlat bizi yoksa rica ediyorum meşgul etme lütfen...
usta değerler doğru dik açı 90 derecenin yarısı 45 derece tam yarı oluyo buda domates rampalarından bile fazla. değerler doğrudur.zaten az buçuk doğru olduuğu gözle de görülüyor. neyse konumuz bu değil aramıza hoşgeldiniz merak etmeyin yarından sonra sorunuza hemen hemen yeterli cevaplar alabilirsiniz. size yardımcı olurlar.

umarım arkadaşım acelem yok zaten bana dedimya ekim ayında 5 gun lazım olan bı makına ıcın bılgı paylasımına basvurdum .. hayırlısı bakalım

öbur tarafta bak varsa elimde 1-2 foto yarın aksam atacam o acılarla ilgili benım diyen traktör operatörlerinin hepsini simdiden ninemin tarlasına beklerim çalışmaya çift cekerler hariç tabiki :D
ha bu arada sanjıman baskı balata sakat olanda gelmesin bayır aşagı dağılır yazık )))

şimdi 3075 bizim arzimizde 20li mibzeri çok rahat çekiyor bizim mibzerlerimiz çekili tip..sizin otarafta hangisi kullanılıyor?
asılır mibzerlerden hiç yok onun kaçlısı kullanılabilir bilmiyorum

50-60 derecelik dik yamacı tımanacak henüz bir traktör yapıldığını sanmıyorum o diklikte hepsi sırtının üzerine devrilir araziniz dik olabilir ama hesapta bir yanlışlık var gibi geldi traktörünüze 16 veya 18 mimzer uygun olur almışken gübreli al şakalak veya ekermak ikiside iyi mimzerdir ikinci elde temiz pistonlusunu 4-5 bin lira arasında bulabilirsin kolay gelsin.