HAFTA SONU KÖYDEYDİK, YAPTIĞIMIZ ÇEŞİTLİ İŞLER (DOĞAN TARIM)

Arkadaşlar Abiler, Cuma günü köye gittik. İstanbuldaki Akrabanın Tümosan 74.80 N ve Bizim Masseyi çalıştırdım. Havalar sıcak 168 hiç gıv gıv yapmadı. Tümonun akü bozuk çekerek çalıştırdık garajın önüne çektik. Sonra Tümoya tırmık, Masseye 20 li ızgarayı taktık. Akrabanın güzden sürülmüş ama kuraklıktan dolayı ekilememiş tarlalarını hazırlamaya gittik. Tarla çok yumuşaktı bastık 50 dekarı kapattık. Tarlaya beraber girip beraber çıktık, Tümo 20 litre yakmış, Massey 16 litre yaktı. Yalnız akşam olduğu için bişey çekemedim :) Ertesi gün arpayı hazırladığımız yere ekmeye gittik. Masseyin kullanımı rahat olduğu için mibzeri taktık biraz babam ekti gerisini ben ektim. Tarlanın altı çamurmuş, Masseyle giderken farkettim gaza yüklendim ipi çekip diskleri kaldırdım az daha batıyordum :D Sonra aynı gün arpa ekimini bitirince 12 dekar patates yerlerini sürdüm. Tarla çamur ve dolayısıyla ağırdı. Derin sürdüm, 168 anasını belledi :D Babam anızı yakmış tarlayı sürerken zehirlendim ;D Ordan sonra Geçen yılki patates yerine bitermi bitmezmi düşünmeden ızgaralayım mibzerle buğday ektim :) Zaten 3 dekar :) Dipkazanı taktım. Başka akrabanın tarlaya ağaç dikilecekmiş. Etrafına dipkazan çektik. Köküne kadar batırıp üstüne 2 kişi bindik :D 168 banamısın demedi :D Ertesi gün yani Pazar günü dipkazan çektiğimiz yerlere çukur açmak için domuzburnu takıp çukur açtık. Onuda çekemedim :) Ve sonra patates yerine 4 romork gübre çektik :) Patates yerinin suyunun geldiği ana hattaki ek yeri açılmış orayı kapattık :) Sonra yıkadık temizledik geldik :D
Arpa ekerken
Özdöken Arpa Ekimi..
Arpa Ekerken bir an gaza yüklenmişim :)
Arpa Ekimi.. Massey Ferguson 168
Patates Yerini sürerken..
Patates Yeri Hazırlama
Gübre Çekme
Gübre Çekme, Tümocan ve Massey

Uploaded with ImageShack.us

Ynt: HAFTA SONU KÖYDEYDİK, YAPTIĞIMIZ ÇEŞİTLİ İŞLER (DOĞAN TARIM)

güzel paylaşım ekip çalışması olmuş b*k un kokusuda buraya kadar geldi :D bizimde baya birikmiş geçen gün belediyenin kepçesine toplattık işler bitsin aylak bi zamanda bizimde başımızda b*k işi var :D

Ynt: HAFTA SONU KÖYDEYDİK, YAPTIĞIMIZ ÇEŞİTLİ İŞLER (DOĞAN TARIM)

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=54529.msg577309#msg577309 date=1334002669' Alıntı:
ok-*-s Bağ bahçe işlerini, traktör işlerini baya sevdiğin belli. Senin yerinde başka bi talebe olsa şurda bi hafta sonum var derdi. zuha-*-s zuha-*-s
aynı benı anlattın ;D ;D 3 haftadır köye gidiyorm bi sabahta 12 ye kadar yatamadım yahu :D