TT 55 tek çeker ama ıkamadan sonra çift çeker ışığı yandı

Slm arkadaşlar 2011 model turbo tt 55 tek çeker traktörüm var.Hafta sonu tarlaları düzenledik hazırladık.Haliyle çok toz oldu evin önünde yıkadım motoru.Çok dikkat ettim su elektrik aksamına gitmesin diye.Ama kuruladıktan sonra çalıştırdım göstergelerde çift çeker ışığına benze önde 2 teker arkada 2 teker bi ışık yandı muhtemelen çift çeker ışığı ama traktörüm tek çeker.Neden yanmış olabilir bilmeden bir düğmeye mi bastım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim...

Ynt: TT 55 tek çeker ama ıkamadan sonra çift çeker ışığı yandı

Keramet traktorde deyil keramet suda ne kadar mubarak bi suymus ki bi yikamada tek cekeri ciftceker yapti :D iceriye su kacmistir kurumasini bekle oda olmadi sac kurutma makinasiyla kurut suner .

benimde oluyor.alıştım artık. yıkanınca çift çeker lambası da yanıyor. motor devir saati kuyruk mili takılı gibi çalışmaya başlıyor.kurudukça normale dönüyor.

ilk aldığımda gübre attım geldim.geceye kaldık.traktörün üzerindeki gübrelere çiğ yağınca korozyon yapmış.

kuyruk mili vitesi 540 tan 750 ye geçmiyor.servis gelince sprey sıktılar.ığraşa uğraşa kımıldattık.tampondaki miklajlı civatalar hep küflü bir görünüm aldı.

ve koltuk kırıldı.servise tlf.ettim. yenisini takacaklar.garantiden.

TT 55 link=topic=54542.msg577517#msg577517 date=1334053132' Alıntı:
benimde oluyor.alıştım artık. yıkanınca çift çeker lambası da yanıyor. motor devir saati kuyruk mili takılı gibi çalışmaya başlıyor.kurudukça normale dönüyor.

ilk aldığımda gübre attım geldim.geceye kaldık.traktörün üzerindeki gübrelere çiğ yağınca korozyon yapmış.

kuyruk mili vitesi 540 tan 750 ye geçmiyor.servis gelince sprey sıktılar.ığraşa uğraşa kımıldattık.tampondaki miklajlı civatalar hep küflü bir görünüm aldı.

ve koltuk kırıldı.servise tlf.ettim. yenisini takacaklar.garantiden.
İşte Bu Yüzden Gübreden Gelince Hemen Yıkamak Gerekiyo Motoru Malzemeleri...

bzde pazar günü gübre attk geldik eve. 1 buçuk saat traktörün içini dışını makineyi romorku heryerini yıkadım. arka tarafta kabinin altında kablolar vardı orlarada heryerini ıslattım ama hiç bişe olmadı :D 5dk sonra çalıştırıp makinayı çıkardımda geldim :D
ama yazın bi ara sinyal lambaları yanıyordu bişeler olyodu. şasi yapmıştı :D