koskoca yılların newhollandı dünki ls ile isbirliği

Ynt: koskoca yılların newhollandı dünki ls ile isbirliği

Dqn link=topic=54568.msg577884#msg577884 date=1334079416' Alıntı:
Arkadaşlar td, tt serisinin satışı bir hayli azaldı gibime geldi.. Rekoru erkunt alacak gibi.. Sivasta bayiler hep tümo erkunt..
;D ;D bzm burda öle bi durm yok. :D :D köyde sadece 1 tane erkunt var.
başka köylerdende toplam 3 tane traktör gördm erkunt olarak. onlarda her köyde 1 er tane fln :D :D
erkunt burda NH yi düşüremez ama başka yerleri bilemem :)

Dqn link=topic=54568.msg577884#msg577884 date=1334079416' Alıntı:
Arkadaşlar td, tt serisinin satışı bir hayli azaldı gibime geldi.. Rekoru erkunt alacak gibi.. Sivasta bayiler hep tümo erkunt..
denizlideki bayiyi sabah akşam görüyom bu sabah mı dünmüydü 4 tane tt yi tıra yüklemişler akşamda bayinin önüne td ler gelmiş bi tane de az büyük bişi vardı ama neydi tam göremedim ;D

saimbal link=topic=54568.msg577891#msg577891 date=1334079673' Alıntı:
denizlideki bayiyi sabah akşam görüyom bu sabah mı dünmüydü 4 tane tt yi tıra yüklemişler akşamda bayinin önüne td ler gelmiş bi tane de az büyük bişi vardı ama neydi tam göremedim ;D
NH den korkacan arkadaş :D

Bir ara buna benzer bir konu sitede paylaşılmıştı diye hatırlıyorum. LS nin fabrikasında üretilen NH lar vardı galiba. Konuyu hatırlayan arkadaşlar vardır. :)

Valla bizim ordada millet gidip erkunta bakiyo hevesleniyo 90 bini görünce gidip ya td ya jx aliyo.))) Arada fiyat disinda cok fazla fark yok.....Ama erkuntun arkadaki komptosör cikislarina bayildim. TÜmoyu tutmadim hic, tutmamda...

satocan58 link=topic=54568.msg577903#msg577903 date=1334080276' Alıntı:
Valla bizim ordada millet gidip erkunta bakiyo hevesleniyo 90 bini görünce gidip ya td ya jx aliyo.))) Arada fiyat disinda cok fazla fark yok.....Ama erkuntun arkadaki komptosör cikislarina bayildim. TÜmoyu tutmadim hic, tutmamda...
:) Ah tümo ah :)

Bizim bölgede Nh satış pazarının en az %50 sini elinde tutuyor ama son 2 yıldır diğer firmalarda pazara girmeye başladı özellikle erkunt,claas,caseı ve ls tahtını sallıyor bizim bölgemizde Nh nin.Bencede sallasın neden derseniz eski teknoloji traktörleri satıyorlar bize isteseler avrupa standartlarında traktör yaparlar neden yapmıyorlar satıyorlarya sonuçta argeye teknolojiye para harcamaya ne hacet fikrindeler bence.

hacimmet link=topic=54568.msg577920#msg577920 date=1334081061' Alıntı:
Bizim bölgede Nh satış pazarının en az %50 sini elinde tutuyor ama son 2 yıldır diğer firmalarda pazara girmeye başladı özellikle erkunt,claas,caseı ve ls tahtını sallıyor bizim bölgemizde Nh nin.Bencede sallasın neden derseniz eski teknoloji traktörleri satıyorlar bize isteseler avrupa standartlarında traktör yaparlar neden yapmıyorlar satıyorlarya sonuçta argeye teknolojiye para harcamaya ne hacet fikrindeler bence.
alk-*s

aynen öyle abi..

New Holland T 5000 ve 6000 serisinin Kore LS fabrikasında üretildiğini biliyorum. Hatta Kore ' de 6000 serisinin Elite, Delta ve Plus yanında bir de LS modeli bile var. Ama bunlar Türkiye ' ye gelmiyor.

http://lstractor.co.kr/product/product_info.asp?indx=75&s_category=10

http://lstractor.co.kr/product/product_info.asp?indx=74&s_category=10

Bu da firma geçmişi ile ilgili bir yazı. Google ' dan çevirdim ama pek anlaşılmıyor. :D

LS Traktörler bir mühendislik firmasıdır. Güney Koreli LS Kablo bir bölümüdür.Grup sırasıyla orijinal LG kümelenmesinden parçasıydı, ve LG Traktörler ve LG Kablo olarak biliniyordu.
LS teknoloji için Japon Mitsubishi traktörler ile ilişkilidir ve birçok traktör Mitsubishi tasarımlar dayalı yanı sıra Mitsubishi motorları kullanabilirsiniz. LS de LS-New Holland olarak satmak için New Holland traktörler Ag alır. (Onlar aslında New Holland satın Fiat ile anlaşmalar yapıldı. New Holland CNH Global bir bölümüdür).
LS şu anda Kuzey Amerika ' da satışa Montana Traktörler için traktör oluşturur; ve 2009 itibariyle kendi adı altında satışı. Bunlar Kuzey Amerika ' da satışa FARMTRAC, Hindistan Eskortlar Ağrı bir bölümü için oluşturmak için kullanılır; ve Kuzey Amerika ' da satışa da Hindistan TAFE Traktörler için.

LS Traktör Hyundai tarihinin bir bölümü olarak 1975 yılına kadar gider ve Yanmar veya Japonya ile işbirliği ile başladı. 1983 yılında, eski Goldstar Kablo Şirketi şirketi satın aldı ve Goldstar traktörler değiştirildi.Şirket isimleri, 1995 yılında LG değiştirildi.
Traktörler Goldstar, Fiat-Goldstar, LG, LG-Fiat, LG-New Holland, LS ve Güney Kore ' de LS-New Holland isimler altında satıldı. Kuzey Amerika, onlar LG Montana, Montana, FARMTRAC LandTrac, LongAgri LandTrac, McCormick Traktörler ve Landini olarak satıldı.

bizdede nh açık ara öndeydi çünkü diğer markaları bilen yoktu ama şimdi erkuntla hattatta acayip satış var millette para var krediden korkmuyorlar

ramazan14 link=topic=54568.msg578191#msg578191 date=1334122042' Alıntı:
bizdede nh açık ara öndeydi çünkü diğer markaları bilen yoktu ama şimdi erkuntla hattatta acayip satış var millette para var krediden korkmuyorlar
aynen bizdede öyle idi ama durum değişti bizdede şimdilik deutz ve tümo başı çekiyo