TARIM ÖZ ÜRÜNLERİ HİZMETİNİZDE...

Ynt: TARIM ÖZ ÜRÜNLERİ HİZMETİNİZDE...

ben geçen sene tarım öz alacaktım vazgeçtım vazgeçmemın sebebi kalitesi iyi ama arge de biraz geri kalmış mesela arpa ektım onun yerıne buğday ekecem yarım saat arpa yerlerını temizlemen lazım ama öz döken de öyle sıkıntı yok tek kola hem buğday yerını hemde gübre yerını tek bir kolu ındırerek bütün altakı tohum v.s ne varsa boşaltıyor alta hiç bir şey bırakmıyor ama tarım özde yoktu eskı sistem hata bayısınede söyledım kendilerıde adamlarının malının satıldığını onun için böyle herhangi bir değişikliğe gerek duymadığını söyledıler bizde öz döken aldık hata taşlı bölgelerde daha çok tercih ediliyormuş

Bütün çiftçi dostlarımıza tesekkür ederiz bu sene tohum boşaltmayı da yaptık makinemize ayrıca piston kilt valfi ypıldı bu sene mibzer de olan başlıca değişiklikler bunlar İshak Bey 05549324242 Sn.Ahmet Arslan Beye ulaşırsanız o size her bakımdan yardımcı olacaktır saygılar ..

TARIM ÖZ link=topic=54612.msg578412#msg578412 date=1334150787' Alıntı:
Bütün çiftçi dostlarımıza tesekkür ederiz bu sene tohum boşaltmayı da yaptık makinemize ayrıca piston kilt valfi ypıldı bu sene mibzer de olan başlıca değişiklikler bunlar İshak Bey 05549324242 Sn.Ahmet Arslan Beye ulaşırsanız o size her bakımdan yardımcı olacaktır saygılar ..

yapmışsanız güzel olmuştur sağ olun

Kumandalı derken kumanda ne işe yarıyor tam anlayamadım,tabakları kaldırıp indirmeye yarıyordur heralde ?

Bir de bu sene Konya fuarında Şakalak ' ın mibzerinde gördük,arkadaki basamağın alt tarafına pistonlu bir merdane koyulmuş,ekstradan mibzerin arkasına merdane takınca gerek yanaşırken falan gerekse romorkun arkasına mibzeri taktığımızda sıkıntı oluyor,bence gayet yerinde bir yenilik olmuş.Bu tarz birşey yapılırsa yararlı olacağını düşünüyorum.

2 yıl önce patenti aldık pistonlu merdanenin pistonlu oldugu için kullanımı kolay ama bazı tarlalarda merdane pistonlu oldugu için mibzerin ekim sacları bosada cıkabılıyor tohumu gömemiyor cekili merdane baglamak daha randımanlı

tarımöz_ahmet link=topic=54612.msg578463#msg578463 date=1334156049' Alıntı:
2 yıl önce patenti aldık pistonlu merdanenin pistonlu oldugu için kullanımı kolay ama bazı tarlalarda merdane pistonlu oldugu için mibzerin ekim sacları bosada cıkabılıyor tohumu gömemiyor cekili merdane baglamak daha randımanlı
Belki merdanenin pistonuyla tabakların pistonu ayrı hareket ederse o sorun çözülebilir,tabi o zaman da 4 tane çıkış ister :).Ya da derinlik ayarından o sıkıntı çözülebilir.Siz denemelerini yapmışsınızdır tabi,bizimkisi sadece ilk görüşte güzel geldi çok detaylı düşünmedik üzerinde :)

aramıza hoşgeldiniz. eski bir tarımöz müşterisiyim. mibzeri değiştireceğim. sitenizi ve eskişehir bayisindeki mibzeri inceledim. benim eksik bulduğum yanı tohumu ayrı, gübreyi ayrı yere atan çift borulu mibzeriniz yok.
kurak yılda ekim yaptığımız zaman gübre ve tohum aynı yere düştüğü zaman tohumu yakıyor.

mete26 link=topic=54612.msg578471#msg578471 date=1334156929' Alıntı:
aramıza hoşgeldiniz. eski bir tarımöz müşterisiyim. mibzeri değiştireceğim. sitenizi ve eskişehir bayisindeki mibzeri inceledim. benim eksik bulduğum yanı tohumu ayrı, gübreyi ayrı yere atan çift borulu mibzeriniz yok.
kurak yılda ekim yaptığımız zaman gübre ve tohum aynı yere düştüğü zaman tohumu yakıyor.
Cok iyi bi konuya degindin mete abi. Bu sene özellikle böyle ekim cok iyi olurdu. Tohumu ektik, daha yeni yeni cimleniyor. Bakalim nasil olacak. En son cuma günü yokladim ekinleri, arpalar daha yeni yeni topragin üstüne cikiyordu, bugdaylarda tam sira düzmemisti.