Tüm dünyayı kasıp kavuran Spartacus Dizisinin Finalinde 'Eledim Eledim' türküsü

Spartacus ' te ' Eledim Eledim ' türküsü

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve tarihteki ilk köle isyanını konu alan ' Spartacus ' dizisinin sezon finalinde ' Eledim eledim ' türküsü ilgi çekti

Amerika ' da yayınlanan ve büyük ilgi gören ' Spartacus ' adlı televizyon dizisinin 2. sezonu olan ' Spartacus Vengeance (İntikam) ' son kısmında ' Eledim eledim ' türküsü çalındı. Dizide dikkat çeken karakterlerden olan 90 ' lı yıllarda Zeyna dizisiyle hafızalarda yer eden Lucy Lawless ' ın elinde Spartacus ' un çocuğuyla uçurumdan atladığı sahnede çalan türkü şaşkınlığa neden oldu.

Daha önceki bölümlerde çocuğunu kaybeden Lukretia, Ilithyia karakterine canlandıran Viva Bianca ' nın çocuğunu alıp intihar ettiği sahnede Asker Türküsü çalındı. Dizinin fanatikleri o sahnede çalan türkü karşısında şaşkına döndü. Dizi başında egemenlik hakları ve sevdikleri zorla elinden alınan Spartacus, ilerleyen bölümlerde liderlik özellikleriyle günümüze kadar gelen bir efsane haline geldi. Dizide beraberindeki 77 köleyle tarihteki ilk köle isyanını başlatan ve Roma ' ya baş kaldıran Spartacus, 3 yıl boyunca düşmanlarının yüreğine korku saldı.

Erotik ve kanlı sahneleri nedeniyle tartışma yaratan dizide son olarak 'Spartacus: Kan ve Kum' adlı televizyon dizisinin yıldızı Andy Whitfield, 39 yaşında hayata veda etmişti. Dizi de dikkat çeken bir diğer karakter de 90 ' lı yıllarda Zeyna dizisiyla hafızalarda yer eden Lucy Lawless di. Başrol oyuncusu Andy Whitfield ' ın lenf kanseri tedavisi nedeniyle ilk sezonun sonunda ara veren ' Spartacus: Blood and the Sand ' dizisinin yapımcıları bir süre sonra yeni başrol oyuncusu arayışına girerek Liam McIntyre ile anlaşmıştı.

ELEDİM ELEDİM TÜRKÜSÜ

Hikayeye göre, genç evli bir çiftin çocukları olmaz. Onlar da kendilerine bir erkek çocuğu evlat edinir. Kadın ile çocuk arasında fazla yaş farkı yoktur. Kadının kocası genç yaşta ölünce kadın dul kalır. Evlatlığa kadın aşık olduğunun farkına varır, ancak bunu kimselere diyemez. Oğlan askere gider ve askerde ölür. Bir gizli sevdanın öyküsünün türküsüdür Eledim Eledim.'

http://webtv.sabah.com.tr/webtv/videoizle/spartacuste-eledim-eledim-turkusu-surprizi