KUBOTA M40 Serisinin Sınıfındaki Rakip Markalar ile Resmi Karşılaştırma Tablosu

Ynt: KUBOTA M40 Serisinin Sınıfındaki Rakip Markalar ile Resmi Karşılaştırma Tablosu

usta fakat bu karşılaştırmada verilen m40 serileri amerikada satılan 12+12 ve8+8 şanzımanlı modelleri.. turkiyede satılan modeller avrupa için üretilen 18+18 modeller..

Ynt: KUBOTA M40 Serisinin Sınıfındaki Rakip Markalar ile Resmi Karşılaştırma Tablosu

ByFreST0N link=topic=54778.msg581227#msg581227 date=1334553672' Alıntı:
Massey Ferguson ' u göremedik de--*-s

amerikada demek ki bu segmentte satmıyor yada söz sahibi degil.. orada görulen diger markalar amerika pazarında satılan modeller..

En azından almak isteyenler için bir karşılaştırma olabilir. Konu tarafımca sabitlenecektir. Teşekkürler.

Arkadaşlar iki aydır kubota b2530 kullanıyorum. Kültüvatör ve pulluk çalışması berbat. Rotovatör çalışması iyi. Yolda giderken çok yavaş ve accayip yakiyor. Herhalde büyük traktörden fazla, mesela 100 km yol yapsan 15 lt mazot yakıyor. Ayrıca Malatya ' daki bayii ve servis iş ahlakından tamamen yoksun paragöz kişiler.

Standart ta zaten 20 km hızı var .Onun dışında 100 km mi 100 saat mi söylediğiniz yakıt.İbre saat üzerinden işler çünkü.Sıfır aldığınız için ilk 200 saate kadar biraz fazla yakar ama sonrası söylediğiniz kadar yakmamalı ayarsızlık olabilir traktör de.Bu yakıtları yakmasında bi terslik var formda B serilerinde en fazla kullanılan B2530 ama hiç bir arkadaşımız bu ölçüleri söylemedi.1,5 litreyi Kubota nın 95 hp traktörü yakmıyor,Kullandığınız ekipmanlar nelerdir numaralarıyla yazarmısınız.

Kullandiğim ekipmanlar 8 numara 3 lü alpler, 7 tırmıklı kazayak uçlu gemiciler kültüvatör ve manavoğlu 125 lik rotovatör. Belirttiğim yakıt saat değil km üzerinden köyden Malatya ' ya gittim geldim yani 100 km yol yaptim hem de römork boştu. Servise bildirdim ama adam 100 saatin dolup servis ücreti almayi bwkliyor. Malatya daki Kubota bayii sadece satana kadar yalan söylemeyi biliyor.

nureddin link=topic=54778.msg608811#msg608811 date=1340350148' Alıntı:
Kullandiğim ekipmanlar 8 numara 3 lü alpler, 7 tırmıklı kazayak uçlu gemiciler kültüvatör ve manavoğlu 125 lik rotovatör. Belirttiğim yakıt saat değil km üzerinden köyden Malatya ' ya gittim geldim yani 100 km yol yaptim hem de römork boştu. Servise bildirdim ama adam 100 saatin dolup servis ücreti almayi bwkliyor. Malatya daki Kubota bayii sadece satana kadar yalan söylemeyi biliyor.
Abi bende bayiyim ve B serisi satıyorum size 8 no 3 lü alpler büyük gelir pulluk olarak.Bizde alpler firmasıyla çalışıyoruz sen onlara deki Kubota lara ve goldoni traktörlere yaptığınız pulluklar varmış onlardan iste.O zaman tadından yemezsin B2530 u çok ta rahat çalışırsın.Kazayakta ben müşteriye toprağının durumunu soruyorum yumuşak derse 7 ' li sert kara toprak derse de 5 ' li kullanmasını tavsiye ediyorum.Burda ekipman konusunda doğru yönlendirilmemişsiniz.Bilmiyorum siz mi aldınız yada bayimi verdi.

Ben ilkin İstanbul da Avcilarda size baktim fakat nakliyede sorun olur diye Malatya dan aldim. 10 saat dolmadan pompaya yanasiyorum 20 litre yakit aliyor. 56 saatteyim böyle giderse 100 saati dolduriycam. Arabayla gidiyorum bahceye. Malatya bayisiyle ilgili Marubeni den Galip beyle de gorustum boş.

• Beğen
Tepkiler: hntr-mhmt

nureddin link=topic=54778.msg608826#msg608826 date=1340351693' Alıntı:
Ben ilkin İstanbul da Avcilarda size baktim fakat nakliyede sorun olur diye Malatya dan aldim. 10 saat dolmadan pompaya yanasiyorum 20 litre yakit aliyor. 56 saatteyim böyle giderse 100 saati dolduriycam. Arabayla gidiyorum bahceye. Malatya bayisiyle ilgili Marubeni den Galip beyle de gorustum boş.
Abi dediğin yakıt oranları fazla forumda blade4635,mballi,kalisli-29 nikli abilerimizde 2530 kullanıyor onlardan da ekipman ve yakıt konusunda bilgi alabilirsin.Servis konusunda sorun yaşarsan da 0533 552 8348 marubenide mehmet bey servislerden sorumlu ara o halleder sıkıntını.Ama dediğim gibi 200 saat sonra asıl yakıtı bulursun sıfır traktör biraz fazla yakar.8 no 3 lü pulluktabüyük gelir sana Alplerin bizim için yaptığı pulluklar var onlara bak derim.8 no 3 lüyü 50 hp traktör kullanıyor.

nureddin link=topic=54778.msg608826#msg608826 date=1340351693' Alıntı:
saatte 2litre mi yakıyor ? eger öyle ise çok değil sanırım.. nekadar yakması lazım saatte bu gucteki makinanın ? bahce serisini çok bilmiyorum merakımdan soruyorum..

saatte iki litre yakıyor 3 lü çekiyor :S :S :S
adam bunda çok yakıyor diyor vallaha şaşırdım doğrusu..o zaman o kardeş güzel bir katır filan alsın o hiç yakmaz

yani nureddin abi bence sıfır traktörün bu kadar yakması doğal bizim traktörler 5 ila 6 litre yakıyor bazen 7 litre yakıyor bu dah çok ona bakarsan abi o sonra düzelir bence yine malatyadan bizim komşu köylü bir arkadaş almıştı o da diyorduki iki litre ile 60 km yol geldim o da arkasında remork vardı bence sonra düzelir ama servis konusunda çok çooook çok haklısın abi hepside bütün firamnın serviside aynı

servis Türk mü eğer Türkse o servisten uzak duracan keşke avrupadan ital servisler gelse duva*-*0

ceya023 link=topic=54778.msg608830#msg608830 date=1340352834' Alıntı:
saatte 2litre mi yakıyor ? eger öyle ise çok değil sanırım.. nekadar yakması lazım saatte bu gucteki makinanın ? bahce serisini çok bilmiyorum merakımdan soruyorum..
Bilmiyorum abi km de 1,5 litre yakıyor dedi abimiz de ben ondan bi terslik var dedim.Saat te olmasın diye teyid ettim hatta.

bizim komşuda var 2530 7 numara 3 lü alpler pulluğu oynatıyor güzel motor yakıtını denemedimde komşumdan daha çok yakıyjolr diye bir şey duymadım ama malatya kubota servisi beş para etmez onda haklısın benimde kötü anılarım oldu

nureddin link=topic=54778.msg608806#msg608806 date=1340344935' Alıntı:
Arkadaşlar iki aydır kubota b2530 kullanıyorum. Kültüvatör ve pulluk çalışması berbat. Rotovatör çalışması iyi. Yolda giderken çok yavaş ve accayip yakiyor. Herhalde büyük traktörden fazla, mesela 100 km yol yapsan 15 lt mazot yakıyor. Ayrıca Malatya ' daki bayii ve servis iş ahlakından tamamen yoksun paragöz kişiler.

abi senin kullandıgın traktörü bende kullanıyorum.öncelikle şunu belirteyim yakıt ilk 100 saatte su gibi içiyor.neden dersen parçaların birbirine alışması lazım.şöyle bir örnekle acıklayayım ilk aldıgımda yokuş aşagı vitesi boşluyordum cok dik bir yokuş ancak traktör gitmiyordu.buda parçaların birbirine tam alışmadıgını gösteriyor.şimdi bazen deneme amaçlı bırakıyorum ucuyor resmen.
benim ekipmanlar 110 cm rotovatör 3 lü 7 numara pulluk 5 li kültüvatör yaklaşık 300 kg.
gecen gün depoyu doldurdum 2 dönüm bag capaladım bugunde 3 lü pulluk ile 6 dönüm elma bahçesi sürdüm yaktıgım yakıt yarım depo litre hesabı aşagı yukarı 10 litre gibi bişey yakmışımdır.cokmudur azmıdır hesabı siz yapın.
ayrıca formda videolarım mevcut pulluk performansına bakabilirsin

Abiciğim sivas tan büyük traktor kullanan biri de kendi şartlarına göre abarttığımı söylemiş yanlız bu bizim bahsettiğimiz traktörün motoru 1,2 boş ağirliği 850 kg Ayrica bayii bunu çapa motorundan daha az yakar diye tanıttı. 4,5 saat yol gittim boş römorkla depoyu doldurdum 48 liralik mazot aldı. Bence bu çok yüksek hem de aşırı yüksek. Abi depo delinse yine o kadar gitmez.

nureddin link=topic=54778.msg609159#msg609159 date=1340436770' Alıntı:
Abiciğim sivas tan büyük traktor kullanan biri de kendi şartlarına göre abarttığımı söylemiş yanlız bu bizim bahsettiğimiz traktörün motoru 1,2 boş ağirliği 850 kg Ayrica bayii bunu çapa motorundan daha az yakar diye tanıttı. 4,5 saat yol gittim boş römorkla depoyu doldurdum 48 liralik mazot aldı. Bence bu çok yüksek hem de aşırı yüksek. Abi depo delinse yine o kadar gitmez.
Abi traktörün yeni ve 20 km hızı olan bir traktörle 100 km yol yapmışsın en 100 saati doldur o zaman çok farkedecek yakıtta.Bunu zaten diğer kullanıcı olan arkadaşlarımız da söylüyecek size.Hızı az olan bir traktörde tam gaz gidip tam gaz gelmişsiniz traktöründe yeni olduğunu var sayarsak biraz bekliyelim derim.

alikinaci link=topic=54778.msg609169#msg609169 date=1340441498' Alıntı:
Abi traktörün yeni ve 20 km hızı olan bir traktörle 100 km yol yapmışsın en 100 saati doldur o zaman çok farkedecek yakıtta.Bunu zaten diğer kullanıcı olan arkadaşlarımız da söylüyecek size.Hızı az olan bir traktörde tam gaz gidip tam gaz gelmişsiniz traktöründe yeni olduğunu var sayarsak biraz bekliyelim derim.
abi ben zaten gerekli acıklamayı yaptım.sana tek tavsiyem sabratmek.ilk aldıgımda günde 1 depo mazot harcıyordum bende senin gibi bu böyle olacaksa ayvayı yedik dedim.
ama gün geçtikce düştü yakıt.şimdi yarım depoyu yerine göre ancak bitiriyorum günde.