TD85D Fotolar

Bu hafta sonu tohumluk hazırlıklarımız için köye gittim, iş bitiminde çekilen fotolar, buyrun...

Buda makineyi yıkarken, üçlemeye kadar yatacak kendileri...

Canavarlar yanyana...

Bu römork 1977 model, bu sene revize ettik, damper ekledik..ilavesiz 4 tondu, şimdi 5-5,5 alıyor... Yapan karoserci, römork kamyon karoserinin minyatürü gibi oldu, bence güzel oldu..Özellikle sarı lacivert şeritler :)

Bir tanede artistik poz TD85 den:)

Ve final...

Ynt: TD85D Fotolar

DoYRaNLı link=topic=6115.msg64452#msg64452 date=1218372114' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler,ellerine sağlık,ama romorkun lastikler yükleyeceğin tonajı kaldırır mı?

Zaten pancar ektiğimiz dönemlerde bu şaseye 7-8 ton yüklüyorduk..lastiklerde her hangi bir sorun olmuyordu.. Harmanda da tartmadık ama sanırım 5-5,5 attık...

yanigli link=topic=6115.msg64635#msg64635 date=1218389037' Alıntı:
ilave yapcan ona 11 ton kadar ceker gibi duruyo
11 ton hatırlamıyorum ama 7-8 ton atıyorduk pancar işi yaparken...Bu römork elden çıkmak üzereydi, yaklaşık 4000 YTL ye bu duruma geldi. Tahtaları içeriden sac kaplatıncada tadından yenmez oldu :)Teşekkürler...

Bi iki ilave daha yapalım...

Buradada JD2030 dip kazan çekiyor...Bunun videosuda var ama ekleyemedim...4 Takviye ile 2000 devirde...Yaklaşık 1m salıyor, 1kglık topuz bağlı, baya yakıyor, çok patinaja kalıyor...Komşu çok faydası olduğunu söylüyor, bakalım göreceğiz...Yaklaşık 5m arayla çekiyor, kalan yerleride seneye sürecekmiş...

Paylaşım için sağol. Finalde TD garajına girmiş heralde. :) Römork gerçekten hoş olmuş, ben bu römorkları tepesine kadar doldurmaya hasta oluyorum ya. Bizim römorka mutlaka iki ilave daha takarım, birde tepesine kadar buğday çaktık mı rahatlıyorum. :) JD ' de maşallah baya zorlanıyor, kara dumandan ve tekerlerden çıkan tozdan belli.

süper resmler td85d cok manyax........ama adam neden 5 metre arayla cekıo dip patlatanı...öle bişi farketmezki....biz burda 80cm salıyoz 3lü dippatlatanı vermleri görcez bakim nasıl olcak.....ama dippatlatan cektiğimz yerin mısırları cok süper....

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=6115.msg64703#msg64703 date=1218399495' Alıntı:
Paylaşım için sağol. Finalde TD garajına girmiş heralde. :) Römork gerçekten hoş olmuş, ben bu römorkları tepesine kadar doldurmaya hasta oluyorum ya. Bizim römorka mutlaka iki ilave daha takarım, birde tepesine kadar buğday çaktık mı rahatlıyorum. :) JD ' de maşallah baya zorlanıyor, kara dumandan ve tekerlerden çıkan tozdan belli.

Sende Sağol Mustafa,
Tohumluklardan 5600 e ve bazı ekipmanlara yer kalmadı garajda, 85in tekeri garajın kapısı kapansın diye dönük zaten :)

KoCa YöRüK link=topic=6115.msg64778#msg64778 date=1218425918' Alıntı:
süper resmler td85d cok manyax........ama adam neden 5 metre arayla cekıo dip patlatanı...öle bişi farketmezki....biz burda 80cm salıyoz 3lü dippatlatanı vermleri görcez bakim nasıl olcak.....ama dippatlatan cektiğimz yerin mısırları cok süper....

Bu patlatma, çizel ve dip kazan operasyonları bizim buralarda pek popüler değil ama bu abi biraz macerayı seviyor. Aslında bir-iki senedir konuştukça gerekli olduğunu söylüyoruz, geçen sene bu tekli dip kazanı 200-250 YTL gibi bi paraya aldı, geçen sene bu şekilde bi deneme yaptı. Sulu yerlerde yağmurlama sonrası göllenmeyi kestiğini söylüyor, ayrıca kesek baya azalmış... 5 m aslında fazla ama sık sürümün maliyeti anormal artar, ayrıca zaten bu işi araştırdığımda ideal sürüm aralığının 2m civarında olduğunu öğrendim. Şu durumda bile 2000 devirde ve sürekli patinajda, eli sürekli hidrolik kolunda gidiyor. nadas x 2 diye düşünebilirsin. Yani JD2030 bu iş için çok uygun değil, hele 3lü ile hiç yürümez ama benim Ford5600 mesela bu aleti seri 1 ile rahat çeker, 1700-1800 devirlerde...TD85D sanırım 2nin 3ü yada 4ü ile 15-16 da çeker...
Eleman seneye aralardan tekrar 5m arayla çekeceğini söyledi, yani tarla 2 yılda 2,5m arayla sürülmüş olacak..Bu arada arka arkaya üçüncü anızı olacak...Görecez bakalım...

yanigli link=topic=6115.msg66620#msg66620 date=1219011178' Alıntı:
BAk mesala benim bu romork  sasta domatta 15 Ton 759 kg geldi  balık sırtı sardim

Senin ilaveler baya bi yüksek gerçi, dikkat edersen benimki ilave ile arka teker hizasına anca geliyo...Seninki yüksek yani...Ama şase olarak benimkide fena değil...