MEskişehiri - Mısır Sulama 10.08.2008

Bu haftasonu mısır sulamaya gitmiştim. Bir kaç tane fotoğraf çektim, paylaşıyorum...

Harmandan sonra iki haftadır şehir dışındaydım, köye uğramayamadım, babam çizel çekmiş tarlalara öylece sokmuş garaja. Sulayacağım tarlanın bir kenarındaki çizi bozulmuş, tekrar çizi çekmek için tesviye küreğini taktım.

DEVAMI GELİYOR...

Ynt: MEskişehiri - Mısır Sulama 10.08.2008

ÖZzGÜR link=topic=6125.msg64624#msg64624 date=1218387730' Alıntı:
Güzel fotolar Mustafa...Daneye mi? Silajlık mı?

Tanelik ekiyoruz, biz hayvancılık yapmıyoruz.

insomnia link=topic=6125.msg64626#msg64626 date=1218387991' Alıntı:
teşekkürler mustafa senin steyr gibi temiz bi steyr görmedim çok bakımlı ve temiz

Sağolasın abi, bu fotolarda madden de olsa kirlendi ama manen temiz. :) Motorun arka jantlarını da boyadım ama bu fotolarda çamurdan belli olmuyor. Yıkayınca parlıyor kerata...

ozan_06 link=topic=6125.msg64634#msg64634 date=1218388960' Alıntı:
Güzel resimler Mustafa..O çaya hasta oldum yanlız, bizim orada o kadar su görmek ancak internete girmen gerekir:)

Bizim köyde çok güzel su düzeni var. Herşey ayarlı, su ile ilgilenen kişi bile var. Herkes kafasına göre sulayamıyor. Ondan izin alınıyor, kaç kişi sulayacaksa su işlerine bakan kişi kanala yeteri kadar su veriyor. Ama bu resimlerde suyun önünü öyle bir germişim ki gördüğünüz gibi su bile nereden gideceğini şaşırmış, savağın üstünden akıyor. :) Ama bir dahaki sene bu suyu çok ararız, çok bilinçsizce kullananlar var. Adam yolları su dolduruyor, birde marifet gibi anlatıyor. Çok yazık, aslında suyu buraya getirmek kadar insanları da bilinçlendirmek çok önemli.

Diğer tüm arkadaşlara yorumlar için teşekkür ediyorum.

güzel fotolar mustafa.bende mısırın suyuna başlayalı 2 gün oldu.yalnız benim ki damlama olduğundan sadece vanaları değiştirip filtreyi temizliyorum,bi de şöyle tarlayı kontrol ettin mi tamamdır :D damlama sulama büyük rahatlık 100 dönümü 2 günde suluyorum 4 hat 12 şer saatten ;) salma sulama baya yormuştur seni... :D

nt@hmet link=topic=6125.msg64798#msg64798 date=1218437636' Alıntı:
güzel fotolar mustafa.bende mısırın suyuna başlayalı 2 gün oldu.yalnız benim ki damlama olduğundan sadece vanaları değiştirip filtreyi temizliyorum,bi de şöyle tarlayı kontrol ettin mi tamamdır :D damlama sulama büyük rahatlık 100 dönümü 2 günde suluyorum 4 hat 12 şer saatten ;) salma sulama baya yormuştur seni... :D

Öyle bir imkanımız olsa çok iyi olur ama damlamanında düzenini kurana kadar baya bir zahmet çekiliyor sanırım. Zaten bu işler bana kalırsa ben tarla sulamakla falan uğraşamam hiç, ben yapmazsam babam yapacak ona acıdığım için katlanıyorum. Bizim ektiğimiz herşey sulanıyor doğal olarak sulamaktan bıkılıyor bir süre sonra. Mutlaka buna bir çözüm bulmam gerekiyor, yoksa çekilcek dert değil. :)

Güzel fotoğraflar mustafa,su olmadan da hiçbirşey olmuyor.Biz gübre atıyoruz,ilaç atıyoruz sonra allah ne verirse.Siz suluyorsunuz gübre atmıyorsunuz verim iyi oluyor.Su da paralı değil nasıl olsa,sana zararı sadce yorgunluk.Hiç olmadı ona da adam tutarsın,sana en güzel çözümü bu olur :D.