MF 398 satılık

Ynt: MF 398 satılık

Emin Ünal link=topic=54900.msg583341#msg583341 date=1334932350' Alıntı:
Yanlış biliyorsunuz o zaman.
Yok Kime sorarsan sor aynı şeyi düşünür ben ile kendi gözümle gördüm babamla adanaya karpuz yüklemeye gitmiştik tarlada battık adam 70 veya 80 case olması lasım motoru 1 sene yaşlattı orda çıkartacam diye bide u adam hemen hemen her gün böyle kullanıyor

Ülkemizde bazı yörelerin traktörü gerçekten tutulmuyor. Çünkü o yörelerin işleri çok, traktörleri çok ve ağır şartlarda çalışıyor. Buraların bazısı çeltikçi, bazısı yağmursuz yöre olduğundan toprakta su biriktirmek için kulağı az ama çok iri kulaklı pulluklarla sürüm yapıyor, bazıları ise çok geniş arazilerde yılda 2-3 lü ürün yaptıkları için traktörleri çok yıpratıyorlar. Hor kullanmasalarda ağır şartlarda kullanıyorlar.(Yoksa hor kullanım her yörede olabilir ve o motor talep görmez) Sonra hemen satışa çıkarıp yenilemeye çalışıyorlar.Buda onların tercihi.Saygı duyarız. Mesela ben ilanlarda önce motorun memleketine bakarım.Bazı yörelerin motorlarıyla hiç ilgilenmem. Bunda gücenecek birşey yok.Bizde galeriden traktör alınırkende geçmişi araştırılır ve belirli yerlerden gelenlere pek itibar edilmez.Lütfen alınmayın, ben satıcı ve alıcı bölgelerdeki insanların görüş, kanaat ve politikalarını değiştiremem.Ama aklımada yatıyorsa kendi bölgemin kararlarını tercih ederim.

koparanlı 80.4 servet link=topic=54900.msg585040#msg585040 date=1335294056' Alıntı:
Yok Kime sorarsan sor aynı şeyi düşünür ben ile kendi gözümle gördüm babamla adanaya karpuz yüklemeye gitmiştik tarlada battık adam 70 veya 80 case olması lasım motoru 1 sene yaşlattı orda çıkartacam diye bide u adam hemen hemen her gün böyle kullanıyor
Doğru söylüyorsun..Millete iyilikte yaramaz!.

Emin Ünal link=topic=54900.msg585229#msg585229 date=1335348988' Alıntı:
Doğru söylüyorsun..Millete iyilikte yaramaz!.
İyilikmi Adamın tarlası adam ın karpuzu araba batmış kim çıkartacak ben örnek verdim orda.!! Adana yöresi traktörü boş durdurmuyor bunu herkez biliyor savunulacak bir yanı yok