3. Yozgat Tarım & Hayvancılık Fuarı (26-29Nisan)

3. Yozgat Tarım & Hayvancılık Fuarı (26-29Nisan)

[size=10pt]Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olmasına rağmen bu alanda ciddi bir organizasyona evsahipliği yapamayan ancak bu sıkıntısını geçtiğimiz iki yıl içinde atan Yozgat, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın üçüncüsüne imza atacak. Çiftçilerin teknolojik gelişmeleri yakından görüp, tarım alanlarında kullanabilecekleri tarım ekipmanlarını yakından tanıma imkanı bulacakları Tarım Fuarı’nda geçtiğimiz yıl katılan firmaların yanısıra birçok şirketin daha katılacakları öğrenildi.
Yozgat’ın tarım ve hayvancılık potansiyeline ışık tutmak, çiftçilerin teknolojik gelişmeleri, tarım teknikleri, tarım makineleri, alternatif ürünler ve üretim yöntemlerini yakından görmeleri amacıyla düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın üçüncüsü için hazırlıklar son aşamasına geldi.
BAŞARI BİZİ TETİKLİYOR
Geçtiğimiz iki yıl tam not alan Yozgat’a gelmek için firmaların sıraya geçtiği öğrenildi. Önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek olan organizasyonlara da büyük ölçüde referans teşkil eden ilk iki fuarın başarılı bir şekilde geride kaldığını belirten TSO Başkanı Metin Özışık, üçüncüsünün de aynı şekilde tamamlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
26 NİSAN’DA BAŞLIYOR
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, 26-29 Nisan tarihleri arasında Yozgat 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarının yapılacağını söyledi. Kobi Fuarcılık Tanıtım ve Organizasyon Ltd. Şti. tarafından Yozgat Valiliği, Pankobirlik, Ziraat Odası Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Yozgat Ticaret Borsası, Pankobirlik S.S. Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi işbirliği ve katkıları ile Yozgat 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarının düzenleneceğini hatırlatan Özışık, şu açıklamaları yaptı:
“26-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyon, başta Türk tarım sektörünün ilerlemesi adına yeni teknolojilerin tanıtılmasını, ürünsel bazda yeni alıcılarla buluşturulmasını, teknik ekipman ve makine konusunda yeniliklerin sektör temsilcileri ile bir araya getirilmesini amaçlamaktadır. Böylelikle yurt içinde sektör üreticileri özellikle yurt içi ve yurt dışı alım heyetleri ile bir araya getirilip sektörel bazda ticari bir platform oluşturulacaktır. Tarım sektörü dendiğinde akla gelen bütün ana başlıkların yer alacağı bu organizasyon yurt içi ve yurt dışı alıcıları ve ilgilileri Yozgat ilinde buluşturmuş olacaktır.”[/size]

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan fuara gelecek abilerim kardeşlerim var ise görüşmek isterim Allahtan bi engel olmassa ben muhtemelen cumartesi günü gidebilirim.Tüm trakkülüp ailesini bekleriz...

Ynt: 3. Yozgat Tarım & Hayvancılık Fuarı (26-29Nisan)

ilgi vardı diyebiliriz ama firmalar tarafından pek bi katılım yoktu fuarıda canlı tutan zaten erkunt standı idi diğer markalarda pek bi pazarlık olduğunu görmedim ama erkunt yetkilileri sürekli meşgullerdi en canlı stant dı