Guzel Fikralar

Delileri uçağa bindirmişler, bir şehirden ötekine naklediliyorlardı.Ama o kadar çok gürültü yapıyorlardı ki, sonunda pilot dayanamadı, uçağı ikinci pilota teslim ederek içeride ne olup bittiğini görmek istedi.
Deliler uçakta hep bir ağızdan bağırıp çağırıyorlardı.Baktı, en başta, bir deli, ötekilere uymamış, akıllı, uslu oturuyordu.
-Sen neden bağırmıyorsun? diye soracak oldu.
Adam :
-Ben bunların öğretmeniyim, diye cevap verdi.Onlarda benim öğrencilerim.Şimdi teneffüsteler de onun için ses çıkartmıyorum.
Pilot, çaresiz yerine döndü. Bir süre geçti.Bir an geldi ki sesler büsbütün kesiliverdi.
Pilot:
-Aman çok güzel! diye sevindi.Herhalde kendinin öğretmen olduğunu sanan deli, ötekileri derse almış olsa gerek, diye düşündü.
Ama dakikalar geçiyor, arkadan hiç bir ses seda çıkmıyordu.Pilot biraz daha bekledikten sonra merak etti.Gidip bakmak istedi.
Bir de ne görsün! Uçağın kapısı açık ve içeride öğretmenden başka kimsecikler yok değil mi!
Dehşetle sordu :
-Öğrencilerin nerede?, diye...
-Dersler bitti.Hepsini evlerine gönderdim

Ynt: Guzel Fikralar

Sarışın ile esmer de, köşeyi kolay dönmek için banka soymaya karar vermişler. Esmer bütün gece oturup plan yapmış.

Sabah masanın üzerine kağıtları sermiş, soygunu tüm ayrıntıları ile sarışına anlatmış:

- 'İyi anladın değil mi ?' diye de sormuş. 'Burası küçük bir semt bankası. Bir tek güvenlik görevlisi var. İşi üç dakikada bitirirsin, ben seni arabada bekleyeceğim.'

Binmişler arabaya, gitmişler bankaya. Esmer motoru çalışır tutarak direksiyonda beklerken, sarışın bankaya girmiş.
5 dk. geçmis. 10 dk. geçmis. 15 dk. geçmis.

Esmer korkmaya baslamış. Tam gaza basıp kaçmaya karar vermişken, bankanın kapısı büyük bir gümbürtüyle sonuna kadar açılmış.

Önde sarışın elinde bir ip. İpin ucuna kasa baglanmış, sürükleye sürükleye arabaya koşmaya çalışıyor.

Arkasından güvenlik görevlisi 'DUR' diye bağırarak ateş ediyor. Ama koşamıyor çünkü pantolonu ve iç çamaşırı dizlerinden aşağıya inmiş.

Sarışın arabaya atlamış. Esmer gaza basmış ve öfkeyle seslenmiş:

- 'Bir de bana planı tam anladığını söylemiştin !.. '
- 'Anladim tabii...'
- 'Ben sana GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ BAĞLA, KASAYI BOŞALT demistim gerzek'

Yaşlı bir amca parkta bir banka çökmüş etrafı seyrediyormuş... derken yanına bir delikanli gelmiş ki saçları kırmızı, turuncu, mavi, sarı renk boyalı... Adam çocuğa bakakalmış... Çocuk da küstah bir sesle:
- 'Ne var moruk, sen hayatında hiç çılgınca bişey yapmadın mı!' demiş... Adam gülümsemiş:
- 'Yaptım.. bir seferinde çok sarhoştum ve bir papağanı becermiştim.. Şimdi de acaba sen benim oğlum musun diye merak ediyorum...'

Temel ' le Cemal bir gün uçağa binmişler.Temel aşağı bakıp demiş ki:' Ula Cemal hakikaten insanlar buradan karınca gibi gözüküyor' demiş. Cemal ' de 'Ula salak Temel daha kalkmadık.Onlar zaten karınca' demiş.

Bir gün Temel kamyon alır.Fakat ehliyeti yoktur.Kendine bir şoför alıp yola çıkarlar.Bir kaç saat sonra komyondan garip sesler gelir.Şoför Temel ' e komyonun vitesi kırıldı der: Temel sinirlenerek
-Tabiki kırulir yola çiktiğimizden beri habire vitesle oynayir duraysun. der.

Temel avustralyaya devekuşu avlamaya seyahata çıkıyor.Orada malzemelerin hazırlayıp maceraya atılıyor. Bir virajı dönünce bakıyor 10,15 tane devekuşu.hemen arabayı durduruyor silahını doğrultuyor.devekuşları silahı görünce ürkerek kafalarını kuma gömüyorlar.yani kendi akıillarınca saklanıyorlar.Temel etrafa bakıyor.ve kendi kendine sinirli sinirli soruyor:
____ulan nereye gitti bu hayvanlar?

Bizim Temel bir trende makinist.Yine bir gun normal seferini yaparken raylarin uzerinde bir cocugun oturdugunu gorur.Birkac defa korna ile ikaz eder.Ama cocuk yerinden bile kipirdamaz. Temel dusunur 'cocuga carpsam 1 kisi olecek , treni raydan cikarsam 400 kisi olecek.' ve cocuga carpmaya karar verir. Ertesi gun gazetelerde bir haber 'Tren kazasi 401 tane olu.' Temel kazadan canli kurtulur ve Temele sorarlar 'Nasil oldu?' Temel 'iste boyle boyle oldu ve bende cocuga carpmaya karar verdim.Ama cocuk raydan cikti'.

Temel Dursuna soruyor: -Ula Dursun sen oruclu iken kac hamsi yersun? Dursun: -Valla 100 tane yerum. Temel: -Olur mu ula ilk hamsiyi yediginde orucun bozulur, diger 99 ' u sayilmaz. Dursun bunu kafaya takiyor. O da yine yolda gordugu Idris ' e soruyor: -Ula Idris sen oruclu iken kac hamsi yersun? Idris: -Valla 50 tane falan. Dursun: -Ula 100 tane yeseydun saa birsey anlatacaktum.is.