TL90A Arpa Ekiminde

Bu yıl kışın uzun sürmesi ve ardından yağan yağmurlar nedeniyle epey geciken arpa ekimini hayırlısıyla bitirdik. Sık sık yağmurlar nedeniyle ara vermek zorunda kaldıysak da 1 haftada 420 dönüm ekerek işi bitirdik çok şükür. E fotoğrafları da siz değerli üyelerle abilerle, kardeşlerle paylaşmamak olmaz. İşte o fotoğraflar.
Videoları da sonra atacağım.
:)

Hazırlıklar tamam. Önde tohumluk, arkada gübre, en arkada mibzer. :)

Convoi Agricole :D

Ynt: TL90A Arpa Ekiminde

tümosan 8095 link=topic=55033.msg585015#msg585015 date=1335292623' Alıntı:
bereketli olsun ahmed bey..sulama imkanınız varmıda bahar arpası ekiyorsunuz..neden son güzde ekmedinizde..bizde ekeriz bahar arpasını ama sulanabilcek olan tarlalara yoksa yetişmez bizim burda..bol kazançlı yıllar..

Teşekkürler Mehmet abi. Sulama imkanımız yok ama bizim memleketin kışı sert geçer güzlük arpa pek randımanlı olmuyor, o yüzden hep bahar arpası ekeriz.

tümosan 8095 link=topic=55033.msg585015#msg585015 date=1335292623' Alıntı:
bereketli olsun ahmed bey..sulama imkanınız varmıda bahar arpası ekiyorsunuz..neden son güzde ekmedinizde..bizde ekeriz bahar arpasını ama sulanabilcek olan tarlalara yoksa yetişmez bizim burda..bol kazançlı yıllar..
nevsegır bıraz kırac vede yaz erken gelır sıcak olur bızım butaraflar serın gecer yetısır hemde cok guzel olurr

mustafagursacli link=topic=55033.msg585050#msg585050 date=1335294778' Alıntı:
arpa ektik ot bitti bu sene bana ders oldu ben boyumun ölçüsünü aldım ... bereketli olsun yanlız biraz geç kalmadınızmı Allah ağız tadıyla yedirmek nasip etsin

Teşekkür ederim Mustafa. Biz de boyumuzun ölçüsünü almayız inşallah, üzüldüm senin arpanın öyle olmasına. Biraz geç de kalsak yetişir inşallah sorun olmaz. :)

NesranJk link=topic=55033.msg585048#msg585048 date=1335294675' Alıntı:
videoları da seyrettim youtube dan seviyorum sizin dikilinin tarlaları. Allah bol bol dökümünü versin. :) Bu sene kışın üstüne arpa ekebilmekte güzel bir şey :D

Aynen öyle bu seneki kıştan sonra sevindirici arpayı ekebilmek. Teşekkür ederim kardeşim, videoları burada da paylaşcam inşallah. :)