etin kilosu

bugunbayagi yorulduk arkadaslar 1 yilin emegini cok sukur aldik hayirli yemek nasip etsin.16 danayi bugun ipek sucuga verdim kilosunu 15700liraya 5030 kilo geldi 16 dana bereket versin iyi kazandim . yerlerine 22 veya 25 tane duve alacagim .sigir uretimine biraz grecegim. alk-*s alk-*s alk-*s

Ynt: etin kilosu

mehmet 60/56 link=topic=55041.msg585189#msg585189 date=1335312928' Alıntı:
bugunbayagi yorulduk arkadaslar 1 yilin emegini cok sukur aldik hayirli yemek nasip etsin.16 danayi bugun ipek sucuga verdim kilosunu 15700liraya 5030 kilo geldi 16 dana bereket versin iyi kazandim . yerlerine 22 veya 25 tane duve alacagim .sigir uretimine biraz grecegim. alk-*s alk-*s alk-*s
hayırlı olsun abi maşallah iyi para bırakmışlar bence bildiğin yoldan şaşma. :)

Harmanı yapmışsın bereketli ola. Yağlarını ayıklıyorlar mı? Böbrek yağlarını alıyorlardı bir ara safi 4 but kalıyordu hayvan. Düve iyi fikir kurbana kadar semirtecek gibi almaya bakarsın artık 1500 2000 arası bulursan bir harman da kurbanda yaparsın inşallah. :)

danalarin hepsi mandofondu.1850-1900 tl ye aldim9 tanesini kalani kendi mindi.ilk basta arkadaslar kesinlikle satin yem almayin degismez kuralim.150 kileye yakin arpayi kirma yaptirdim bugday ici otlu yemlik olanindan ,yulaf,cavdar,fig,100 kileye yakinda bunlari kirma yaptirdim.25 kiloluk kaba kepek 150cuvala yakin almistim.bunlarin hepsini karistiriyorum extra yem.sabah yem, ogle uzeri yonca sadece; aksam gayet gec saatte tekrar yem.2veya 3 gunde bir pamuk kusbesi verin .kesinlikle kaya tuzunu eksik etmeyin.yani kisacasi disaridan fazlaca girdi yapmayin .zaten arpa bugday para etmiyor en iyisi hayvanim yesin .neden yeme icinde 10 kilo dahi arpa bulunmayan seye parami vereyim .

ben daha once belcikada turist olarak calistim oradan getirdigim parayla ,19 yil once evlendim ,tarla alayim dedim hep zarar almadim, 19 yildan bu yana surekli hayvancilik besicilik yapiyom cok sukur iyi kazanc yaptim pisman degilim,benim hanim birde ben bize yetiyor cocuk nasip olmadi.zaten su anda en iyi is hayvancilik bizim buralar kuru tarim is yok