Ayasofya'da inanılmaz mucize ...

resized-4000-1335219868_360_270.jpg
1934 yılında CHP tarafından müzeye çevirilen Ayasofya ' da herkesi şaşkına çeviren adeta bir mucize yaşanıyor.

Bizans ' a tanıklık yapıp Osmanlı ' yı yaşayan Cumhuriyet devriyle de camiden müzeye çevrilen ender ve abidevi yapılardan biri olan Ayasofya ' da adeta bir mucize yaşanıyor...

Mabedin üst katındaki kubbeden, sıvaların dökülmesi sonucu Allah lafzı ortaya çıktı Durumu ilk fark eden Ayasofya görevlileri, 6 ay önce sıvaların dökülmeye başladığını ve dökülen bölümde ise Allah lafzının ortaya çıktığını belirttiler.

Ayasofya ' yı ziyaret eden vatandaşlarında ilgisini çeken bu durum görenleri hayrete düşürüyor. 921 yıl kilise olarak kullanıldıktan sonra, 481 yıl da Camii olarak kullanılan Ayasofya, İslam ve Hristiyanlık dinleri için büyük bir önem taşıyor. Bu eşsiz yapı, bir çok gizemi de içerisinde barındırıyor.

Ynt: Ayasofya'da inanılmaz mucize ...

Dqn link=topic=55042.msg585236#msg585236 date=1335349820' Alıntı:
Allahuekber ! Çok teşekkürler paylaştığın için. Ayasoyfa tekrar cami olsun ibadete açılsın !
Allah Ayasofyayı ibadete kapatanları iki dünyada da kahretsin !

kardeşim belki bilerek belkide bilmeyerek ettiğin laf başta Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında başı çeken bir çok güzide insana lanet okuma olmuş! farkında değilsen bi yere kadar ama farkında olduğun halde bu lafı ettiysen ayıp etmişsin!

ayasofya gibi bir dünya mirası hiç bir dine mal edilemez. orası hristiyanından, müslümanına, inananından inanmayana kadar herkesin ortak malı. müze olarak tüm dünya milletine açılması bence çok doğru bir karardır.
ayrıca zamanında bizim elimizde olupta 1 dünya savaşı veya öncesinde kaybettiğimiz topraklardaki camilerimiz hıristiyanlar tarafından aynı zihniyetle kiliseye dönüştürülse hoşumuza gidermiydi? bu konularda birazda empatik düşünmek gerek. tabi bu benim şahsi fikrimdir, herkes kendi görüşünü bildirmekte özgürdür...

phantomerkunt link=topic=55042.msg585536#msg585536 date=1335387488' Alıntı:
bol keseden atmaya başlamışsınız yine!!! ben birşey demiyorum aklı selime davet ediyorum
Gassal link=topic=55042.msg585518#msg585518 date=1335385940' Alıntı:
kardeşim belki bilerek belkide bilmeyerek ettiğin laf başta Atatürk olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında başı çeken bir çok güzide insana lanet okuma olmuş! farkında değilsen bi yere kadar ama farkında olduğun halde bu lafı ettiysen ayıp etmişsin!

ayasofya gibi bir dünya mirası hiç bir dine mal edilemez. orası hristiyanından, müslümanına, inananından inanmayana kadar herkesin ortak malı. müze olarak tüm dünya milletine açılması bence çok doğru bir karardır.
ayrıca zamanında bizim elimizde olupta 1 dünya savaşı veya öncesinde kaybettiğimiz topraklardaki camilerimiz hıristiyanlar tarafından aynı zihniyetle kiliseye dönüştürülse hoşumuza gidermiydi? bu konularda birazda empatik düşünmek gerek. tabi bu benim şahsi fikrimdir, herkes kendi görüşünü bildirmekte özgürdür...

Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri yıllarca ayasofyanın istanbulun hayalini kurdu.. Müslümanlığı yaymak için savaştı. Şimdi dediğiniz lafa bak.. Ayasofya elbet birgün Cami olacaktır. Osmanlı Torunuyuz !

Dqn link=topic=55042.msg585236#msg585236 date=1335349820' Alıntı:
Allahuekber ! Çok teşekkürler paylaştığın için. Ayasoyfa tekrar cami olsun ibadete açılsın !
Allah Ayasofyayı ibadete kapatanları iki dünyada da kahretsin !

Amin inşaallah