Kıymet 90 en son pulluk videoları(göktaşlar)

Ynt: Kıymet 90 en son pulluk videoları(göktaşlar)

ramazanpullu link=topic=55053.msg585522#msg585522 date=1335386319' Alıntı:
36 dekar yerde 49 litre yakmış oluyor saateki yakıt 16 litre

15 gazda sabit demiş eger öyleyse saatlik yakıt tuketimi bi hayli fazla gibi.. agır işlerde sadece çalıştırılması gerekir..tam gazdaki tuketimi çok fazla olur.. performansı gayet başarılı

ceya023 link=topic=55053.msg585628#msg585628 date=1335415194' Alıntı:
15 gazda sabit demiş eger öyleyse saatlik yakıt tuketimi bi hayli fazla gibi.. agır işlerde sadece çalıştırılması gerekir..tam gazdaki tuketimi çok fazla olur.. performansı gayet başarılı
yakıt tüketimi fazla değil gazı boşverin önemli olan 1 dönümde kaç lt yaktığıdır o da gayet başarılı

kesin noter onaylıdır buda :) sözde bizim nimetler de 750 1 litre yakması lazım 1 degar yerde ama 1.3 1.5 arası yakıyo nası iştir anlamadım ama yinede pullugun hakkını veriyor aynı şekilde başka makinalara gore pullukla iyi geliyo bize ama bu kadarda az yakmaz 1 buçuk litreden aşşagı inecegini sanmam ben bunların kullanıcıda :)

yakıt tüketimi fazla değil gazı boşverin önemli olan 1 dönümde kaç lt yaktığıdır o da gayet başarılı
tm 120 ile enson yaptığım iş
havuç ekeceğim 33 dekar tarlaya tizel çektim tizel 11 ayaklı yüzünden çızıp çekmedim motorun çekebileceği şekilde çektim yaklaşık 2.5 saatte bitti tizel işi
viites 2 nin 3 ü ile çekildi 1600 1700 devir
tarlanın uzaklığı 8 km
aynı tarlaya 33 dekar rotatil (mikser) çektim mikser 2.5 metre boyunda yaklaşık 8.5 saate çektim
vites 1 in 3 ü ile çekildi 1600 1700 devir
yolda toplam 32 km yol yaptı toplam saat yolda dahil 13 saat çalıştı motor yaktığı mazot 130 litre mazot ortalama dekara hesaplarsak 2 litreye geliyor
(not tm 120 7000 saatten sonra pompa enjektör ) bakımı yapıldı saate yaklaşık 15 16 litre yakan motor 10 12 litre arasına düştü

nasıl bır tarla bu saatte 12 donum suruyor ben tl100 le saatte 8-9 donum zor suruyorum saate 8 km hızla bu kacla gıdıyor boyle 5 li 14 lu pullukla

Sallama yapmayın getirin ben süreyim ne kadar yakacak....noter huzurunda yakıt testiymiş öyle tarlamı sürülür....tarla dümdüz hepininiz ovada sürüyorsunuz değilmi.Kandırmaca yapmayın arkadaşlar FENDT bile okadar az yakıta düşemiyor senin teknolojin motorun deneyimin ARGE n ondan daha mı iyi

ramazanpullu link=topic=55053.msg585638#msg585638 date=1335421887' Alıntı:
tm 120 ile enson yaptığım iş
havuç ekeceğim 33 dekar tarlaya tizel çektim tizel 11 ayaklı yüzünden çızıp çekmedim motorun çekebileceği şekilde çektim yaklaşık 2.5 saatte bitti tizel işi
viites 2 nin 3 ü ile çekildi 1600 1700 devir
tarlanın uzaklığı 8 km
aynı tarlaya 33 dekar rotatil (mikser) çektim mikser 2.5 metre boyunda yaklaşık 8.5 saate çektim
vites 1 in 3 ü ile çekildi 1600 1700 devir
yolda toplam 32 km yol yaptı toplam saat yolda dahil 13 saat çalıştı motor yaktığı mazot 130 litre mazot ortalama dekara hesaplarsak 2 litreye geliyor
(not tm 120 7000 saatten sonra pompa enjektör ) bakımı yapıldı saate yaklaşık 15 16 litre yakan motor 10 12 litre arasına düştü

karşılaştırma açısından guzel bi örnek olmuş.. bana fazla geldi saatte ki yakıt tuketimi 92bg traktöre göre.. bu traktör sürekli çift sürmeyecek farklı işlerde ve yoldada zaman harcıyacak onun için eger veriler dogruysa tarladan çıkarmamak lazım.. tm120 gibi 6silindirli makinanın saatte 15litre yakması çok degil bence 16-17 gazla.. karma kullanımda 10litre yakması da normal..
saatte 12 dekar çift sürebilir uzun tarla olursa ve hat sonunda dönüşlerde vakit kaybı az olursa..

öncelikle ülkemizdeki genel çiftçilikte bu emsal bi traktörle 3 saatte 36 dekar yer sürmek pek mümkün değil.ikincisi sürüm şartlarındaki yakıt tüketimiyle başka şartlardaki yakıt tüketimide her halde aynı olmayacaktır mesela kazayağı, tırmık vesayre gibi işlerde de saatte aynı yakıtı tüketmesi söz konusu olamaz.ağır işlerdeki yakıt tüketimi saatte farklı olurken hafif işlerdede aşşağı yönde değişecektir.asıl kullanıcıların verdiği değerleri gördüğümüzde gerçeği tam manasıyla kavrayacağız.dolayısıyla vurdaki veriler tam bir değerlendirme verileri olamıyor gibi.

nurulllah link=topic=55053.msg585643#msg585643 date=1335424570' Alıntı:
10 saat calıssa 120 donum yer surecek oylemi deposu kac litre
bence enfazla 65 70 donum surer o motor

ben 75hp 80.4 le 9 saatte 82 dönüm srdüm.koca 92hp 557 zf şanzumanlı kıymete 90 100 dönümün lafımı olur.

kardeşim getirin sizin 90lık erkuntu deniyelim bizim 3085masseyfergusonla bakalım kac dönüm sürüyor nekadar yakıyo ....arkasından yetişemez bile masseyin..ben uşaklıyım denemeye hazırım herkonuda. herkeze kolay gelsin....

şu mf leride öve öve bitiremediniz. bilmeyen de sanır ki mf den daha iyi traktör yok,daha iyi asılan, daha iyi nadas yapan,yaktığını fazlasıyla hak eden traktör yok.phantom serilerinin az yaktığını söyleye bilir misiniz?mesela 285 lerin yakıtlarının fazla oluşu, yağ eksiltmeleri, öylenin sıcağında hararetten dinlendiğini,patinajlarını kuru gürültüsünü hiç yazmıyorsunuz 265 lerde benzeri. tamam 285 lerin nadası iyidir seridir falan filan buçuklusu vardır şanzumanda bu bikolaylık ama her şeyde bir tek nadastan ibaret değil ki mesela fiatlar öylenin sıcağında saman yaprken mf ler sizin oralarda paydos etmiyor mu açık açık yazın.ancak elinizde ne traktör varsa onun kıymetini bilmek lazımdır ama abarta abarta bitiremediniz şu mf leri.

kardeş 3085 lerde deutz motor var ben 285 veya 165 masseylerden demiyorum .bu3085 ne hararet yapar nede su kaynatır siz getirin şu 90 lıgıda deniyelim. bizde2 tane 4 14 nu pullukvar bakarız hangisi az yakar cok ceker.

SALİM link=topic=55053.msg596061#msg596061 date=1337448727' Alıntı:
şu mf leride öve öve bitiremediniz. bilmeyen de sanır ki mf den daha iyi traktör yok,daha iyi asılan, daha iyi nadas yapan,yaktığını fazlasıyla hak eden traktör yok.phantom serilerinin az yaktığını söyleye bilir misiniz?mesela 285 lerin yakıtlarının fazla oluşu, yağ eksiltmeleri, öylenin sıcağında hararetten dinlendiğini,patinajlarını kuru gürültüsünü hiç yazmıyorsunuz 265 lerde benzeri. tamam 285 lerin nadası iyidir seridir falan filan buçuklusu vardır şanzumanda bu bikolaylık ama her şeyde bir tek nadastan ibaret değil ki mesela fiatlar öylenin sıcağında saman yaprken mf ler sizin oralarda paydos etmiyor mu açık açık yazın.ancak elinizde ne traktör varsa onun kıymetini bilmek lazımdır ama abarta abarta bitiremediniz şu mf leri.
kullaktan dolma biligilerle gelmeyin abi biz 1984 ten bu zamana kadar 285 kulandık 2001 de çift çekerini aldık yakıt yağ eksiltme gibi hiç bir problemi yok bu yaz mayısın 20 sinde balaya ya girdi eylül 20 de çıktı oo sıcaklarda hararette yarıyı hiç geçmedi kim nederse desin kullanan bilir şuan traktör alcak olsam gene massey ferguson alırım herkez kendi kullandığını bilir ve met eder.