MF 285 & Öntar Ot İlacında

MF 285 & Öntar Ot İlacında

İlaç işini de hafta içi aradan çıkardık.1 gün kendimize bir gün de enişteye yardıma gittiğimden dolayı hala burnuma hafiften ilaç kokusu geliyo :D

Kral şaşkın bakışlarından kurtuldu :D

Bu holderin birer kolları kapatılmış hali,onlara vana koyduk bizim arazi şartlarında çalışmıyor çok sallı geliyor bu hali bile uzun heralde kolları değiştirecez

Bunlar da ilaçlar bu sene ne bulduysak atmaktan vazgeçtik boşa masraf diye düşünüyorum ben ekinlere granstar+ester+çinko arpalara ise sadece granstar attık ama bazı yerler feci otlanmış özellikle geç çıkıp da otu bastıramayan yerlerde feci ot vardı

Bu da artık temizlik faslı son kollar da açık vaziyette :)

Kral da senelik ince temizliği hak etti önce mazotla sonra bol sabun su kombinesiyle yıkandı ancak son halini sarjın azizliğinden ötürü çekemedim :)

Ynt: MF 285 & Öntar Ot İlacında

kolaygelsin çağrı holderin kolları gerçekten çok büyükmüş yaw uzun olunca eğilme bükülme yapıyo diyodun sen galiba? ama bence bu kolları değiştirme zaten vana koymuşsun süne ilacında gilan geniş olursa daha iyi olurr.Panjurda hayırlı olsun herif olmuş :D

Bereketli olsun Çağrı, kral optik tipten kurtulumuş.:D Makina çok harika, bize uymaz ayrı mesele.:)
İlhan sordu; 1. resim Windows un tarlasımı dedi.:D Hakkaten masaüstü arka planı olacak kare.
Teşekkürler.

ali_durmuş link=topic=55073.msg585818#msg585818 date=1335454517' Alıntı:
kolay gelsin çağrı, kral baya çalıştıktan sonra temzilenmeyi hak etmiş anlaşılan. :D
Kralın kepçeden ötürü bazı yerlerdeki hortum çıkışları terleme yapıyor kepçeyi sökünce detaylı bir temizlik yapıyorum yoksa elimiz ayağımız yağ içinde kalıyor
vale link=topic=55073.msg585819#msg585819 date=1335454732' Alıntı:
kolay gele çağrı ...o tırmık kaç metre öyle açıldıkça açılıyor ...koltuğu gene neden söktün .geçen yılda söktüydün
kepçeden dolayı abi terleme yapan yerler var elimiz ayağımız yağ olmasın diye pompa da tam koltuğun altında kalıyor sıkıntı oluyo koltuk varken temizlemesi zaten söküp takması 5 dk kolay :) sorma abi inan ben de ölçmedim ama tam açık halinin 16 metre olduğuna dair rivayetler var :D
Cihan_özece link=topic=55073.msg585825#msg585825 date=1335455924' Alıntı:
kolay gelsin blader.o çok sevdiğin saygı değer ilaç makinan bumu ;D ;D
aynen ta kendisi :)
anayurtlu 3105d link=topic=55073.msg585859#msg585859 date=1335462533' Alıntı:
kolaygelsin çağrı holderin kolları gerçekten çok büyükmüş yaw uzun olunca eğilme bükülme yapıyo diyodun sen galiba? ama bence bu kolları değiştirme zaten vana koymuşsun süne ilacında gilan geniş olursa daha iyi olurr.Panjurda hayırlı olsun herif olmuş :D
volkan kollar uzun ufak bir meyilde hemen değiyor değmemesi için çok kaldırmak gerekiyor bukez de yüksekte kalan kısım çok yüksek oluyor evt fotolarda tam belli olmamış ama kollar eğik makinanın ha atmasından yana bir sıkıntı yaratmıyor ama görünüşü kötü :) Bir de kollar bu haliyle bile fazla uzun,şöyle diyim normal bildiğimiz iki açılan holderlerin kolları nerdeyse bunun ilk kanadı kadar :D o da hem takibi zorlaştırıyo hem de meyilli araziye uymuyor,ama düz ova için on numara :) Kollar çok ağır onun haricinde takıp sökmesi kolay,ama süne de tam buna göre artık bir çare bulacaz bakalım :)
Ağır Abi link=topic=55073.msg585868#msg585868 date=1335463162' Alıntı:
Paylaşım için tşk kolay gelsin çağrı maşallah öntar ' ın kolları ahtapot gibi :)
sorma abi içi seni dışı beni yakar hesabı :D

nailyetek link=topic=55073.msg585872#msg585872 date=1335463610' Alıntı:
Bereketli olsun Çağrı, kral optik tipten kurtulumuş.:D Makina çok harika, bize uymaz ayrı mesele.:)
İlhan sordu; 1. resim Windows un tarlasımı dedi.:D Hakkaten masaüstü arka planı olacak kare.
Teşekkürler.
evt abi kralın fiyakası biraz düzeldi :D ilhanın istediği arka plan ister gelir yerinde incelersiniz ister farklı açılardan daha güzellerini çekeriz :)

alipasalierkan link=topic=55073.msg585919#msg585919 date=1335466582' Alıntı:
Güzel paylaşım Çağrı. Bereketli olsun. Makinanın kolları kaç metre? Baya uzun geldi banada...:D
12-16 civarı birşeydi ya erkan ne tam ölçtüm ne de hatırlıyorum yalan olmasın :)

Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...

Bereketli olsun Çağrı. Bizim İlaçlama makinesinin kolları 14 metre olduğu halde bu ondan daha uzun görünüyor veya fotoğrafta öyle görünüyor. Bizimkini tam açık olarak kullanabiliyoruz tarlalarımız düz olduğu için.
Paylaşım için teşekkürler...

Ahmed Gülsu link=topic=55073.msg586040#msg586040 date=1335476008' Alıntı:
Bereketli olsun Çağrı. Bizim İlaçlama makinesinin kolları 14 metre olduğu halde bu ondan daha uzun görünüyor veya fotoğrafta öyle görünüyor. Bizimkini tam açık olarak kullanabiliyoruz tarlalarımız düz olduğu için.
Paylaşım için teşekkürler...
Bana da 16 gibi geliyor ama çok uzun olduğu kesin :D Bizim araziye asla uygun değil alırken biraz aceleye geldi ben alacaklara dümdüz arazisi yoksa asla tavsiye etmem,ayrıca kollar çok ağır malzemeden yapılmış,ancak kilit sistemleri lamalar falan ona göre değil ondan dolayı eğer niyetlenenler olursa başka markalara bir baksın derim :)

Ahmed Gülsu link=topic=55073.msg586049#msg586049 date=1335478107' Alıntı:
Tarla dediğin en az 100 dönüm olmalı bence. :D
bazen de abi 25-30 dönümlük yerleri işlemek daha zevkli oluyor hiç olmazsa işin bittiğini görüyosun büyük tarlada bazen insan diyor heralde hiç bitmeyecek diye :D

Çağrı link=topic=55073.msg586053#msg586053 date=1335479453' Alıntı:
bazen de abi 25-30 dönümlük yerleri işlemek daha zevkli oluyor hiç olmazsa işin bittiğini görüyosun büyük tarlada bazen insan diyor heralde hiç bitmeyecek diye :D

O da doğru tabi, bazen cidden sıkıcı olabiliyor büyük tarlada çalışmak. Özellikle de nadas daha bir sıkıcı oluyor. :) Ama ben yine de büyük tarlada çalışmayı daha çok seviyorum. :D