BAŞAK TRAKTÖR KEPÇE VE KAR KÜREYİCİ

Ynt: BAŞAK TRAKTÖR KEPÇE VE KAR KÜREYİCİ

coyote26 link=topic=6189.msg67104#msg67104 date=1219150255' Alıntı:
bnce basaklar bu kepçe işlerinde pek dayanıklı değiller...sağlamlık anlamında tabı saglamlastırılırsa o ayrı...geçen yıl önüne pancar kepçesi takılan bir basagın ortadan ıkıye ayrıldıgını görmüştüm...ve bunun gbı bırcok olayda duydum

sadece başak traktör için gecerli degil tum markalarda da olabılır güç ve yapı olarak cok önemli 4x4 lerde sorun olmayabilir.. buzamana kadar kepçe ile sadece cok balata yedigini duyduk kepce oldugundan dolayı

doganbey1 link=topic=6189.msg65796#msg65796 date=1218723055' Alıntı:
valla nerde kullanılırsa kullanılsın dediğim mal kalitelimi kaliteli sizinkinin aynısı olan mala ben neden 2 katı para vereyim vede ben STEYR kullanıcısıyım bu başaklar çiftçide kötü bir mazi bıraktı motorlarınıza hem çok fiyat istiyonuz hemde çiftçiye deneme imkanı sağlamıonuz bugün bir hattat a 78 45 milyar sizin motorunuz ne kadar veya zetor aynı güçte 46 milyar sizinkileri ayrıntılı olarak yazarsanız sewinirim

Yazıyı yeni gördüğüm için,kepçe filan almayı düşünen arkadaşlar için bilgi olması için cevap yazıyorum.

Arkadaş 15000lira gibi bir rakamdan bahsetmiş sizde 7500 ' e buldum demişsiniz.Hidrolikçi olmamız nedeniyle bu kepçecilerle ve bu işle de ilgiliyim.Sana şu kadarını söyleyeyim,Erkunt traktör müdürü Zeynep hanım,İzmirde bir müşterimizden kepçe fiyatı istemiş,senede 300 adet gibi.Bizim satış elemanı arkadaşta orada dinlemiş,adamlar 13000 tl fiyat vermişler,en standart haline.Sonuç olarak bu kadar adete 13000tl isteniyorsa,traktör fabrikasının bunu 15000 ' e vermesi normal.Şimdi sen 7500 ' e buldum diyorsun,doğrudur vardır ama aynı performansta,kalitede olamaz.Bugün piyasada kepçeye 45lt bulgar kumanda kolu takıp 60 lira verende var,90lt kol yerli-italyan kol takıp 300-500 lira verende.Bu işin en basit yönlerinden birisi ama ne kadar fiyat farkettirdiğini görüyorsun.Sen malın kaliteli olduğunu iddia ediyorsun ama bence sana öyle gelmiştir,çin malı üzerine alman markası yapıştırıp alman diye satanların bile olduğu bir memleketteyiz.O yüzden arada böyle ciddi fiyat farkları olduğunda bence olayı iyi sorgulayın.

açıklamanız için teşekkür ederim. o zamanlarda izmirde üretim yapan bir firma ismi aklıma gelmiyor şu an. bana bu fiyata verdi. ve gezici servisleri ile istediğin zamn gelip servisinide yapacağız dedi. şu an için demir fiyatları arttı. siz bu zamnı diyorsunuz bense bundan yaklaşık 2.5 sene öncesini söylüyorum. bunuda dikkate alırsanız sevinirim. belki aynı firmadan da bahsedebiliriz

şahsen arkadaşım yaptırdı başağa önden kepçe pancar yüklemeye dayanamadı motor 50 ton yükledi ancak ondan sonra motor ön dingili kırdı :) dümdüz ova ufacık bi tümsek bile yok ama ön dingilin sağlamlaştırılması şart !!!!!!

Tucano340&Arion520 link=topic=6189.msg326737#msg326737 date=1295489093' Alıntı:
şahsen arkadaşım yaptırdı başağa önden kepçe pancar yüklemeye dayanamadı motor 50 ton yükledi ancak ondan sonra motor ön dingili kırdı :) dümdüz ova ufacık bi tümsek bile yok ama ön dingilin sağlamlaştırılması şart !!!!!!

Abicim kepçenin önünde oluşan momenti düşünürsek ön dingile çok büyük kuvvet bineceği muhakkak.Tümsek filan zaten birşey etkilemez,mühim olan kepçenin hacmini abartmamak.Sadece başakta değil pekçok markada dingil bir tarafa şase bile kıranlar duyuyoruz.

Piyasada nedense Başaklar genelde kepçe yapılıyor,az yaktığından sanırım.Bir belediyede daha gördüm daha yeni 2085 ' i kepçe yapmışlar.

Başak aslında bu kepçe konusunu en iyi yapabilecek firma,ama bunu dışarıda yaptırmışlar.Neden en iyi yapabilecek diyorum,çünkü fabrikada 6 tane beko loder yaptılar,güzelde duruyorlar biraz jcb çakması ama olsun :) Daha sonra herhalde maddi sebeplerden ötürü imalata geçemediler.

Mriyantonov link=topic=6189.msg326754#msg326754 date=1295508450' Alıntı:
Abicim kepçenin önünde oluşan momenti düşünürsek ön dingile çok büyük kuvvet bineceği muhakkak.Tümsek filan zaten birşey etkilemez,mühim olan kepçenin hacmini abartmamak.Sadece başakta değil pekçok markada dingil bir tarafa şase bile kıranlar duyuyoruz.

Piyasada nedense Başaklar genelde kepçe yapılıyor,az yaktığından sanırım.Bir belediyede daha gördüm daha yeni 2085 ' i kepçe yapmışlar.

Başak aslında bu kepçe konusunu en iyi yapabilecek firma,ama bunu dışarıda yaptırmışlar.Neden en iyi yapabilecek diyorum,çünkü fabrikada 6 tane beko loder yaptılar,güzelde duruyorlar biraz jcb çakması ama olsun :) Daha sonra herhalde maddi sebeplerden ötürü imalata geçemediler.
başak traktörün beko sunu gördüm yakından ve gerçekten adamlar birşeyler orta koymuş yapmışlar :) gurur verici bir durum sağlam bi makina...

Böyle güzel bir projenin daha doğmadan ölmesi çok üzücü.Başak krizde hem işçisine hem tedarikçisine para ödeyemeyince çok zor duruma düştü.Bayilerde bıraktı,şu anda bekoloderden önce traktörü tekrar rayına oturtmaları gerek,umarım başarırlar,ama öncelikle maliyetlerini düşürmeleri fiyatta rekabetçi olabilmeleri gerek.Bayiler fiyatı pahalı diye satmak istemiyorlar.Geçen sene 300 kusur adet traktör satmış koca Başak fabrikası.Çok değil 3-4 sene önce bu rakam 2000 ' lerdeydi.