EKİNLERE YAĞMURLAMA KAZANIYLA OT İLACI VE %33 NİTRAT UYGULAMASI (hacimmet)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar ekinlerime geçen yıl Babamın uyguladığı gibi ot ilacını yağmurlama kazanıyla attım ve dekara 10 kgr nitrat attım sulardan sonra ekinler baya toparlamış Maşallah.
grnt1143.jpg

grnt1144.jpg

grnt1145.jpg

grnt1146.jpg

grnt1147.jpg

grnt1162.jpg

Ynt: EKİNLERE YAĞMURLAMA KAZANIYLA OT İLACI VE %33 NİTRAT UYGULAMASI (hacimmet)

yağmurlama ile mustang atıyorsun aynı ilacı bizde kullanıyoruz ama ilaç pompasıyla atıyoruz.bana biraz ters geldi .biz ilacı attıktan sonra enaz 2-3 saat yağmur yağmasın diye dua ederiz siz sularken atıyorsunuz ilaç tesir etkisi yapıyormu bari??????

Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için.
FEHİM link=topic=55091.msg586232#msg586232 date=1335548805' Alıntı:
yağmurlama ile mustang atıyorsun aynı ilacı bizde kullanıyoruz ama ilaç pompasıyla atıyoruz.bana biraz ters geldi .biz ilacı attıktan sonra enaz 2-3 saat yağmur yağmasın diye dua ederiz siz sularken atıyorsunuz ilaç tesir etkisi yapıyormu bari??????
Hocam hat bittikten sonra 15 dk ilaç basıyorum kazanın basınç artırmalı başlığı var ilacı normal dozundan yüksek kullanıyorum yani ilacı 15 dk. atıyor ve sonra hatlar kalkıyor geçen yıl ilk defa denedik iyi sonuç aldık

mevlam emeklerinizin karşılıgını bol bol verir inşallah adaş..gecenlerde aksaraydaydık arkadaş arabasını tamir ve muane için götürmüşdü onu getirmeye gitmişdik..akşamüstü sizin ordan gecdik.maşallah güzel arazileriniz var ve suyunuz bol..aksaray merkezde yıldız otoya tamir ettirdi arkadaş arabasını.zekeriya ustaya..şimdi profilinde tol köyü diye görünce üzüldüm.keşge önceden görmüş olsaydım tanışma imkanımız olabilirdi..kısmet belki yazın yine araba bakmaya gelcez .mahsül iyi olursa pejoları yeniliycez arkadaşla.

sarilarceyiz@hotmail.com link=topic=55091.msg586292#msg586292 date=1335553017' Alıntı:
bereketli olsun adaş.bizde aynı uygulamayı yapıyoruz ama 33nitrat yerine 21 sülfatı kullanıyoruz. nedeni 33nitrat kireçlendirme yaptığı için sülfat kullanıyoruz iyide verim alıyoruz.
33 lükte kireç yoktur.Olsa Hacım da kullanmaz.Ama 21 likte kireç karşıtı kükürt vardır.