YAĞMUR YAĞMIYOR

yozgatta tarım işi ile uğraşmaktayız topraklarımızın maşşallahı var yer yer adana toprağını aratmıyor gecen sene iyi mahsül kaldırdık cokşükür bu sene kış bol yağışlı gecti ama ilk bahar geldiğinde yağmur yağmaz oldu . . . bu işe yokmu bi cağre

Yağdır mevlam Su

Ynt: YAĞMUR YAĞMIYOR

bizim burdada 1 ayı gecgindir yagmıyo toprak beton gibi boz oturdu kaldı traktor iz ypmıyo tarlada dun az bi cilesdi merkeze sürekli yagıyo bizim buraya yagması icin goller bolgesınden gelmesi lazım yapcak bsy yok bugun koylulerımız yagmur duasına gitti sabah koyunlarda oldugum ıcın katılamadım

akcaorenli link=topic=55111.msg586440#msg586440 date=1335623252' Alıntı:
bizim burdada 1 ayı gecgindir yagmıyo toprak beton gibi boz oturdu kaldı traktor iz ypmıyo tarlada dun az bi cilesdi merkeze sürekli yagıyo bizim buraya yagması icin goller bolgesınden gelmesi lazım yapcak bsy yok bugun koylulerımız yagmur duasına gitti sabah koyunlarda oldugum ıcın katılamadım

evet merkezde şarıl şarıl bi hevesle köye gidiyoruz mübarek arazide 1 damla yok toprak beton olmuş Allah yardımetsin

Bu sene genel bir kuraklık var gibi görünüyor. Allah yardım etsin bütün çiftçilere. Sulama imkanı olanlar yine bir nebze daha şanslı ama sulama imkanı olmayan çiftçiler için tehlike büyük.
Uzmanlar bu yazın kurak geçeceğini önceden söylemişlerdi ama kış kar yağışlı geçince inanmamıştım söylediklerine. Ama şu anki durum gösteriyor ki, durum pek iç açıcı değil. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun...

Bizim buralara kışın 1 metre kar yağdı şimdi 2 haftadır yağmur yağmıyor maalesef :( Napacaz bilmiyorum :( Buğdaylarda çıkamamış attığımız tohumların yarısı attığımız gibi çürümüş kalmış.

Dqn link=topic=55111.msg586464#msg586464 date=1335628970' Alıntı:
Bizim buralara kışın 1 metre kar yağdı şimdi 2 haftadır yağmur yağmıyor maalesef :( Napacaz bilmiyorum :( Buğdaylarda çıkamamış attığımız tohumların yarısı attığımız gibi çürümüş kalmış.
aynen bizim burada aynı kar kalktı kalkalı yağmadı yağmur tohumun yarıdan fazlası çıkmamış toprak beton gibi ALLAH yardım etsin

fatih DUMAN link=topic=55111.msg586538#msg586538 date=1335637427' Alıntı:
aynen bizim burada aynı kar kalktı kalkalı yağmadı yağmur tohumun yarıdan fazlası çıkmamış toprak beton gibi ALLAH yardım etsin
benımkılerde sıkıntı yok ılac atacam 10 gune :)

akcaorenli link=topic=55111.msg586440#msg586440 date=1335623252' Alıntı:
Burası göller bölgesi ama epeydir buralarada yağmıyor. :(