komşu köy karantina altında

komşu köyde tabak hastalıgı görüldü 6 büyükbaş hayvan telef olmuş bugün tarım ilçe köyü karantinaya aldı. kaçtane veteriner aradıysak tabak aşısı yok tarım ilçeye müracat ediyoruz aşı yok bu naıl iştir yaa en erken 3 gün diyorlar

Ynt: komşu köy karantina altında

Bundan 2 sene önce bizim köyün sığırlarını perişan etti tabak hastalığı. 15 e yakın hayvan telef oldu ve hala hastalığın etkilerinden kurtulamayan hayvanlar var.
İnşallah sizin hayvanları etkilemez abi.

zylexis denilen ilacı hemen diğer hayvanlarınıza yapmanızı öneririm...
bu ilacı hemen bulup tarifindeki gibi bir veteriner hekime tatbik ettiriniz, ilk uygulamadan 1 hafta sonra da tekrarlayınız...
bu sizin diğer hastalığa yakalanmamış ya da yakalanması muhtemel hayvanlarınızı belirli bir süre koruyacak bir ilaçtır...
ben de veteriner hekimim ve size önerim gidip hakkınızı aramanızdır gidip tarım il müdürlüğünü dava edin ve hakkınızı arayın, bunların takipçisi olun...

baytar_fx link=topic=55126.msg586621#msg586621 date=1335644742' Alıntı:
bu ilacı hemen bulup tarifindeki gibi bir veteriner hekime tatbik ettiriniz, ilk uygulamadan 1 hafta sonra da tekrarlayınız...
bu sizin diğer hastalığa yakalanmamış ya da yakalanması muhtemel hayvanlarınızı belirli bir süre koruyacak bir ilaçtır...
ben de veteriner hekimim ve size önerim gidip hakkınızı aramanızdır gidip tarım il müdürlüğünü dava edin ve hakkınızı arayın, bunların takipçisi olun...
iyi diyosun hoş diyosun da kimi kime şikayet edecen kii

ben de veteriner hekimim ve size önerim gidip hakkınızı aramanızdır gidip tarım il müdürlüğünü d
özelden tl numaranızı alabilirmiyim ıspartalıyım geçen sene 30 danam şap oldu 4zayiatla kurtardık fakat danaları birtülü etlendiremedim mutlu ecza deposu kazım beyle irtibat halindeyiz sizinde bilgilerinizden faydalanabilirmiyiz

Bu yıl Türkiye genelinde devlet bahar şap aşısını yapamadı galiba bizim bölgemizde yapmadılar bazı hayvanlarıma özel yaptırdımama arkadaşlar bölgemizde şap hastalığı görüldüyse şayet dışarıdan hayvan girişi yapmayın kesinlikle mümkün oldukça işletmenize yabancı ayaklar sokmayın giren veterinerlerede mutlaka ayak galoşu ve naylon tulum yada benzeri elbiseler giydirin veterinerlerin çok kullanımlık enjektörlerinide kullanmayın kendi enjektörünüzü kullandırın,size yakın ahırlarda şap varsa eğer kuşları bile uzaklaştırın işletmenizden,birde hayvanlarınızın bakımını zenginleştirin kaliteli vitamin katkıları kullanın hayvanlar kondisyon olarak güçlü olurlarsa hastalığa karşı dirençli oluyorlar ben bunları aynen uyguluyorum.