Buğday Hasatı Resimleri Devam Ediyoruz 2008 Part3...!!!

Arkadaşlar bu resimlerde de köyümüzden bir müşterimizin tarlasını hasat yaparken göreceksiniz. Bu resimlerden sonra artık kaliteli hasat resimleri geliyor.... oksa-*

Vidyo..;)
http://www.izlesene.com/video/arabalar-claas-medion-340-bicerdover-bugday-hasatinda-2008/460117

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=18pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: Buğday Hasatı Resimleri Devam Ediyoruz 2008 Part3...!!!

koraytm165 link=topic=6196.msg65099#msg65099 date=1218487665' Alıntı:
çok güzel paylaşım eline sağlık erkan senin bizim sitede bulunman hepimiz için büyük şans videoyu çekerken toz içinde kalmışsındır herhalde:))

Sağolasın. Aslında pek tozlanmadım. Rüzgarı arkama aldım..;)

atacankocer23 link=topic=6196.msg65474#msg65474 date=1218612323' Alıntı:
güzel fotoğraflar ve video sağol ama biraz hızlı gidiyon gibime geldi
Medion için bu hız normal. Biçtiği buğday en az 600 kg vermiştir diye tahmin ediyorum. Medion ' un kapasitesi çok yüksek ondan biçim esnasında daha fazla dane eleyebiliyor. Hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Elekleride 3D sistemli dane kaybı 0....;)

süper fotolar erkan, ayrıca sap samanla işi olmayan için kıyıcı harika bir olay. sapı aynen toprağa karıştır gitsin. video da sorun var galiba ben bakamadım , sonra bakarım... birde youtube açılacakmış Türkiye şubesiyle... bilgisiolan var mı?

alipasalierkan link=topic=6196.msg65485#msg65485 date=1218619913' Alıntı:
Medion için bu hız normal. Biçtiği buğday en az 600 kg vermiştir diye tahmin ediyorum. Medion ' un kapasitesi çok yüksek ondan biçim esnasında daha fazla dane eleyebiliyor. Hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Elekleride 3D sistemli dane kaybı 0....;)

erkan bu makine bu hızla bafra topragında gitse bu makinaya kimse biçtirmez sebebine gelince makina döndükten sonra buğdaya girdigi andan itibaren tam olarak bir boy gidiyo makina ve arkadan sap anca cıkmaya başlıyo...

ben bizim makinayla 4.0 km yi gecmeden gidiyorum bu hızla makina tam olarak eleme sistemi gercekleştiriyo...

bu makinada en azından 6.0 veya daha fazlası var umarım eleme konusu tıpkı senin dediğin gibidir.. Ve 600 kğ döküm yapan tarlada bu hızla hangi makine giderse gittin mutlaka arkadan birazcık kaçırır...

video yu izleyebildim... biçer gerçekten hızlı gidiyor ve sapı kıymaya biraz gitikten sonra başlıyor. erkanın dediğine göre makine her yönden bol kapasiteye sahipse hızlı gitmesinde bir sakınca yok...

DoYrAnLı#2# link=topic=6196.msg67169#msg67169 date=1219168415' Alıntı:
erkan bu makine bu hızla bafra topragında gitse bu makinaya kimse biçtirmez sebebine gelince makina döndükten sonra buğdaya girdigi andan itibaren tam olarak bir boy gidiyo makina ve arkadan sap anca cıkmaya başlıyo...

ben bizim makinayla 4.0 km yi gecmeden gidiyorum bu hızla makina tam olarak eleme sistemi gercekleştiriyo...

bu makinada en azından 6.0 veya daha fazlası var umarım eleme konusu tıpkı senin dediğin gibidir.. Ve 600 kğ döküm yapan tarlada bu hızla hangi makine giderse gittin mutlaka arkadan birazcık kaçırır...

Valla CLAAS ' ların dane kaçırma problemi doğru ayarlarsan hiç olmuyor. Bunu sadece ben demiyorum. Kontrole gelen Ziraat Odası görevlileride aynen şunu diyor. 'Bütün gün gezdiğim biçerdöverler arasında dane kaybı olmayan sadece CLAAS' diye söylüyorlar. Ayrıca 'bu yörede CLAAS ' ın neden yayıldığı belli 'diye de eklemeden edemiyorlar. Bu sene aynen bunları söyleyen Ziraat Denetimcisinin sözlerini vidyoya alacaktım. Fakat telefonun şarjı bitmişti. Keşkem kaydedebilseydim. Bizim biçtiğimiz müşterilermizde bizi tercih etmelerinin başlıca nedenlerinin birinin dane kaybının sıfır olması olduğunu söylüyorlar. Çevremizden bu kadar iyi tepkiler alıyoruz. Sitede Meriç ' te baş müşterilerimizden biridir. Ona da bu Ziraat Denetimcisinin söylediklerini sorabilirsin. Onların tarlayı biçerken kontrole geldiler. Hatta Silivri ilçesinde dane kaybı 0 olan biçerdöver hangi makina ve sahibi kim diye söylemiş. Meriç hepsini biliyor....

alipasalierkan link=topic=6196.msg67208#msg67208 date=1219177600' Alıntı:
Valla CLAAS ' ların dane kaçırma problemi doğru ayarlarsan hiç olmuyor. Bunu sadece ben demiyorum. Kontrole gelen Ziraat Odası görevlileride aynen şunu diyor. 'Bütün gün gezdiğim biçerdöverler arasında dane kaybı olmayan sadece CLAAS' diye söylüyorlar. Ayrıca 'bu yörede CLAAS ' ın neden yayıldığı belli 'diye de eklemeden edemiyorlar. Bu sene aynen bunları söyleyen Ziraat Denetimcisinin sözlerini vidyoya alacaktım. Fakat telefonun şarjı bitmişti. Keşkem kaydedebilseydim. Bizim biçtiğimiz müşterilermizde bizi tercih etmelerinin başlıca nedenlerinin birinin dane kaybının sıfır olması olduğunu söylüyorlar. Çevremizden bu kadar iyi tepkiler alıyoruz. Sitede Meriç ' te baş müşterilerimizden biridir. Ona da bu Ziraat Denetimcisinin söylediklerini sorabilirsin. Onların tarlayı biçerken kontrole geldiler. Hatta Silivri ilçesinde dane kaybı 0 olan biçerdöver hangi makina ve sahibi kim diye söylemiş. Meriç hepsini biliyor....

Evet Ziraat Odasından denetimciler bizim tarlamıza geldiler..Kontrol ettiler ve resim evraklara tane kaybını ''0'' olarak yazdılar...Adamlar kendileride söyledi En az tane kaybı yapan makina CLAAS..