Bugün Tarla'da Ne İş Yaptınız?

[size=12pt]Arkadaşlar Bundan Sonra Bu Konunun Altında Bugün Tarlada Neler Yaptığımızı Konuşalım :)[/size]

Önce Ben Başlayayım;
Bugün 4 Farklı Yerde Yağmurlama Çalışıyordu Onları Değiştirdim, 3 Öğün...
Ve En Son, Saat 22:00 Da Gümüş ' ün Hattını Değiştirdim Çalıştırdım, Biraz Önce ' de Eve Geldim...

Ynt: Bugün Tarla'da Ne İş Yaptınız?

sabah kalktım kahvaltıdan önce soğanın borusunu değiştirip yağmurlamayı çalıştırdık,sonra babamla amcam kavun karpuz ekmeye gitti bende kepçeyi takıp bahçeye 6kepçe yanmış hayvan gübresi getirdim onları dağıttım,sonra babamgil geldi 3105e patlatmayı takıp hep bi,rlikte soğana gittik yine boru değiştirdik çalıştırdık patlatmayla soğanın yanına sebze için yer hazırladım,tekrar köye döndük biraz bahçeyi belledim tırpanla otunu biçtim,hava kararırkende erkuntla 3105 yıkadım,arabaya atladım ilçeye geldim yarın sabah okula :D

Emin Ünal link=topic=55154.msg587052#msg587052 date=1335790860' Alıntı:
Güzel konu :) Bu aralar pek tarlaya gitmiyorum.Gidince neler yaptığımı burda paylaşırım :)
Eyvallah :)

nh_fıat link=topic=55154.msg587056#msg587056 date=1335791523' Alıntı:
önceki gün yaptıklarımızı atlatsakta olurmu formatı bozmayayım şimdi :D
Olur Olur :)

Ben Bildiğiniz Üzre Bu aralar Ekin Suluyorum... Yaklaşık 750 Dekar Yerin 1. Suyu Bitti...
pazar Günü Ayçiçeği Ekicektik Tarlada Tav Yok Ekmedik, Yağış Bekliyoruz...

Bu aralar İse Hep Sulama İşi Var İşte Başka Bi Durum Yok, Aynı...

omerfarukkoc link=topic=55154.msg587444#msg587444 date=1335854911' Alıntı:
Ben Bildiğiniz Üzre Bu aralar Ekin Suluyorum... Yaklaşık 750 Dekar Yerin 1. Suyu Bitti...
pazar Günü Ayçiçeği Ekicektik Tarlada Tav Yok Ekmedik, Yağış Bekliyoruz...

Bu aralar İse Hep Sulama İşi Var İşte Başka Bi Durum Yok, Aynı...
Bizde 1 aydır patates suluyoz aq :D Bugünde sulanıyor ama ben gitmedim.

pazar günü ayçiçeği ektik. ögleden sonrada bahceye gttik. depo var. havuz gibi ama baya büyük derinliği 1mt fazla. suyu boşalttık içindeki batagı temizledik ebemz s... :D

Dün 4 Yerde Hat Çalışıyordu... Ben Babam Ve işçimiz 3 ' ER Defadan Toplam 12 Hat Değiştirdik...
+ Tarlanın Birinden Hat Toplayıp Diğerine Serdik...
Bugün Sabahda 06:00 ' da Kalktım Çiftçi Tarlanın Birinde Karavanda Kalıyordu ZAten, O Orayı Değiştirip Çalıştırdı, Babam ' da Tarlanın Birini Değiştirip Çalıştırdı, Bi De Hazır Hat Vardı Onu Çalıştırdı...
Bende Akçaşar ' daki Tarlamıza Gittim 60 Tabancaya 06:30 ' da Girdim Hatı Tam 07:30 ' da Çalıştırdım... 08:20 De Okul Başlıyodu... Eve Geldim 08:00 Gibi... Üzerini Değiştir Yemek Ye Filan Okula Yetiştim... Şimdi de Okuldayım...
İkindi ' ye Yine Gidilcek...

Sizler Naparsınız?

vale link=topic=55154.msg587519#msg587519 date=1335870370' Alıntı:
maalesef bir iş yapamıyoruz
Neden Aycan Abi? Bu Aralar Birçokyerde İşler Sıkı :S