İLAÇLAMA MAKİNASI HAKKINDA YARDIM

Değerli çiftci arkadaşlarım hepinizi iyi günler, iyi forumlar

Uzun yıllardır Malatya ilinde traktör işi ile uğraşmaktayız yaklaşık on senedir de massey ferguson bayiliği yapıyoruz. Artık son yıllarda sadece traktör satışı çiftciyle diyalog için yeterli olmadığının farkındayız. Bunun için ilk etapta ilaçlama bayiiliği almayı düüşünüyorum. Bu konuda Malatyada Holsan marka olarak tüm çiftcilerin beğenisini kazanmış durumda. İkinci olarak da yerel firma olan doğanşahin fiyat ucuzluğu yönünden çiftcilerin tercih sebebi oluyor. Bu noktada hangi firmanın bayiiliğini almakta kararsız kaldım .Piyasa araştırmalarım sonucunda 3 isim belirledim kendimce, tabiki burda sizin fikirleriniz, olumlu veya olumsuz tecrübeleriniz hepsi benim için çok çok önemli. Çünkü kaliteli bir firmanın bayiiliğini yapmak istiyorum. Sattıktan sonra beni mağdur edecek değil, çiftcimi memnun edecek bir marka istiyorum.

Benim belirlediğim markalar

1-) parlayan
2-) zirmak
3-) agrotek

Bu 3 firmada malatyada adı dahi geçmiyor. Benim araştırmalarım sonucunda parlayanı genelde kullananlar memnun bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan tüm bilgilerini bekliyorum. Şimdiden tüm yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İyi forumlar herkese..

Ynt: İLAÇLAMA MAKİNASI HAKKINDA YARDIM

bu 3 marka içinde parlayanı bilirim iyi holderdir.... karaoğluyu da düşün istersen ama karaoğlundan holderı bugun istesen gelecek sene alırsın öyle bir yoğunluk var esnaf açısından olumsuz bir durum

Parlayan ile agrotek ikiside Manisa yapımı makinalar. Ve önceden ortaklıkları vardı hatta akraba diyede biliyorum. Bu 2 makinadan birinin bayiliğini alırsan asla mağdur olmazsın ve kimseyide mağdur etmezsin arkadaşım. Bana sorsan tercihim parlayan olurdu.

Benim için ucuz pahalı olması önemli değil ben her türlü satarım, az satayım ama alanlar memnun kalsın benim için önemli olan bu. Son yıllarda parlayan baya bir kendini geliştirmiş anladığım kadarıyla.

Bu holder işi, müşteri beklenti si ve bütçeyle ilgili bir mesele, ben adı geçen markalardan birini düşünüyorken yarı fiyatına öntar aldım, iyisi ve ucuz olanı diye iki seçenek olmalı.

arkadaşım bende diyarbakır fuarında parlayan 1 tonluk tam otamatik amazon tipi aldık hafta sonu gelecek nasipse almadan önce bayağı araştırdık sizin MF ailesi olarak bölgede serinlerin sağlamlığı tartışılmaz bana sorazsanız parlayanı alın derim isterseniz pazarlama ve satış müdürü arkadaşın özel den cebini vereyim ismi tankut bey çok değerli bir kişi elazığ ve malatyada parlayanın bayisinin olması büyük kayıp 15 gün içinde elazığ ve malatyada bayilik vermek için ön araştırma yapacaklar sisteri tanıştıra bilirim sağlam ve kaliteli marka PARLAYAN

Parlayan ' ın bayiliğini almanızı tavsiye ederim. Trakya ' da şuan için en çok satan marka. Diğer markalarda satılıyor. Ama Parlayan ' ın kalitesi fark ediyor. Bilinçli çiftçiler onu tercih ediyor. Hemde çeşit bakımından çok çeşit var. Hem daha uygun hem daha pahalı modelleri mevcut. Çeşitte sınır yok gibi. Manuel ' den elektroniğe kadar gidiyor. Parlayan ' ın dışında Buzlusan ' ıda tavsiye ederim. Buzlusan ' ın sahibi arkadaş ile Almanya ' da fuarda beraberdik. Çok ilgili bir arkadaş. Türkiye ' de gezmediği ve bayisi olmayan bölge yok gibi. Ömrü yollarda geçiyor. Sürekli bayilerini dolaşıyor. Fuarlara yoğun katılıyor. Çeşit ve teknoloji bakımından markayı geliştiriyorlar. Kendisi yeni ürünlerini ve yapmayı planladığı ürünleri bana gösterdi ve anlattı. Gelecekte ismini sık duyacağımız bir firma olacağını düşünüyorum. İsterseniz firma sahibinin telefonunu özelden yollarım.

yahya link=topic=55213.msg588882#msg588882 date=1336076883' Alıntı:
arkadaşım bende diyarbakır fuarında parlayan 1 tonluk tam otamatik amazon tipi aldık hafta sonu gelecek nasipse almadan önce bayağı araştırdık sizin MF ailesi olarak bölgede serinlerin sağlamlığı tartışılmaz bana sorazsanız parlayanı alın derim isterseniz pazarlama ve satış müdürü arkadaşın özel den cebini vereyim ismi tankut bey çok değerli bir kişi elazığ ve malatyada parlayanın bayisinin olması büyük kayıp 15 gün içinde elazığ ve malatyada bayilik vermek için ön araştırma yapacaklar sisteri tanıştıra bilirim sağlam ve kaliteli marka PARLAYAN
Ben görüştüm zaten yahya abi her firmayla şu anda irtibat halindeyim. Sağolsun tankut bey baya yardımcı oluyor zaten en son konuşmamızda söylemişti elazğıdan bir sipariş aldık diye sen olduğunu düşünemedim. Bende şu anda parlayan ' ın üzerinde duruyorum bakalım hangisi hayırlısı ise allah onu nasip etsin.

alipasalierkan link=topic=55213.msg588907#msg588907 date=1336080401' Alıntı:
Parlayan ' ın bayiliğini almanızı tavsiye ederim. Trakya ' da şuan için en çok satan marka. Diğer markalarda satılıyor. Ama Parlayan ' ın kalitesi fark ediyor. Bilinçli çiftçiler onu tercih ediyor. Hemde çeşit bakımından çok çeşit var. Hem daha uygun hem daha pahalı modelleri mevcut. Çeşitte sınır yok gibi. Manuel ' den elektroniğe kadar gidiyor. Parlayan ' ın dışında Buzlusan ' ıda tavsiye ederim. Buzlusan ' ın sahibi arkadaş ile Almanya ' da fuarda beraberdik. Çok ilgili bir arkadaş. Türkiye ' de gezmediği ve bayisi olmayan bölge yok gibi. Ömrü yollarda geçiyor. Sürekli bayilerini dolaşıyor. Fuarlara yoğun katılıyor. Çeşit ve teknoloji bakımından markayı geliştiriyorlar. Kendisi yeni ürünlerini ve yapmayı planladığı ürünleri bana gösterdi ve anlattı. Gelecekte ismini sık duyacağımız bir firma olacağını düşünüyorum. İsterseniz firma sahibinin telefonunu özelden yollarım.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için şu anda araştırmaya başladım buzlusanıda sizin postunuzdan sonra. Anladığım kadarıyla daha kombine bir firma haline getirmeye çalışıyolar bu benim içinde daha iyi tabiki de.Telefonuda gönderirseniz çok çok memnun olurum.

evet ferhat bugün Tankut beyle konuştum nasipse serinlere bayilik vereceğiz de3di yakında sizin ve benim yanıma uğrayacaklar bölgemiz çifçisine inşalah bayiliğiniz hayırlı olur

ne diyelim hayırlı olsun :) benim fikrimde bi ucuz birde pahalı marka satmanızdan yana sonuçta ikisinide karşılaştırıp her bütçeye uygun makina verirsiniz bu tür makinalarda çok sorun çıkmaz en fazla membaşları tıkanır bozulur pompasında sorun cıkarsa çıkar.. bu açıdan ucuz ve kaliteli başka bi markaya daha bak bence ferhat ..

zirmak bizim burlarda çok tutuluyodu 2 yıldır falan kaliteleri dü$tü millet memnun değil agrotek ve parlayan ise zaten ikisininde sahipleri karde$ kaliteleri çok iyi ve hep kaliteli üretime devam ediyolar ki agrotek bugun newhollanda ilaçlama makinası üretiyo .. parlayan yada agrotek zirmakın eski kalitesi yok

bizim buralarda holsan birinci sırada kendini kanıtlamış durumda bendede holsan var 1999 model daha taş gibi maaşallah biraz pahalı diğerlerine göre ama hak ediyo ikinci sıradada zirmak parlayan alanda oldu ama pek memnun kalmadılar bayisi dahi burada şuan yok diye biliyorum diğer söyedediğin 2 markayıda tanımıyorum ilk defa duydum. Ama tercihini o ikisi arasında yapsan daha iyi olur