15 sonuçtan 1 ile 15 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  24 Nisan 2008
  Şehir
  İZMİR
  Yaş
  23
  Mesajlar
  617
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Üniversiteli delikanlı Kolejli kıza bir voleybol maçında rastladı. Okul salonundaydı maç. Tribünsüz, minik bir salon.. Seyircilerle, oyuncular arasında, sahanın çizgisi vardı sadece.. O kadar yakındılar.. Delikanlı, bu tatlı, bu güzel, bu dünyalar şirini kızı ilk defa görüyordu takımda.. Hoşlandığını, fena halde hoşlandığını hissetti. Az sonra bir şeyi daha hissetti.

  Uzun zamandan beri maçı değil, o güzel kızı izlediğini.. Kız servis atarken hemen önünden geçti. Göz göze geldiler.. Kız gülümsedi.. Delikanlı, çok popülerdi o yıllarda.. Kız onu tanımış olmalıydı. Kim bilir, belki kız da ondan hoşlanmıştı.. Belki de delikanlı öyle olmasını istediği için ona öyle gelmişti.. Set değişip, takım karsıya gidince, delikanlıda yerini değiştirdi, o da karsıya gitti.. Üçüncü sette tekrar eski yerine döndü..
  Kızda gidiş gelişleri fark etmişti galiba.. Bir defa daha gülümsedi. Manidar.. 'anladım' der gibi bir gülümseyişti bu.. Delikanlı o hafta boyu hep bu dünyalar şirini kızı düşündü.. Pazar günü, sabahın köründe kalktı, erkenden oynanacak maçı, ne maçı canım, o dünyalar şirini kızı görmek için.. Delikanlı artık kızın hiçbir maçını kaçırmıyordu.. Dahası.. Ankara Koleji ' nin her dağılış saatinde, okul civarında oluyordu, onu bir kez daha görmek için.. Karsılaştıklarında, hafif çok hafif bir gülümseme, çok minik bir baş eğmesi ile selamlaşır olmuşlardı.. Bir defasında, yaptığına sonra kendiside günlerce güldü.. O gün gene tesadüfmüş gibi, okul dağılımı kızın karsısına çıkmış, gülümseyerek selamlamış, sonra arka sokaklara dalıp, yıldırım gibi koşarak, bir blok ötede gene karsısına çıkmıştı.. Kız bu defa, iyice gülmüştü.. Karsısında, sözüm ona ağır ağır yürüyen, ama nefes nefese delikanlıyı görünce..
  Delikanlı, voleybol takımının kaptanını iyi tanıyordu. Arkadaştılar. Sonunda bütün cesaretini topladı, kaptana açıldı.. O kızdan fena halde hoşlanıyordu. Galiba kız da ona karsı bos değildi. Bir yerde, bir şekilde tanışmaları gerekiyordu.. O zamanlar, bu isler böyle oluyordu çünkü.. Kaptan 'tabii' dedi.. 'bu hafta sonu güzel bir konser var. Biz onunla gitmeye karar vermiştik zaten. Sende gel. Hem konseri birlikte izleriz, hem de tanışırsınız..' 'Mutluluk iste bu olmalı' diye düşündü delikanlı.. 'Mutluluk iste bu..' ve konser gününe kadar geceleri hiç uyuyamadı.. Konser günü de hiç ama hiç unutmadı.. O ne heyecandı öyle..

  Konserin verildiği sinemanın kapısında tanıştılar.. El sıkıştılar.. O güzel ele dokunduğu anı da hiç unutmadı delikanlı.. Kaptan, salona girdiklerinde, ustaca bir manevra daha yaptı. Delikanlı ile dünyalar şirini kız yan yana düştüler. inanamıyordu delikanlı.. Onunla nihayet yan yana oturduğuna, onun sıcaklığını hissettiğine, onun nefesini duyduğuna inanamıyordu.. Biraz önce tanışırken tuttuğu el, bir karış ötesinde öylesine duruyor, delikanlı, sahnede dünyanın en romantik şarkısı söylenirken -o an dünyanın bütün şarkıları dünyanın en romantik şarkısıydı ya- o eli tutmak için öylesine büyük bir arzu duyuyordu ki içinde.. Ama uzatamıyordu iste elini.. Her şey böyle iyi giderken, yanlış bir hareketle, onu ürkütebileceğinden, omzuna değil.. Koltuğun üzerine.. Sonra kız arkaya yaslandı.. Bir kaç saç teli, delikanlının elinin üzerine döküldü.. Kalbi yerinden fırlayacak gibi atıyordu artık genç adamın.. Dünyalar şirini kızın saçları eline dokunuyordu çünkü.. Konserden çıkarken, kız, sakalaştı.. 'Sizi her maçımızda görüyoruz. Alıştık nerdeyse.. Yarın Adana ' da maçımız var.. Gözlerimiz sizi arayacak..' Hayır, aramayacaktı.. Delikanlı o anda kararını vermişti çünkü.. Cebinde onu otobüsle Adana ' ya götürüp getirecek, hatta öğle yemeğinde bir de Adana kebap yedirecek kadar para vardı.. Gece yarısı kalkan otobüse bindi.. Sabah erkenden Adana ' ya indi. Maç saatine kadar bası bos dolaştı. Salona erkenden girdi, en ön sıraya tam servis kösesine en yakın yere oturdu.. Takımlar sahaya çıkarken, salondaki en heyecanlı seyirci oydu. Maç falan değildi sebep tabii..ilk sette kız farkında bile değildi onun.. Nerden olsundu ki.. ikinci sette öbür tarafa gittiler.. Döndüklerinde, üçüncü sette kız fark etti delikanlıyı..

  Yüzünde çok ama çok şaşkın bir ifade, biraz mutluluk, birazda gurur vardı sanki.. Ankara ' nın hele Kolejde çok popüler bu delikanlısının onun için ta oralara geldiğini bilmenin gururu.. Maç bitti. Kız soyunma odasına, delikanlı garajlara gitti. Tek kelime konuşmadan.. Konuşmaya gelmemişti ki.. Kız 'keşke orada olsaydın' demişti. O da olmuştu iste.. Hepsi o.. Ona o kadar çok şey söylemek istiyordu ki aslında.. Bir gün üniversite kantininde gazete okurken, iç sayfalarda bir şiire rastladı. Daha doğrusu bir şiirden alınmış bir dörtlüğe.. Söylemek istediği her şey bu dört satırda vardı sanki.. Bembeyaz bir karta yazdı o dört satırı.. Öğleden sonrayı zor etti, Kolejin önüne gitmek için.. Kızın karsıdan geldiğini gördü. koşarak yanına gitti. 'Bu sana' diye kartı eline tutuşturdu ve kayboldu ortadan.. Kız, Necip Fazıl ' ın dört satırını okurken.. 'Ne hasta beklerdi sabahı Ve ne genç ölüyü mezar Ne de şeytan bir günahı Seni beklediğim kadar!..' Ertesi gün Öğleden sonra, tarif edilemez heyecanlar içinde Kolejin önündeydi gene.. Kız karsıdan geliyordu.. Bu defa yanında arkadaşları yoktu. Yalnızdı.. Yaklaştığında işaret etti delikanlıya.. Gözlerine inanamadı genç adam.. Onu yanına mı çağırıyordu yoksa.. Evet, çağırıyordu iste.. Kalbinin duracağını sandı yaklaşırken.. 'Sana bir şeyler söylemek istiyorum' dedi kız.. Oda heyecanlıydı, belli.. 'Bak iyi dinle.. Dünkü satırlar için çok teşekkürler.. Herhalde hissettin, bende senden hoşlanıyorum. Ama senden evvel tanıdığım birisi daha var. Ondanda hoşlanıyorum ve henüz karar veremedim, hanginizden daha çok hoşlandığıma.. Ve de su anda, onu terketmem için bir sebep yok.' 'O zaman karar verdiğinde ve de eğer seçtiğin ben olursam, hayatında başka kimse olmazsa, ara beni' dedi, delikanlı ikiletmeden.. Ayrıldı kızın yanından.. Bir daha voleybol maçına gitmeden, bir daha okul yolunda önüne çıkmadan.. Bir daha onu hiç görmeden.. Yıllarca sonra Levent ' in söyleyeceği şarkıda ki Sezen ' in sözlerini o, o zaman biliyordu sanki. Aşk onurlu olmalıydı.. Günlerce, haftalarca, aylarca bekledi.. Tıpkı, kıza verdiği o dörtlükteki gibi bekledi.. Hastanın sabahı, şeytanın günahı beklediği gibi bekledi..

  Heyecanla bekledi. Hırsla, arzuyla bekledi. Umutla, umutsuzlukla bekledi. Bazen öfkeyle bekledi.. Ama bekledi.. başka hiç kimseye bakmadan, başka hiç kimseyi bulmadan bekledi.. Bir gün bir şiir antolojisinde şiirin tamamını buldu.. iki dörtlüktü şiir.. _iki kıza verdiği.. Bir ikinci dörtlük daha vardı o kadar.. O dörtlüğü de bir kartın arkasına dikkatle yazdı.. Cebine koydu.. Bekleyiş sürüyor, sürüyordu.. Okullar kapandı, açıldı.. Aylar, aylar geçti.. Bir gün delikanlı kızı aniden karsısında gördü.. 'Günlerdir seni arıyorum' dedi. 'Günlerdir seni arıyorum.iste sana haber.. Artık hayatımda hiç kimse yok!..' 'Yaa' dedi delikanlı.. 'Yaa' dedi sadece.. Kalbi heyecandan ölesiye çarparken, aylardır ölesiye beklediği an gelip çatmışken, ağzından sadece bu ses çıkmıştı.. 'Yaaa!..'Cebinde artık iyice eskimiş kartı uzattı kıza.. 'Sana bir şiirin ilk dörtlüğünü vermiştim ya bir gün' dedi.. 'Bu da sonu onun..' Sonra yürüdü gitti, arkasına bile bakmadan.. Kız ikinci dörtlüğü oracıkta okurken.. 'Geçti istemem gelmeni Yokluğunda buldum seni. Bırak vehmimde gölgeni Gelme artık neye yarar!..' Aradan yıllar, çok ama çok uzun yıllar geçti. Delikanlı bugün hala düşünüyor.. O uzun, çok uzun Bekleyiş mi öldürmüştü askını?. Ya da beklerken, ölesiye beklerken hayalinde öylesine bir sevgili yaratmıştı ki, artık yasayan hiç kimse bu hayali dolduramazdı.. O sevgilinin kendisi bile.. Hayalindekini canlı tutmak için mi, canlısını silmişti yani?.. Ya da.. Ya da.. Bir şiirin romantizmine mi kapılmış, bir delikanlılık jesti uğruna, mutluluğunun üzerinden öylece yürüyüp gitmiş miydi, acaba? Delikanlı bu soruların yanıtını bugün hala bilmiyor.. Bilmediğini de en iyi ben biliyorum.. Çünkü, delikanlı, bendim!..

  SEVGİLER BİTTİKTEN, ZAMANDA GEÇTİKTEN SONRA SAKIN GERİ DÖNMEYİN.ÇÜNKÜ;BULAMAZSINIZ SEVENİ ESKİ HALİNDE

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  08 Ağustos 2007
  Mesajlar
  882
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  üstad Bedirhan Gökçe nin enfes yorumuyla dinlemiştim bu hikayeyi...paylaşım için tşk...

 3. #3
  meskisehiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  19 Temmuz 2007
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,162
  Blog Girişleri
  1
  Adı geçen
  37 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Çok süper bir parça, bende daha önce çok okudum yine de her seferinde hayranlıkla okuyorum.

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  09 Temmuz 2008
  Şehir
  İzmir/Menemen
  Yaş
  30
  Mesajlar
  347
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  çok güzel bi hikaye eline sağlık yanıglı

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  24 Nisan 2008
  Şehir
  İZMİR
  Yaş
  23
  Mesajlar
  617
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Alıntı nt@hmet link=topic=6218.msg65143#msg65143 date=1218516091 Nickli Üyeden Alıntı
  üstad Bedirhan Gökçe nin enfes yorumuyla dinlemiştim bu hikayeyi...paylaşım için tşk...
    yazari == Hıncal Uluc

 6. #6
  meskisehiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  19 Temmuz 2007
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,162
  Blog Girişleri
  1
  Adı geçen
  37 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Alıntı yanigli link=topic=6218.msg65183#msg65183 date=1218534062 Nickli Üyeden Alıntı
  yazari == Hıncal Uluc
  Bedirhan Gökçe ' de okuyabilir ama. Ben öyle anladım...

  Alıntı nt@hmet link=topic=6218.msg65143#msg65143 date=1218516091 Nickli Üyeden Alıntı
  üstad Bedirhan Gökçe nin enfes yorumuyla dinlemiştim bu hikayeyi...paylaşım için tşk...

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  24 Nisan 2008
  Şehir
  İZMİR
  Yaş
  23
  Mesajlar
  617
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  yok hayir bazi diyorki yazarida berdiehan gokce zannedi o maçtan soyledim

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  08 Ağustos 2007
  Mesajlar
  882
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Alıntı Mustaf-a Eskisehiri link=topic=6218.msg65185#msg65185 date=1218535647 Nickli Üyeden Alıntı
  Bedirhan Gökçe ' de okuyabilir ama. Ben öyle anladım...
  evet mustafa bedirhan gökçe okuyordu.yazarının hıncal uluç olabileceğini 40 yıl düşünsem yine aklıma gelmezdi)))))helal olsn ii hikaye yazmış...

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  18 Aralık 2007
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  26
  Mesajlar
  4,457
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  güzel hikaye yanıglı paylaşım için teşekkürler..

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  09 Ağustos 2008
  Şehir
  oldcity
  Yaş
  27
  Mesajlar
  1,573
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  katılıorum gerçekten doğru aynı olay bende olmuştu tıpa tıp aynısı : ' (

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  14 Ağustos 2008
  Mesajlar
  155
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Alıntı erkut orkal link=topic=6218.msg73031#msg73031 date=1220736962 Nickli Üyeden Alıntı
  katılıorum gerçekten doğru aynı olay bende olmuştu tıpa tıp aynısı : ' (
  katılıyorum kardeş : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' (

 12. #12
  insertend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  29 Mart 2011
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  27
  Mesajlar
  2,138
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  güzel hikayemiş : ' ( üzl-*ss asg*-

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  28 Ocak 2009
  Şehir
  Konya /Tuzlukçu/TURSUNLU Köyü
  Yaş
  22
  Mesajlar
  1,229
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  gerçekten güzel hikayeymiş paylaşım için tşkler

 14. #14
  UmutCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  21 Eylül 2011
  Şehir
  TUNCELİ
  Yaş
  21
  Mesajlar
  906
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Güzel hikayemiş

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  07 Ocak 2011
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  51
  Mesajlar
  3,472
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: KOLEJLİ KIZ (cok guzel)  Aşk bir duygu yoğunluğudur ve geçicidir...Delikanlı aşık olmuş, aşk yerini sevgiye bırakması gerekirken süre uzamış ve aşk bitmiş, hepsi bu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. durumlar guzel
  Konu Sahibi manas Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 23
  Son Mesaj : 06.Temmuz.2015, 08:10
 2. cok guzel bir site
  Konu Sahibi mehmet 60/56 Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 20
  Son Mesaj : 10.Nisan.2012, 19:55
 3. Guzel poz vermis
  Konu Sahibi Bulduklu Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 19.Ocak.2009, 21:40
 4. Guzel Fikralar
  Konu Sahibi Bulduklu Forum Komedi - Mizah
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 11.Ağustos.2008, 19:06
 5. Çok gUZEL hortumlama
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 17.Haziran.2008, 20:14

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status