285s arka lastik nasıl su katılır ve çekişte nasıl bi etkisi olur

Ynt: 285s arka lastik nasıl su katılır ve çekişte nasıl bi etkisi olur

hmm peki ben kendim koyabilirmiyim bide çekişte çok bi farklılık oldumu motoru zorlama falan yapıyomu bi bilgi verirseniz ii olur

285s arkası baya bi hafifte bide bugün bu 85s lerin arkasına nekadar su koncagı falan yazıyodu traktörlerin kendi katoloklarında bide bu 285s çok bayılıyo gibi daha 2100 saatte olmasına rağmen

abdil link=topic=55236.msg588200#msg588200 date=1335986179' Alıntı:
hmm peki ben kendim koyabilirmiyim bide çekişte çok bi farklılık oldumu motoru zorlama falan yapıyomu bi bilgi verirseniz ii olur
Çok basit, daha önce bu konuyu resimli paylaşmıştım ve gerekli açıklama yapmıştım.
Kısa ve net;
1. lastiklerin sibopları en üstte ortada olacak,
2. yarısından söküp havasını salacaksın ve hortumu bağlayıp dolduracaksın. Bir kaç defa hortumu boşandır ve havalı dolmasını engelle.
3. suyun eşit olmasını istersen her 2 tekerede holder ilede su basabilirsin, mesela 100 er litre.
Suyun denk olduğunu siboptan geri su yerine hava gelinceye kadar beklmen ve sonrası üzerine hava ile tamamlaman.

suyun boşaltılması;
http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-501/sudan-sebeplere-sudan-cozumler/

abdil link=topic=55236.msg588200#msg588200 date=1335986179' Alıntı:
çekişte abartılacak şekilde bi fark görmedim. ama sonuç olark daha iyi olur. ibrahim abininde dediği gibi balatalara zarar verir.

lastikleri tamamen doldurman gerekir. traktörü arkadan askıya al. sonra sibobu yukarı getir. sibobu tamamen çıkarıp şebeke suyunu hortumla bağla. arada bir söküp havayı al. lastik tamamen suyla dolmalı yoksa giderken içinde çalkalanır arkayı zorlar. ağır olur diye düşünme hiç bir şey olmaz. çekişi iki kat artar. brn 20 sene 265 koştum. her sene iki lastiği birden su doldurarak anız sürdüm. kataloğunda bile su doldabilirsiniz yazıyordu.

eed bende gördüm konulabilir die ama bi arkadaş arkayı zorlar falan dedi herk yaparken çok kaçırıyo zaten bi teker bide difrensiye de bi sorun var galiba üstüne bütün agırlıgımı veriyom yinede geçmiyo

bizim burda su doldurmadan fergison yürüyemez. balon kastiğe bile su dolduruyorlar. hiç bir şey olmadı şimdiye kadar. talnız lastiği tam doldurucan. ona dikkat et. ağırlık takmak randıman vermiyor, ben denedim olmadı

gezegen link=topic=55236.msg588249#msg588249 date=1335987959' Alıntı:
sen öyle san , su doldurdun mu görürsün demişlerdi dersin
ben şimdiye kadar bikere pullukla sorun yaşadım birazcı yamulmuş traktörü tutuyodu ustaya gittim artık traktörü degil ekipmanlarını kolluyorum bide 285s bayılıyo biraz pulluk takılsada traktör stop eder gibime geliyo

abdil link=topic=55236.msg588252#msg588252 date=1335988110' Alıntı:
ben şimdiye kadar bikere pullukla sorun yaşadım birazcı yamulmuş traktörü tutuyodu ustaya gittim artık traktörü degil ekipmanlarını kolluyorum bide 285s bayılıyo biraz pulluk takılsada traktör stop eder gibime geliyo
kaç model kaç saatte makina

arkadaşım 285 dediğin kadar bayılma yapmaz. mf ' nin özelliği zaten seri olması, bayılmamasıdır. sen motoru bir ustaya göster derim. ben 265le pulluğun krankını kırdım, okunu açtım diyorum hem de 11 inç değil 16 inç pulluk! gerisini sen düşün...

her sene gidiyo zaten bakımla adamlar yok diyip geri yolluyolar evelgün hadda tarlayı hazırladık mısır ekimi için ee asılamayınca bu sefer mazota yükleniyo 7 dönüm yerde 170 tl mazot yaktı bunun içinde bide rotovator var bana fazla geldi ama pullukda çok bayılıyo