Kubota nasıl bir traktördür? Geniş bilgi verebilecek olan var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İbrahim abiyle beraber Kubotanın hakkında baya konuştuk.Açıkçası ben pek sevmiyordum kubotayı ama ibrahim abi özelliklerini anlatınca hoşuma gitti.İbrahim abi ve Ben kullananlar ve kullanmayanların görüşlerini bekliyoruz :)

Ynt: Kubota nasıl bir traktördür? Geniş bilgi verebilecek olan var mı?

emin kardeşim kubota bölümünü incelersen aklına takılan her soruya yanıt bulabilirsin ben 13 aydır kullanıyorum hiç bi sorun yaşamadım çok memnunum.. farklı ve guzel traktör diger konularda özelliklerinden bolca bahsettim.. kullanması zevk veriyor denemenizi tavsiye ederim en yakın bayide.. bir defa tek çeker traktörden farkı yok her işe uygundur kuyruk mili çok kuvetlidir.. kliması mukemmeldir hiç bi markada bukadar verimli klima görmedim ben.. tek eksiği oks elift benzeri bi sistem yok.. kolla indirip kaldırıyorsun hidroliği.. ayrıca hidrolikleride 4100kg kapasiteli oldukca güçlüdür..duz pompalıdır her turlu mazotla sorunsuz çalışır pompası ömürlüktür yani... traktörün eksozunu bile inceleseniz kalitesini yansıtır... aklınıza takılan soruları sorsanız yanıtlarız ozaman daha faydalı olur sizin için..

acele etme dogan bu işin aslını sana anlatır ayrıyetten mustafa ve ceya023 kullanıyor onların izlenimlerinide ögrenirsin

ceya023 link=topic=55238.msg588215#msg588215 date=1335986834' Alıntı:
emin kardeşim kubota bölümünü incelersen aklına takılan her soruya yanıt bulabilirsin ben 13 aydır kullanıyorum hiç bi sorun yaşamadım çok memnunum.. farklı ve guzel traktör diger konularda özelliklerinden bolca bahsettim.. kullanması zevk veriyor denemenizi tavsiye ederim en yakın bayide.. bir defa tek çeker traktörden farkı yok her işe uygundur kuyruk mili çok kuvetlidir.. kliması mukemmeldir hiç bi markada bukadar verimli klima görmedim ben.. tek eksiği oks elift benzeri bi sistem yok.. kolla indirip kaldırıyorsun hidroliği.. ayrıca hidrolikleride 4100kg kapasiteli oldukca güçlüdür..duz pompalıdır her turlu mazotla sorunsuz çalışır pompası ömürlüktür yani... traktörün eksozunu bile inceleseniz kalitesini yansıtır... aklınıza takılan soruları sorsanız yanıtlarız ozaman daha faydalı olur sizin için..
açıklama için sagol

Kolla indirip kaldırmak kötü ya :( Yakışmamış o traktöre.Ben bu konuyu benim merakım ve ibrahim abinin isteği üzerine açmıştım zaten.

kullanmadığım marka ama hakkında birçok bilgiye sahibim artıları 16 valf motor vyüksek dönüş kabiliyeti ileri geri shuttle eksileri arkası güzel değil, kollar çok ince,motor torku muadillerinden düşük, ağırlığı beygirine göre az , yüksek fiyatına rağmen yerli modellerden bile çok fazla bir artısı yok benim gördüğüm bu ama yinede güzel makina bazılarında vites geçişleri konusunda sıkıntılar var

ha birde ucuz çin -kore-hindistan markalarıyla karıştırmayın %100 japon malı çok köklü bi firmadır kubota tum parçaları ve montajı japonya nın osaka kentindeki fabrikasında yapılıyor.. gemi ile turkiyeye geliyor.. kubota zaten motor üreticisidir dünyanın en buyuk dizel motor üreticisidir.. gemilerden iş makinalarına ve jenaratörlere varıncaya kadar bi çok sektöre dizel motor üretir.. dünyada baştan aşagı traktör üreten 2-3 markadan biridir.. motor şanzıman v.s. hersey kubota...

Diğer her şeyi çok iyi çok güzel de e-lift veya Lifto-Matic gibi bir sistemin olmaması bende bir antipati oluşturdu. Buna artık bir sistem demek bile yanlış çünkü çok basit bir düzenekle traktöre eklenebiliyor ve şu anda çok vasat donanımlı traktörlerde bile bulunan bir siteminin bu denli donanımlı bir traktörde bulunmaması tuhaf, bir o kadar da yanlış. Bizim 91 model 70-56 ' da bile vardı. :D

Kubotanın en büyük artısı yakıtı ne ona verilen para önemli nede başka bir şey günlük emsalinden akşama kadar 10 ltre az yaksa 50 tl cebinde kalır ...

mustafagursacli link=topic=55238.msg588237#msg588237 date=1335987541' Alıntı:
Kubotanın en büyük artısı yakıtı ne ona verilen para önemli nede başka bir şey günlük emsalinden akşama kadar 10 ltre az yaksa 50 tl cebinde kalır ...
Kaçlı pulluk takıyorsun.Ve dönüme 1 dönüm 1000 m2 kaç litre yakıyor ?

Emin Ünal link=topic=55238.msg588243#msg588243 date=1335987620' Alıntı:
Kaçlı pulluk takıyorsun.Ve dönüme 1 dönüm 1000 m2 kaç litre yakıyor ?
bilader ben daha 9 saatte iken pulluk koştum ve 12 dekar yer sürdü 16 dekara rototiller çekti 40 litreden az yaktı mf ci ve erkuntçu büyük çftçi arkadaşlarım yakıtının çok olmasının mümkün olmadığını söylediler .

Geçen neyse yaraşan o demişler. New holland dan vazgeçme, herkes kafa karıştırır, 10 lt az yakarmış tek çekerden farkı yokmuş. bunları test eden dünya şirketleri var, hangi sıralamadaymış kubato? karar senin kardeşim

keycom link=topic=55238.msg588259#msg588259 date=1335988336' Alıntı:
Geçen neyse yaraşan o demişler. New holland dan vazgeçme, herkes kafa karıştırır, 10 lt az yakarmış tek çekerden farkı yokmuş. bunları test eden dünya şirketleri var, hangi sıralamadaymış kubato? karar senin kardeşim
en büyük 2 traktör üreticinden biri yani ya birinci ya ikinci sadece tarımı avrupa ve amerikadan ibaret değil kubota geniş bir coğrafyada yaygın bir şekilde traktör satmakta bunu ben yaptığım umre ziyaretinde öğrendim zatende ondan sonra aldım lafa önce kubo sonra jd ile başlayan çok güney afrikalı çok endonezyalı vb vatandaşı ile karşılaştım

az önce ögrendigim bir bilgiye göre abd de %40 lık bir pazara sahip miş
uyy-*s

Kubota, 1890 yılında kurulmuştur; traktör, İş makineleri, motor sanayi, endüstriyel sistemler, çevre mühendisliği ve otomatik satış makinaları vb. alanlarda faaliyet göstermektedir. 24.464 çalışanı bulunan Kubota ' nın 2008 yılı cirosu 11.545.740.000 Amerikan Doları ' dır. Kubota yıllık 700.000 ' den fazla üretimiyle dünyanın en büyük dizel motor üreticisi ve dünyanın ikinci büyük traktör üreticisidir. ABD ' de traktör pazarının %40 ' ı Kubota ' ya aittir. 1858 yılında kurulan Marubeni; yıllık 101 milyar Amerikan Dolar ' ını aşan yıllık cirosu, 5 milyar Amerikan Dolar ' ından fazla brüt karı ve 1,5 milyar $ net karıyla bir dünya devidir. 71 farklı ülkede; 55 deniz aşırı şubeye, 32 deniz aşırı yan kuruluşa ve 63 uluslararası ofise sahip olan Marubeni; 4000 çalışanı ve 133.000 hissedarı bulunan bir şirkettir. Türkiye ' deki çalışmalarına 1965 yılında başlayan Marubeni, halihazırda Marmaray projesi içerisinde yer almakta olup, Komatsu inşaat makinelerini Temsa ile birlikte pazarlamakta ve Erdemir, İşdemir, Karademir gibi demir-çelik fabrikalarıyla ortak projeler gerçekleştirilmektedir. Marubeni ve Kubota; ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İngiltere, Avustralya, Çin, Malezya, Filipinler, Kore ' de ortak girişimlere sahiptir. Marubeni AG Makina; Kubota’nın tarım makinaları konusunda Türkiye’de tek yetkili distribütörü olarak Mayıs 2008 ' de kurulmuştur. Kubota Traktörleri;yüksek motor gücü, sağlamlık ve düşük yakıt tüketimleriyle dikkat çekmektedir. E-TVCS Dizel motorlara sahip Kubota traktör; yüksek tork üretirken, kullanıcı konforu için minimum seviyede ses ve titreşim değerlerine sahiptir. Kubota traktörleri; rahat kullanım ve üstün performans için fazla sayıda vitese sahip olup, zorlu arazi şartlarına karşı üstün bir dayanıklılıkla üretilmektedir. Kubota ' nın Türk çiftçileri için bir diğer avantajı da, Türkiye ' de kendi dağıtım ve servis ağı ile pazara girmiş bulunmasıdır.
ALINTIDIR

Ahmed Gülsu link=topic=55238.msg588229#msg588229 date=1335987291' Alıntı:
Diğer her şeyi çok iyi çok güzel de e-lift veya Lifto-Matic gibi bir sistemin olmaması bende bir antipati oluşturdu. Buna artık bir sistem demek bile yanlış çünkü çok basit bir düzenekle traktöre eklenebiliyor ve şu anda çok vasat donanımlı traktörlerde bile bulunan bir siteminin bu denli donanımlı bir traktörde bulunmaması tuhaf, bir o kadar da yanlış. Bizim 91 model 70-56 ' da bile vardı. :D
öncelikle bu biraz ihtiyactan kaynaklanıyor turkiyede istenilen bi özellik ama genel olarak dunyada çokta kullanılmayan bi özellik.. örnegin same lerin de elektronik kontrollüleri hariç oks elift yok explorer serisi kullanıyoruz onlardada yok.. jd ninde bi çok serisinde çok luks olmalarına karsın e lift yok.. zaten dedigin gibi basit bi sistem sadece koyma geregi duymamışlar yoksa burada götürüp bi ustaya uydurma da taktırabilirsin bunun gibi bişey ..

yerli markalar dan bi hayli fazla özelliği var...
mesela düz pompa euro3 motor : bırakın yerlileri itallerin bile hiç birinde yok...
konik dişli ön aks ve manevra kabiliyeti bakım gerektirmeyen sistem : ne yerli nede yabancılarda bu kalitede yok..
klima sistemi ve kabin içi temiz hava sürkülasyonu ses toz almaması : yerlilerin hiç biri bu seviyede degil itallerinde bi kısmı bu seviyede..
hidrolikleri: 4100kg kaldırma kapasitesine sahip buda sınıfında standart ın üstünde ve yeterli..
16valf li tdi motor : sadece 100bg altında kubota markasında kullanılıyor ne yerlide nede italde var..100bg üstü ital luks traktörlerde mevcut bu teknoloji..
hidrolik shutle : yerlilerin bi çogunda yok debriajsız ileri geri yapmanızı saglıyor..
dijitaj gösterge paneli: sürat , pto devri,çalışma saati gibi degerleri dijital olarak okuyabiliyorsunuz: yerlilerin hiç birinde yok
6ileri şanzıman : 18+18 vites secenegi ve sıralı vitesler sağlam şanzımana sahip..
3balatalı fren tertibatı : bir çok italde bile 2balata vardır yerlilerde 3 balatalı varmı bilmiyorum.. ayrıca fren ayarı yapılmıyor otomatik sağ sol fren dengeleniyor bedala basıldıgında çift olarak fren beyni mevcut..
yatay tork egrisi geniş bi aralıkta maksimum tork ve çekiş sağlıyor bogulma olmuyor motorda..
agırlığı 3800kg : dengeli %50 %50 agırlık dagılımına sahip.. ideal traktör-bg ilişkisine uygun fazladan agırlıga sahip degil artıları yolda rampada hafif işlerde herzaman atak ve canlı motor sunuyor..(ideal bg başına 40kg agırlık olmalıdır )
elektro-hidrolik pto kumandası : tek bi dügme işe pto yu açıp kapabilirsiniz..
karın altı yuksekliği : tum rakiplerinden daha yuksek yerden..
ön aks şaftı : görünmez kartelin içinden geçer ve inceciktir..tarlada herhangi bişey sarılamaz dolanamaz yada arasına giremez...
halojen ön farlar ve viraj lambaları : gece çalışırken viraj lambaları sayesinde izi rahatlıkla görmeyi sağlar..
ergonomik iç dizayn hersey elinizin altındadır..
39km/h max sürati..
rampa inerken muazzam motor komplösörü asla motoru yuk basmaz fren kullanmadan guvenlice rampalardan iniyorum 6 vitesle....
yarım çelik şasi ön tarafta kepçe kullanımı için..
...... v.s. aklıma kabaca gelen göze çarpan özellikleri bunlar..
fiyatına deger mi degmez mi siz karar verin.. fiyatları çok ucuz degil fakat diger ital modellere göre ucuz sayılır..sonuc itibarile japon kalitesi ve teknolojisi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...