td 65 d yakıt???

Ynt: td 65 d yakıt???

td 65 lerin bazı modelleri devri 2500 bazıları 3000 devirdir 2500 devirse zaten çok zorlamış 2000 devirde yapmışsın nadası okadar yakabilir bu traktörlere yüklendinmi yakar ben burda bi arkadaştan duydum 5 saatte depoyu çırptırırım idda eden varsa diye duydum kendisinden :S

tarlalar parça parça ise,çamur ve agır toprak ise çok aşırı derin düşük viteste sürdünse yakabilir belki ..normal bi sürümde bu degeri aldıysan fazla imiş yakıt..

New Holland ' ların bir kaç modelinde olan bir deponun hava yapması sorunu var. Kullanıcıların çoğu şikayetçi olmuş bu olaydan. Depo doldu sanılarak 20-25 litre eksik yakıtla tarlaya giden kullanıcı aniden deponun seviyesinin azalmasıyla şaşırıp kalıyormuş, bu ne kadar çok yakıyor diye. Sonradan yapılan işe bakıyor ve bir depoyla 30 dönüm işlemiş gibi geliyor, sonra adam başlıyor isyan etmeye. :D Ama depo normal alacağı yakıttan daha az bir yakıtla gitmiş tarlaya.
Yani kısacası traktör de yeniymiş, aynı tip bir sorun olabilir mi diye söylüyorum. Onun haricinde pulluk da biraz büyük gelmiş olabilir bizim orda 80-66 ' ya 12 numara 4 ' lü takıyorlar, fazla zorlandığı için fazla yakmış da olabilir.