+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
30 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

NEWHOLLAND TDD SERİSİ MOTOR BİLGİLERİ HAKKINDA ?

[size=12pt]Arkadaşlar newhollandın tdd serisinde kullandıgı motorlar hakkında pek bi bilgi bulamadım broşürleri dışında tork egrileri ne motoru oldugu nerede üretildigi gibi konularda nh herseyi saklamış motor kodunu google yazdıgımda hiç bişey çık mıyor .. Nh nin bazı serilerinin motorları çinden geliyor diye söylemlerde var hangi serileri bunlar eger geliyorsa ?

TTF 8045.25B.313T mesela td90d ve case jx90 modellerinin motor kodu.. ttf ne oluyor türk traktör fabrikası mı lütfen beni aydınlatırmısın bu konuda bildi sahibi olan arkadaşlar...
    nh nin motor kod açılımı nedir? motor bilgileri nelerdir katalog bilgileri dışında ayrıntılı bilgileri merak ediyorum ??
    [/size]

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ynt: NEWHOLLAND TDD SERİSİ MOTOR BİLGİLERİ HAKKINDA ?

Almayı düşünüyorsan ALMA

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Emin Ünal link=topic=55316.msg589615#msg589615 date=1336209029 Nickli Üyeden Alıntı
    Almayı düşünüyorsan ALMA
    Yok emin kardeşim almayı falan düşünmüyorum .. yakın akrabam kullanıyor td80d modelini sadece merak ettim motor degerlerini tork egrilerini motorun üretim yerini v.s. araştırayım dedim ama hiç bi bilgi bulamadım sizlere sorayım dedim bu konuda beni aydınlatacak kimse var mı ?

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

motoru çinden gelmiyordur. üstünde kötü bir motor yokki 2003 model tdd serileride var hala iş görüyor sağlamdır. .ama ben şunu anladımki, yerli nh nin motor sesi ile, avrupa nh nin motor sesi çok farklı. birde avrupa nh ler için motorunun tersten olduğunu söylüyorlar.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Emin Ünal link=topic=55316.msg589615#msg589615 date=1336209029 Nickli Üyeden Alıntı
    Almayı düşünüyorsan ALMA
    niye la neyi varmışta? en azından yerli üretim olarak, bir makina. ama sana valtra konforu vermez jd konforuda vermez. sonuç olarak ülkemizde kullanılan bi traktör.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ali_durmuş link=topic=55316.msg589618#msg589618 date=1336209712 Nickli Üyeden Alıntı
    motoru çinden gelmiyordur. üstünde kötü bir motor yokki 2003 model tdd serileride var hala iş görüyor sağlamdır. .ama ben şunu anladımki, yerli nh nin motor sesi ile, avrupa nh nin motor sesi çok farklı. birde avrupa nh ler için motorunun tersten olduğunu söylüyorlar.
    çin den gelen her motor kötü olacak diye bişey yok çogu marka üretimi orada yaptırıyor.. sadece bu söyletinin gerçek mi yoksa yalanmı odlugunu ögrenmek istedim.. artı birde motor degerleri yok ortada bi tork egrisini bulamadım yani..

Blog Girişleri
    1
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Eskiden Tümosan dan ve İveco dan alınanlar var ama şimdi kendi Türk Traktör fabrikasında üretiliyor diye duydum.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Bende özellikle t480 motorunu merak ediyorum new holland bu konuda nedense motorlarını hep saklıyor.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ferhat44 link=topic=55316.msg589626#msg589626 date=1336210311 Nickli Üyeden Alıntı
    Bende özellikle t480 motorunu merak ediyorum new holland bu konuda nedense motorlarını hep saklıyor.
    aynen öle ferhat bilgileri açık degil neredeyse tum markaların motor kodunu yazdıgın zaman herseyi çıkıyor ortaya ama nh nin motor kodlarını bulmak bile çok zor sadece oecd testlerinde gördügüm bi kodu yazdım hiç bi bilgi yok nette ..

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ferhat44 link=topic=55316.msg589626#msg589626 date=1336210311 Nickli Üyeden Alıntı
    ferhat bey malatya da satışlar nasıl yeni masseyin küçük tipleri satabiliyormu ben sanki 240 ve 2600 serisine eski uzelin mf sinin talebinin olmadığını görüyorum malatya da t480 nin motoru çin malı ama ucuz fiyatından tüm türkiyede bolca satıyor

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı ceya023 link=topic=55316.msg589621#msg589621 date=1336209944 Nickli Üyeden Alıntı
    çin den gelen her motor kötü olacak diye bişey yok çogu marka üretimi orada yaptırıyor.. sadece bu söyletinin gerçek mi yoksa yalanmı odlugunu ögrenmek istedim.. artı birde motor degerleri yok ortada bi tork egrisini bulamadım yani..
    ben sanmam. niye dersende; fiat 640 lar için 50 nc motoru var diyorlar. 80 66 içinde 85. 12 iveco motoru var diyorlar. şu durma gelindiğinde, bu traktörlerin motorunu kötü olacağını veyada çin malı olacağını sanmam. burdada işine yarar bilgilerin olacağını sanıyorum. http://www.google.com.tr/url?sa=t&rc...hlTtCWvke_c-QQ

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Aldırdığıma pişman oldum.Tdd serisinden nefret ediyorum !! kız-*sw

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

ali bey, zaten 640 veya 80-66 gibi traktörlerin motorlarından süphemiz yok zannedersem motor kodlarını bulup girersek onlar hakkında bilgide bulabiliriz iveco motor olanları.. fakat yeni 2011-2012 model tdd serisinin neden bilgileri paylaşılmamış motorları hakkında hiç bi bilgi bulunmuyor nette..

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Emin Ünal link=topic=55316.msg589632#msg589632 date=1336210625 Nickli Üyeden Alıntı
    Aldırdığıma pişman oldum.Tdd serisinden nefret ediyorum !! kız-*sw
    sebep? gene tümoya bakış motor. bi telefon açıyon servis nerdysen oraya kadar geliyor. ama hiç bir zaman valtra ile nh nin yerli modellerin kıyaslama. sebep; biri avrupa üretimi avrupa tarzda olan traktör, diğeri ise türkiyede kullanılan, bi traktör. ve avrupa kadar özellik özellik ve konor vermiyen bi traktör. sizde bence nh veya fiat bence çok elektronik olan traktör iiyi olmaz. çünkü pataes değin bitkide daha çok mekanik traktörle her iş yarar. birde onalrın yükselme imkanı, olduğundna her işi görür.
    Alıntı ceya023 link=topic=55316.msg589637#msg589637 date=1336210942 Nickli Üyeden Alıntı
    ali bey, zaten 640 veya 80-66 gibi traktörlerin motorlarından süphemiz yok zannedersem motor kodlarını bulup girersek onlar hakkında bilgide bulabiliriz iveco motor olanları.. fakat yeni 2011-2012 model tdd serisinin neden bilgileri paylaşılmamış motorları hakkında hiç bi bilgi bulunmuyor nette..
    en iyi ustaya sormak. veya bu işlerin içinde olan kişilere sormak. ama ta 20 yıl önceki ve dahada, önceki model fiatlardan şüpheniz yoksa bundada şüpheniz olmasın.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Zaten en çok rakip olarak o satıldığı için onu merak ediyorum. Çünkü malatya ' da sadece kayısı bahçeciliği ile uğraşıyor çiftciler ve hepside küçük çalışıyorlar. Satışları yalan söylemiyeyim ciddi rakamlara ulaşıyor. Şu anda malatya bayisi neredeyse %50 ye yakın t480 satıyor. Diğer tdd, tdb ve 56 serisi ise diğer %50 lik kısmını oluşturuyor. İnternetten araştırdığım kadarı ile shibaura motor kullanıyor ama bunu traktörün üstünde en ufak bir yerde göremiyorsunuz bile o kadar güzel kamufle ediyor türk traktör.Burda shibaura motoru kötülediğimden söylemiyorum fakat biz massey bayiilerine saldırırken hep simpson hindistan motoru diye karalama kampanyasını yapıyorlar diğer taraftan kendileride artık çin mi herneyse güzel saklıyorlar.Bizim malatyada new holland bayiisi dükkanına gelen her müşteriye tafe,sipmson,hindistan,sisu ile ilgili çıkan gazete haberlerini müşteriye gösteriyorTabiki böyle bir satış politikasını onaylamıyorum ama hiç hoş bişey değil ben daha çok tarlada deneme yaparak kullanan çiftcilerin yanına götürerek müşteriyi ikna etmeye çalışıyorum. Ama şu da bir gerçekki kesinlikle firmayı kötülemek amacıyla değil çok da problem yaşıyorlar t480de özellikle senkromeş şanzıman olmayan t480lerde.Çoğu şanzıman kiti değiştiriyor.Hani bir yerde de new hollandı aslında karalıyor bu makina şanzıman ve kuyruk mili arızalarından dolayı.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

shibaura çin değil japon malıdır !!!

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı qarizmatiqa link=topic=55316.msg589642#msg589642 date=1336212070 Nickli Üyeden Alıntı
    shibaura çin değil japon malıdır !!!
    Ünlem işareti koyarak kızmana gerek yokki internetten okuduğum kadarı ile shibaura motor var üzerinde diye duydum. Yoksa bildiğimden değil, zaten sorun burda ne olduğu belli değil tüm new holland bayiilerine yanı tanıdıklarıma soruyorum hepside new hollandın kendi motoru diyip geçiştiriyorlar.

O zaman sana sorayım bu t480 traktörün üzerindeki motor nedir bizi aydınlatabilirmisiniz?

doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    13 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Yahu yerli yerli yerli........ Allah aşkına 1990 model 70-66 traktördeki 12+12 şanzuman veyahut 65-46 daki 8+2 şanzuman 2012 traktörde hala kullanılıyor. Ve hala gelişmiş değil. İki düğme koymakla kanca kol takmakla gelişmek olmuyor. Bizim insanımız gidip hala onu alıyor. Onu alacağına git 66 serisi al onu kullan. Habire çifçiyi kazıKLıyorlar. Almanyada üretilen CLAAS da Almanlara göre yerli değil mi? Ama bakın teknolojisine. Böyle olmaz arkadaşlar. Satılan traktörlerin belki % 3-4 ü çalışana gidiyo ondan sonra geriye kalanlar nereye gidiyor?

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

nh karşıtları t480 i bu şekilde kötülüyorlar, yani motoru çin malı vs diyorlar zaten üretim amacı belli ve ucuz bir traktör ne bekliyorsunuz tabiki tt55 kadar olamaz dediğimiz zaman motoru cinden alması gerekmez dıyorlar ama motor aslında japon malıdır

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı qarizmatiqa link=topic=55316.msg589647#msg589647 date=1336212577 Nickli Üyeden Alıntı
    nh karşıtları t480 i bu şekilde kötülüyorlar, yani motoru çin malı vs diyorlar zaten üretim amacı belli ve ucuz bir traktör ne bekliyorsunuz tabiki tt55 kadar olamaz dediğimiz zaman motoru cinden alması gerekmez dıyorlar ama motor aslında japon malıdır
    Yok ben karşıtı değilim tabiki rakibim ama shibaura motoru varsa bunu neden sitesinde yayınlamıyor bayiileri saklıyor ve motorun üzerinde göremiyoruz bunu anlamış değilim yoksa tabiki motoru kötülemekten değil.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)