Kuru fasulye tohumu lazım

Ynt: Kuru fasulye tohumu lazım

ama bendeki ne roman nede demosan bu cinsleri ekmem cok gecci ve verimleri iyi degil bendekiler erkenci kanada amerikan calısı amerikan karayaprak kanada 10 kiloya kadar gönderebilirim ama tam ambara bakmam gerekir 05423393846 bana ulaşırsanız yardımcı olabilirim

yukeritarim link=topic=55378.msg591037#msg591037 date=1336459136' Alıntı:
bende canada alberta cinsi var yurt dısından geliyor ne kadar istersen gönderebilirim fiyat 5 tl
türkiye cumhuriyetine tohumluk diye kuru fasulye girmez yemelik fasulye diye ital edilip burda tohumluk diye verilir ayrıca tohumluk fasulyenin bazı özellikleri olur kalipre dış yapısı gibi türkiye genelinde burdan alınır elenir orya satılır ordan alınır elenir buraya satılır sözleşmeli ektiren şirketler var burda tohumluk üretmek icin tarlanda bazı şartlara uyarsan cok güzel verimli tohumlar elde edebilirsin ben canada fasulyesinde dk 410 kilo kadar alabildim cokda mal elimde kaldı satılmadı fazla güvenilir bi ürün degildir cünkü herkezin evinde haftada 1 veya 2 kere pişer olsada olur olmasada olur mecburi ihtiyac malı degildir bunları dikkate alarak düşünün her bölgede rakımda yetişmez

SEYİT link=topic=55378.msg591144#msg591144 date=1336484042' Alıntı:
türkiye cumhuriyetine tohumluk diye kuru fasulye girmez yemelik fasulye diye ital edilip burda tohumluk diye verilir ayrıca tohumluk fasulyenin bazı özellikleri olur kalipre dış yapısı gibi türkiye genelinde burdan alınır elenir orya satılır ordan alınır elenir buraya satılır sözleşmeli ektiren şirketler var burda tohumluk üretmek icin tarlanda bazı şartlara uyarsan cok güzel verimli tohumlar elde edebilirsin ben canada fasulyesinde dk 410 kilo kadar alabildim cokda mal elimde kaldı satılmadı fazla güvenilir bi ürün degildir cünkü herkezin evinde haftada 1 veya 2 kere pişer olsada olur olmasada olur mecburi ihtiyac malı degildir bunları dikkate alarak düşünün her bölgede rakımda yetişmez
ben nevsehirdeyim ve yaklasık on yıldır fasülye üretimi yapyorum canadadan dekardan 550 kg gördüm ve aynı zamanda ben bu fasülyenin alımsatımını da yapıyorum gecen yıl 2300 gibi hasatzamanı fiyatı vardı su anda iyi fasülye olursa 2700 gibi alınır satılır satısında hicbir sorun yok alım garantisi benden daha baska ne denir ...

yukeritarim link=topic=55378.msg591445#msg591445 date=1336548005' Alıntı:
ben nevsehirdeyim ve yaklasık on yıldır fasülye üretimi yapyorum canadadan dekardan 550 kg gördüm ve aynı zamanda ben bu fasülyenin alımsatımını da yapıyorum gecen yıl 2300 gibi hasatzamanı fiyatı vardı su anda iyi fasülye olursa 2700 gibi alınır satılır satısında hicbir sorun yok alım garantisi benden daha baska ne denir ...
daha önce bazı fasulye ile ilgili sorular yönelttin şaşırdım :D 500 kilo rakamları duydumda ben almadım hic moldovya üzerinden sertifkialı ital tohum vardı en ucuz yollu o bile maliyetli oldu ama yemelik olarak geldimi ucuza geliyor tohumluk fasulye oval degilde köşeli olması daha iyidir birde arjantin diye bi tohum geldi yüksek verim aldı eken arkadaşım bu yılda verim ler iyi olursa bi tohum takası yapalım bölgeler degişsin alım konusnda pazar varsa konyadan yardımcı olurum numune falan özelden tlf nosu gönderisin