2012 nadas,70-56 kurtarma operasyonu....KUBOTA M8540...

Merhaba arkadaşlar Ilgazdan Sabah namazı sonrası çıktım 150 km yol gittim ve 30 dekar iki tarlaya 2 depo ilaç attım ve aldığım 20 dekar yer sürdüm ve akşam ezanında evime döndüm ...

KUBOTAM8540.wmv
bu videoda özellikle sonunda pati atarak kaldırdım traktörü ve en sonunda ufacık bir hareketle pulluğun nasıl kalktığını göstermeye çalıştım iyi seyirler
m8540plow.AVI
İP GİBİ NADAS YARIŞMASINDA YOKUM ...

Ynt: 2012 nadas,70-56 kurtarma operasyonu....KUBOTA M8540...

hamza40_7 link=topic=55410.msg591370#msg591370 date=1336508411' Alıntı:
mustafa maşallah kubotaya temiz bakıyorsun öle olması lazım aslında herkezin
sana şöyle anlatayım tarlada hiç acımam zıplar hoplar gaza felan basarım ... ama evde bir ineğin buzağısını yalayarak temizler ya öyle kolanyalı mendille temizlerim:) teşekkürler

kubota ile ralli yapıyosun herhalde mustafa sesi muthiş geliyor ama.. tarla henuz tavında degil pulluklar acayip toplamış traktörü baya tutar bu muhtemelen 7-8km/h hızla sürüyosun.. çiziyide baya egmişsin süratli sürümde ayarlayamamışsın sanırım :) ilk hatı bari yavas bi vitesle gidip düzgün çizini açsaydın.. bu tarlanın daha 10gunu var sürülmek için agır topraga benziyor..

ceya023 link=topic=55410.msg591380#msg591380 date=1336508805' Alıntı:
kubota ile ralli yapıyosun herhalde mustafa sesi muthiş geliyor ama.. tarla henuz tavında degil pulluklar acayip toplamış traktörü baya tutar bu muhtemelen 7-8km/h hızla sürüyosun.. çiziyide baya egmişsin süratli sürümde ayarlayamamışsın sanırım :) ilk hatı bari yavas bi vitesle gidip düzgün çizini açsaydın.. bu tarlanın daha 10gunu var sürülmek için agır topraga benziyor..
3 çeşit toprak var ... pulluk dayımdan bir günlüğüne rica ettim sağolsun kırmadı bende çabaladım bitsin diye bizim bölgemiz Çankırıdan bir ay önce yozgattan bir ay önce harmana girer ama bu sene biz onlardan önce nadasa giremedik hayırlısı bakalım ne olacak kubota 7-8 km hızla çekiyor ancak pulluk tutunca sıkıntı işte

birde mustafa el gazı ile kullan normal sürümde yoksa gazı çok hafif bi tasın ustunden gecince sarsıntıda ayagının hafifce oynaması gaz veriyo.. birde burada dikkat edilmesi gereken kubotada hiç kara duman yok rampada durup kalkıyosun falan..

Masallah hep tertemiz kalir insallah. Koydeki komsumda aldi bundan. Tarlada deneyemedim daha ama yolda deneme firsatim oldu. Hosuma gitti baya. Ozellikle debriyajsiz ileri geri... Ama cok yuksek sanki kubotalar :)

paylaşım için teşekkür ederim gerçekten güzel motor .. forumun asıl kralı bu olmalı bence nail abiyle tokmakçı kardeş kızmasın ama :) :) kamerada tripot mu vardı yanında çekim için?

güzel paylaşım mustafa abi kubota bayır yukarı çıkarken yüksek vitesle geldin baya boğuldu sonra pulluğu kaldırmışsın sanırım :)