Yeni 3 Metre Türkaysan Disk-Tiller'imiz

bugün türkaysan disk tillerimiz teslim edildi. 3 mt iş genişliğine sahip, 24 diskli. arkası boru merdaneli. 1200 kg ağırlığında. anız bozmada, kanola yeri hazırlamada, ayçiçek sapları kıymada kullanacağız. heralde bu yaz en çok çalışacak makinamız olacak. ve resimler...

1006005i.jpg

1006002.jpg

1006001u.jpg

1006000o.jpg

1005998z.jpg

Ynt: yeni 3 metre türkaysan disk tillerimiz

ali_durmuş link=topic=55423.msg591505#msg591505 date=1336564677' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun.
bunlar anız bozmada iyi iş görürmü, acaba?
teşekkür ederim. evet. ama tabii ki tava da bağlı. biçimden hemen sonra sapı bağlayıp 2-3 gün içinde bunla süreceğiz.
yazın düşen yağmurlarda haramzedeler, ot tohumları vs. çimlenecek ardından ekim ayı gibi pullukla süreceğiz yada çizel çekeceğiz.
bu videoyu nette gördüm. site üyemiz Meriç e ait. türkaysan katlamalı 32 li disk tiller anızı sürüyor

Claas Ares 567 32 Türkaysan Disk Tiller
Cihan_özece link=topic=55423.msg591504#msg591504 date=1336564635' Alıntı:
hayırlı olsun.kaç hp traktörde kullanacaksınız disk tilleri?

teşekkürler, düz yerlede 3085, eğilim yerlerde 3105 te kullacağınız.

Güle güle kullan, çok kullanışlı ve güzel bir makine almışsın. Ot istediği kadar çoğalsın sorun yaratmaz bundan sonra senin için. Uzun yıllar sorunsuz kullanırsın inşallah.

hayırlısı olsun abi bizim burda özgül tarım da yapıyor bunlardan balya makinasıda yeni sayılır saman yapıyon mu abi bu senin ev önü beni biyerden tanıdık geliyor ama bilmem :) ısırıyor bir yerden ama çıkaramadım karıştırdım herhalde birisinle

sağol Erkan. bir tane de türkaysan 23 lü aysan aldık. ayçiçek yeri hazırlarken. yogunduk foto çekemedim. disk tilleri 3085 e takıp öle bi bakayım dedim nasıl durcak diye , hidroliklerle biraz sorun yaşıcaz gibi :D

sağol Ertuğ. özgül tarıma da gittim. özgül tarım azim ağır tip disk tiller gibi yapıyor. bunlar kauçuk lastikli, özgülünkisi yaylı sistem. bir de ağırlıgı çok fazla. bu 1200 kg, özgül 1900 kg 22 lisi. fiyat olarak da fazla geldi. gallignani 2008 model. saman sap ot vs. bağlıyoruz. babaeskiliyiz. malzemelerin oldugu evler bu. oturdugumuz ev de gazikemalde kipa arkasında.