TAZE TAZE SAME EXPLORER3 85 GS 40+40 PowerShift (Hi-Lo)

Ynt: TAZE TAZE SAME EXPLORER3 85 GS 40+40 PowerShift (Hi-Lo)

hayırlı ve uğurlu olsun halan oğluna bende bugün kubota servisinden duydum same aldıklarını sameler güzel ama kabinleri hoşuma gitmiyor bizde eğer harmana ürün iyi olursa jd gider yerine mf 5055 yada kubota 1008 x yada calass 100 bg olabilir şu anda 3 arasında kalmışız nasip hayırlısı bakalım tekrar hayırlı olsun

yahya link=topic=55444.msg592861#msg592861 date=1336760216' Alıntı:
hayırlı ve uğurlu olsun halan oğluna bende bugün kubota servisinden duydum same aldıklarını sameler güzel ama kabinleri hoşuma gitmiyor bizde eğer harmana ürün iyi olursa jd gider yerine mf 5055 yada kubota 1008 x yada calass 100 bg olabilir şu anda 3 arasında kalmışız nasip hayırlısı bakalım tekrar hayırlı olsun
sana 110 luk erkunt alalım yahya abi HAŞMET110!!!

yahya link=topic=55444.msg592861#msg592861 date=1336760216' Alıntı:

hayırlısı olsun yahya abi nasip kısmet senin jd de guzel traktördür hidroliğine pistonda attırdın zayıf özelliginide ortadan kaldırdın..

büyük konuşmayağımda ital motorlardan inip yerli motorlara binmek biraz zor olur ve taner ustayla anlaşmamız zor olur evet jd piston attırmasaydım on defa satmıştım jd daha almamda alanlarada R serisi tavsiye ederim parasıda güzel kaliteside

Yavuz abi makina beğendiğim bir seri. Ve özellik olarak konfor olarak güzel. Fakat biraz fiyatı var tabi. 85 bg bir motora göre fiyatı fazla. Alana hayırlı olsun.

Erkuntlardaki buçuk olayıda şöyle. Gösterge panelinde tavşan çıkıyorsa bu makina buçukta değildir. Daha sonra vites kolundaki yeşil düğmeye basınca buçuğa girmiş oluyor. 4 ileri vitesi 4 te buçuk vitesi var. Birde o kol normal takviye oluyor. Buçukta yemediği zaman ona takarsın. Bence ZF şanzumanın güzelliği.

Erkunt Haşmet 110 un kalıp dışında Kıymet 90 dan bir farkı yok. O konuda bir farklılık görmek isterdim açıkçası.

doganbey1 link=topic=55444.msg592979#msg592979 date=1336773247' Alıntı:
Yavuz abi makina beğendiğim bir seri. Ve özellik olarak konfor olarak güzel. Fakat biraz fiyatı var tabi. 85 bg bir motora göre fiyatı fazla. Alana hayırlı olsun.

Erkuntlardaki buçuk olayıda şöyle. Gösterge panelinde tavşan çıkıyorsa bu makina buçukta değildir. Daha sonra vites kolundaki yeşil düğmeye basınca buçuğa girmiş oluyor. 4 ileri vitesi 4 te buçuk vitesi var. Birde o kol normal takviye oluyor. Buçukta yemediği zaman ona takarsın. Bence ZF şanzumanın güzelliği.

Erkunt Haşmet 110 un kalıp dışında Kıymet 90 dan bir farkı yok. O konuda bir farklılık görmek isterdim açıkçası.
yeşil düğmeye basınca tavşan işareti çıkıyor zaten

yahya link=topic=55444.msg593006#msg593006 date=1336800466' Alıntı:
buçuktada peki salyangoz yada kaplunbağamı çıkıyor yoksa hiç bir şeymi
Bildigim Kadarıyla Hiçbirşey Çıkmıyor... Benim TL-A da Öyle... Ekranda Salyangoz Resmi Var Ama Buçuğa Basınca Çıkmıyor...

ceya023 link=topic=55444.msg592796#msg592796 date=1336752397' Alıntı:
herkese teşekkur ederim... elektronik olması kullanımda buyuk konfor olsada arızası sorun olabilir ama işte gülü seven dikenine katlanır teknolojiyi konforu seviyorsanız katlanacaksınız... alman malı olması guven veriyor.. diger same serileri italyan bunlar alman..
alman olması neden guven verıyor.italyan olanında parcaları aynı fabrıkalarda uretılıyor aynı muhendısler yapıo arada ne fark olabılır.hepsı alman deutz motora sahıp.bence hiç bi fark yoktur ole bişey olsa same deutz fahr kendı içinde çelişkiye düser

ceya023 link=topic=55444.msg592796#msg592796 date=1336752397' Alıntı:
herkese teşekkur ederim... elektronik olması kullanımda buyuk konfor olsada arızası sorun olabilir ama işte gülü seven dikenine katlanır teknolojiyi konforu seviyorsanız katlanacaksınız... alman malı olması guven veriyor.. diger same serileri italyan bunlar alman..
alman olması neden guven verıyor.italyan olanında parcaları aynı fabrıkalarda uretılıyor aynı muhendıslar yapıor arada ne fark olabılır.heopsı alman deutz motora sahıp.bence fark yok aralarında eger ole bişey olsa same deutz fahr kendı arasında çelişkiye düser.same ve deuzt kalıtesı aynı bunu artık kafalara sokalım.sonucta aynı fırmanın malları bırının bırınden kalıtesız olma sansı yok.zeten modeller arasında cok benzerlık var ayrıca bazı modellerde bıre bır aynı

arapörenli link=topic=55444.msg593537#msg593537 date=1336925029' Alıntı:
alman olması neden guven verıyor.italyan olanında parcaları aynı fabrıkalarda uretılıyor aynı muhendıslar yapıor arada ne fark olabılır.heopsı alman deutz motora sahıp.bence fark yok aralarında eger ole bişey olsa same deutz fahr kendı arasında çelişkiye düser.same ve deuzt kalıtesı aynı bunu artık kafalara sokalım.sonucta aynı fırmanın malları bırının bırınden kalıtesız olma sansı yok.zeten modeller arasında cok benzerlık var ayrıca bazı modellerde bıre bır aynı

çok şey ifade ediyor her üreticinin farklı ülkelerde fabrikası var ve bu fabrikalarda üretilen ürünler bir birini asla tutmaz.. örnegin nh nin turkiyede ve dünyanın bir çok yerinde fabrikası var aynı mı hepsi aynı kalitede mi üretim yapıyor ???.. başka bi örnek vermek gerekirse jhon deere markası dünyanın her yerinde üretim yapıyor ama en kaliteli ve sağlam traktörleri alman yada üretiyor.. keza bi çok marka böle alman malı hem luks hem sağlamdır-japon malısa hem sağlam hemde teknolojiktir.. v.s. italyan ve fransız malları orta sınıf mallardır.. fiat ile wosvagen bir olmaz bazı ülkelerin kalite standartları öbürlerinden yüksektir.. bu böyledir ne yazık ki.. deutz unda bir çok ülkede fabrikası var örnegin bazı motorları deutz çinde üretiyor muş.. yine explorer3 le aynı tırda gelen agrolux 50 di zannedersem onun gövdesinde italyan deutz fabrikasında üretilmiş gibi bişeyler yazıyordu net olarak okuyamadım bile bi boru üzerinden geçiyordu.. explorer3 te ise gövdenin tam orta yerinde made in germany yazıyor.. same ile deutz traktörlerin bi farkı yok zaten eş seriler olarak üretiliyorlar.. agrofarm 410 gs= explorer3 85gs ... tiger 50=agrolux 50 bire bir aynı traktörler bunlar ön panjur ve renkleri dışında herşeyleri aynı.. agrofarm serisininde motoru v.s. almanyada üretiliyor mesela..
zaten fiyatları arasında ki farktan da anlayabilirsin kalitesini herzaman kaliteli olanı pahalı olacak diye bişey yok ama genel olarak böle..
jd R serisine bak bide M serisine yada E serisine hepsi aynı marka traktör degil mi...
işte gövde deki yazı same explorer3 teki :

deutz ve same leri ben de çok seviyorum şimdilik bir yorumum yok gerçek deutz yada same hiç görmedim hep resim ,internet ortamın da gördüm konuyu daha kolay takip etmek için yazı yazdım ceya 23 (yavuz) kardeş aydınlatıcı ve detaylı yorum ve paylaşımların için ayrıca sağol aynı özeni erkunt ve kubatoda yapmıştın eline koluna sağlık............

Çağrı link=topic=55444.msg592764#msg592764 date=1336746237' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun.Çok güzel traktör ancak elektroniğinden pek fazla anlayan bulunmuyor.Bizim burdaki samecilere deutzculara istanbuldan usta geliyor :)
öncelikle alana hayırlı olsun...çağrı koskoca başkentten usta çıkmıyormu.... :D :D arızalı olanları gönder bafraya

umut71 link=topic=55444.msg594471#msg594471 date=1337102350' Alıntı:
deutz ve same leri ben de çok seviyorum şimdilik bir yorumum yok gerçek deutz yada same hiç görmedim hep resim ,internet ortamın da gördüm konuyu daha kolay takip etmek için yazı yazdım ceya 23 (yavuz) kardeş aydınlatıcı ve detaylı yorum ve paylaşımların için ayrıca sağol aynı özeni erkunt ve kubatoda yapmıştın eline koluna sağlık............

tesekkur ederim.. sende saol.. kullandıkca daha detaylı yorumlarım olacak.. şuan köy işleriyle çok ugraşamıyorum şuan kardeşim köyde.. 10 gun sonra köydeki işlerle ugrasacagım ozaman video ve resimler deneyimler edinecegim bu model hakkında..burada detaylı paylacagım kubota ve td serisi ilede karşılaştırmalarını yaparım performans yakıt..

Güle güle kullanın.
Elektronik ve hidrolik teknolojisinin gelişmesi traktörlerde konforu yukarı taşıyor. Rahat ediyoruz. Ama diğer yandan bu aksamlarda bir arıza olunca traktör bazen tarlada bile kalabiliyor , tamamen hareketsiz kalabiliyor bu sistemlerde sorun olunca. Örneğin eski traktörlerde sorun olunca yürür aksamında bir sorun olmadığı sürece traktörü çekerek sanayiye , ustaya götürebilirdiniz , ama yeni traktörün motoru çalışmasın , hidroliğinde bir sorun olsun olduğu yerden kıpırdatamıyorsunuz. Risk bu yani. Birde sanayide size servis veren usta ne kadar elektronikten ve hidrolikten anlıyor , verdiği servis hizmetinin kalitesini bu belirliyor. Sezonda bu aksamlardan birinde sorun olursa , traktörü ne kadar sürede ayağa kaldırıp , tekrar tarlaya döndürebilrsiniz? MEsele bu , elektorik veya hidrolik aksamın fazla olması bana göre her zaman risktir. Zaman eçtikçe traktörlerin hepsindede bunlar artıyor.

ufukk link=topic=55444.msg594649#msg594649 date=1337114797' Alıntı:
Güle güle kullanın.
Elektronik ve hidrolik teknolojisinin gelişmesi traktörlerde konforu yukarı taşıyor. Rahat ediyoruz. Ama diğer yandan bu aksamlarda bir arıza olunca traktör bazen tarlada bile kalabiliyor , tamamen hareketsiz kalabiliyor bu sistemlerde sorun olunca. Örneğin eski traktörlerde sorun olunca yürür aksamında bir sorun olmadığı sürece traktörü çekerek sanayiye , ustaya götürebilirdiniz , ama yeni traktörün motoru çalışmasın , hidroliğinde bir sorun olsun olduğu yerden kıpırdatamıyorsunuz. Risk bu yani. Birde sanayide size servis veren usta ne kadar elektronikten ve hidrolikten anlıyor , verdiği servis hizmetinin kalitesini bu belirliyor. Sezonda bu aksamlardan birinde sorun olursa , traktörü ne kadar sürede ayağa kaldırıp , tekrar tarlaya döndürebilrsiniz? MEsele bu , elektorik veya hidrolik aksamın fazla olması bana göre her zaman risktir. Zaman eçtikçe traktörlerin hepsindede bunlar artıyor.
aynen abi bizim köydede hep bu yüzden avrupa motor almıyorlar.
dayımda deutz77 vardı kabin şase yapmış. motor kitlenmiş tarlada. masraf falan açmı sonra onu verip 30 daha koyup same 3. 85 aldı.

bugun tarlaya sokmuşlar köyde explorer3 ü 20 dekar sürmüşler benim işlerim vardı köye gitmedim.. genel olarak performansı iyi konforu mükemelmiş kardeşim ve halaoglunun yorumları böyle.. henuz traktör 10saatte traktörün debriajıda düğmeli ve ayarlanabiliyor sertliği yani yavasmı kalkış yapacaksınız hızlımı shutle üstündeki koldan ayarlıyosunuz artı eksi olarak.. yarım debriaj yapamıyorsunuz yani.. kalkışı kendisi yapıyor hep otomatik siz ancak sertmi yumuşakmı yapsın onu shutle üzerindeki düğmeyi artıya veya eksiye iterek ayarlıyorsunuz.. bunuda bi bilgi olarak vereyim.. bakalım traktör biraz açılsın köye gidince videolarını çekecegim kubota ile beraber..