Merak edenlere Angus-Simental melezleri

Ynt: Merak edenlere Angus-Simental melezleri

Maaşallah, besiden para kazanmak isteyen bunlardan bakması gerek. Bizim hayvanlarımız süt ırkı olan holstein olduğundan dolayı elimizde bulunduklarından dolayı mecburen erkeklerini de bakmak zorundayız. Eti için legorin horoz yetiştiriyoruz gibi geliyor bana... :(

768 link=topic=55459.msg594315#msg594315 date=1337079586' Alıntı:
Maaşallah, besiden para kazanmak isteyen bunlardan bakması gerek. Bizim hayvanlarımız süt ırkı olan holstein olduğundan dolayı elimizde bulunduklarından dolayı mecburen erkeklerini de bakmak zorundayız. Eti için legorin horoz yetiştiriyoruz gibi geliyor bana... :(

sürüsüne bereket olur inş.. guzel danalar kırmızı angusla mı çevirmiştiniz yoksa siyah mı sanırım görünüşte simental genleri daha baskın oluyor. güzel hayvanlar bi tane sihah beneklisi var benim de aynı kompyası gibi bi buzagım var öle 2 aylık oldu çok acayip besiye geliyolar.. bunları düşünemiyorum angus kırması olduklarından angusun hızlı et almasını simentalinde boylanmasını alırlarsa kısa sürede dev gibi olurlar inşallah.. benimde berak ettigim bi mezlez ırkıdı .. inşallah biraz daha büyüdükten sonraki resimleirnide paylaşırsınız yem e geçince ki gelişimlerini..

ceya023 link=topic=55459.msg594338#msg594338 date=1337083508' Alıntı:
sürüsüne bereket olur inş.. guzel danalar kırmızı angusla mı çevirmiştiniz yoksa siyah mı sanırım görünüşte simental genleri daha baskın oluyor. güzel hayvanlar bi tane sihah beneklisi var benim de aynı kompyası gibi bi buzagım var öle 2 aylık oldu çok acayip besiye geliyolar.. bunları düşünemiyorum angus kırması olduklarından angusun hızlı et almasını simentalinde boylanmasını alırlarsa kısa sürede dev gibi olurlar inşallah.. benimde berak ettigim bi mezlez ırkıdı .. inşallah biraz daha büyüdükten sonraki resimleirnide paylaşırsınız yem e geçince ki gelişimlerini..
Yorumlar için teşekkür ederim, buzağıların sadece ikisi angus melezi diğer ikisi simental resimlerdende hemen fark ediliyor. Anneleri düve ilkine doğurdu benim fark edebildiğim doğumda küçük doğdular ama gelişim ve yaşama isteği çok yüksek, bizimkisi deneme amaçlı oldu merak yani acaba nasıl olur dedik sonuçlar gördüğünüz gibi. Anaç olan hayvanları kendi ırkına gebe bırakıp, doğumu riskli olabileceklere bunları yaptırdık. kasaplık materyal olarak verimli olacaklarını düşünüyorum özellikle hali hazırda yerli hayvan besleyenlere şiddetle angus melezini tavsiye ederim.

Angusların baskın özellikleri boynuzsuz olmalarıdır. Yavruya bu özellik mutlaka geçer, görüntüleri çok güzel maşallah bol kazançlar dilerim.