82.80 DT hava filtresi

öncelikle herkese selamlar...benım 82.80 dt traktorum var. 2004 model uzerınde orjinal yaglı hava filtresi var ben bu filtreyi degistirip kuru hava filtresi taktırmak istiyorum hangisi daha iyidir sizce yaglı olanmı yoksa kuru olan fitremi yorumlarınızı beklıyorum..saygılar.. :S

Ynt: 82.80 DT hava filtresi

olcay39 link=topic=55473.msg592672#msg592672 date=1336731588' Alıntı:
öncelikle herkese selamlar...benım 82.80 dt traktorum var. 2004 model uzerınde orjinal yaglı hava filtresi var ben bu filtreyi degistirip kuru hava filtresi taktırmak istiyorum hangisi daha iyidir sizce yaglı olanmı yoksa kuru olan fitremi yorumlarınızı beklıyorum..saygılar.. :S
Yağlı filtreyi neden değiştirmek istiyorsunuz? Çokmu tozda çalışıyorsunuz yada sarsıntılı mı çalıştıgınız ortam? Motorunuz tozdan dolayı yıprandımı bugüne kadar ?

Ynt: 82.80 DT hava filtresi

Kuru Filtre Taktırmak Daha İyidir... Üşenir İnsan Yağlı Filtreyi Temizlemeye... Bu Yüzden Kuru Filtre İle Motorun Performansı Daha Yüksek Olur ;)

Kuru Fİltre Taktırın Ve Yanına Birde Yedek Alın Tozlu Ortamda İş Ortasında Yedeği İle Değiştirip Devam Edersiniz, Eve Gelince de Her İkisini Temizlersiniz...