unıversal 683DT orjinal kabin nasıl bir traktördür?

11.03.2012
1,156
7

Arkadaşlar bu traktörler hakkında pek iyi yorumlar yapılmıyor.Fakat benim yakın arkadaşımda bu traktörden var o çok memnun oldugunu söylüyor.senede 150ton saman yapıyor banamısın demiyor diyor.

sizce bu traktörler nasıl?yakıt çekiş saglamlık yönünden.bide agırlıgını bilen varmı?

• Beğen
Tepkiler: ahmetk.kaya
Ynt: unıversal 683DT orjinal kabin nasıl bir traktördür?

Kötüdür. Önermem. Aldım mı önüne sonradan 500 kilo ağırlık koyman lazım, dt halindeyken toprağın yüzünü kedi gibi cırmalıyor sadece.. çukur bile açamıyor ;D

Ara şanzuman filan vardı o traktörde önü yere saglam basması lazım.demekki çok hafif pati yaptıgına göre.agırlıgı 3000kg varmı?

Ben zamanında iki tane almıştım.Piyasada çeşit çok değildi o zamanlar.Sadece konfor yok traktörde.68 beygir traktörle 6 lı gaspardo ekim makinasını 11 li gobleyi 3 lü 16 numara pulluğu daralı 30 ton pancarı 15 km rahatça götürüyorsa benim için tek sıkıntısı konforu oluyor.Mavişlerin yeşillerin yaktığının en az %30 azını yakar.Ama ikinci eli para etmiyor.kabin ısıtmada on numara çorum kalorifer varama soğutma anan baban usulü :)) Traktörü sağlam ustaya yaptıracaksın ustan kötüyse traktörün kötü olur.Bu her traktör için aynıdır.Hatta resimleri paylaşmıştım...

• Beğen
Tepkiler: sabri26

683 dt 2795 kg ağırlıksız ve kabinsiz.ön ağırlık175 kg arka ağırlık 210 kg kabin ağırlığı bilinmiyor.50 kw motoru 229 nm torku 1400 devir dakikada üretiyor.3759 cm3 silindir hacmi var.silindir çapı 102 mm.kurs boyu 115 mm.hema yıldız pompa.1900 kg kaldırma kapasiteli.standart 8+2 vitesli.540 devir dakika kuyruk mili.2005 yılında üretilmiştir ona göre yorum yapın lütfen...

bu traktörle senede 3000 dekar mısır ekimi 600 dekar pancar ekimi 3000-3500 dekar mısır çapası 600-800 dekar pancar sökümü yapıyorum.600 dekar yeri sürümden ekime kadar hazırlıyor,eşantiyondan çıkan işleri saymıyorum.10.000 saatte biri rektefiye oldu şimdi suçlu traktörmü benmiyim :))

Çok dandik bir makina.Hem tek çekerini aldık hemde çift çekerini aldık 2004 te.2 sinide 0 olarak aldık.55 milyardı yanlış hatırlamıyorsam.2007 ' de 55 milyarlık traktörleri 14 milyara zor satmıştık.Piyasası iyi değil.Çok hafif hemen patiye başlıyor.Vede çok sıkıştırmaya gelmez hemen bir yeri dağıtır.

arkadaşlar bu sahte söylentilere inanmayın ben aldım 683 dt orjinal kabin kullanıyorum kötüleyenlere bakmayın biz bu traktörlere bi etek para döktük traktör gayet güzel 55e almış vatandaş işini görmedi mi gardaşım çekişi eğer götün rahatı seviyorsa 55 milyar değil 155 milyar verip ferigson alacan ozaman bu traktörü de kötülemeyecen herkesin bütçesine göre yakandan mı tuttular illa ünüversal al diye

aman haa yanlışa düşme arkadaşım sıfırını aldı 3 sefer ayna martuyu yedi 2 şerden 6 milyarı gitti garanti birini karşıladı taktığı pulluk 12 li 4 lü 4 yıl ödemeli tek çeker idi 54 mil . almıştı 17 ye sattı kalan borcunu tümosan ödedi kurtulduğuna dua ediyor
yinede kendin bilirsin
arka defransiyeli 448 liğin defrasiyeliymiş motorun gücü fazla geliyormuş demesi böyle idi

Cevap: Ynt: unıversal 683DT orjinal kabin nasıl bir traktördür?

683 ile 70-56yı yarıştırmıştık ikisindede 3lü 12 numara pulluk vardı 683 digerine toz yutturuyordu 70-56ya 683 fark koyuyordu
ikisindede 4 ton saman vardı üniversal rampada 4 takviye ile gidiyordu 70-56 1 takviyeye kadar düşüyordu

Cevap: Ynt: unıversal 683DT orjinal kabin nasıl bir traktördür?

683 ile 70-56yı yarıştırmıştık ikisindede 3lü 12 numara pulluk vardı 683 digerine toz yutturuyordu 70-56ya 683 fark koyuyordu
ikisindede 4 ton saman vardı üniversal rampada 4 takviye ile gidiyordu 70-56 1 takviyeye kadar düşüyordu
Biz Hem 70-56 hem de 640 kullandık. Hala 640 kullanıyoruz. Herhangi bir rampada 4 ton bir yükte seri 2. Vitesin altına inmedik. 3. Viteste dahi rampaya girdiğimde oldu.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca