ford 5000 arka hidrolik eskisi gibi tam kaldırmıyor?

Ynt: ford 5000 arka hidrolik eskisi gibi tam kaldırmıyor?

valla benim ford 69 model ama daha bu sene oldu bende daha önceden hiç böyle birşey yoktu ali bey bu arada sizde galiba ford 5000 sahibisiniz traktörünüzün hidrolik direksiyonu varmı varsa markası nedir memnunmusunuz?

depoyu fulleyince herzaman değil 3 ayda falan yapın depoyu full doldur 10 40 yağ yarım kilo yeter ve 1 lt benzin koy bunun sebebi yanma odasındaki kurum pislik sibob kafalarındaki kurumu söker ve onu uyguladıgında traktorunun çekişinin ve direncinin arttıgını göreceksin ve sık sık hava filtresini benzinle yıkayıp basınclı hava ile temizleyin hidroliğide filtre eskimiştir yaga su karışmış olabilir pompa görevini tam yapmıyor eskimiş olabilir

archillus link=topic=55499.msg594215#msg594215 date=1337030542' Alıntı:
valla benim ford 69 model ama daha bu sene oldu bende daha önceden hiç böyle birşey yoktu ali bey bu arada sizde galiba ford 5000 sahibisiniz traktörünüzün hidrolik direksiyonu varmı varsa markası nedir memnunmusunuz?
doğrudur ben eski traktörlerin genelinde bu olayı gördüm hatta 2000 modele kadar mf 285s lerde bile gördüm.evet bizde de 5000 var 70 model hidrolik direksiyon. Anadolu var bizimkinde traktörü aldığımızda vardı daha bir sene olmadı alalı şuan için memnunuz hayırlı günler...

barath link=topic=55499.msg593394#msg593394 date=1336901582' Alıntı:
2 3 saatlik bi iş götürün hallederler pompa açılmadan fiyatını söylemek te müneccim lik olur...30 35 yaşında traktör zaten masrafı olacaktır yaşlı sayılır...
Hidrolikte Sorun Varsa Hidrolik Pompa Eskimiş Olabilir,Koyduğun Yağdan Olabilir,Sen Yada Senden Önceki Sahibi Daha Önceden Açtırmışsa Yapan Usta Becerememiştir Beyin Ayarındada Sıkıntı Olabilir.Ben Motorumu Çok İyi Tanıyorum Diyorsan Birde Çoluk Çocuk Hidrolik Ayarıyla Oynamış Olabilir.Damper Kaldırma Mandalının Yanında Ona Benzer Yuvarlak Mandal Vardır.Onunla Oyna Biraz Düzelmezse Dediğim Gibi Pompaya Beyine Ve Yağına Baktır.Sorun Çözülecektir.5000 Kafayı Diker Genede Bırakmaz Kaldırır.Hidroliği Havada Bırak Yülkü Salmaz Aşağı.

archillus link=topic=55499.msg593314#msg593314 date=1336857638' Alıntı:
arkadaşlar eskiden çok güzel kaldırırdı pulluğu fln arka hidrolik şimdi eskisi gibi değil bazı arkadaşlar hidrolik ayarından fln bahsetmişler ama ben o söledikleri ayarı bulamadım bahsedilen ayarın neresi olduğunun bir resmini çekip paylaşan olursa çok makbule geçer ikinci olarak o ayarı değiştirdiğim zaman eskisi gibi kaldırır mı yoksa sanayi yolumu gözüktü bana ?
Hidrolikte Sorun Varsa Hidrolik Pompa Eskimiş Olabilir,Koyduğun Yağdan Olabilir,Sen Yada Senden Önceki Sahibi Daha Önceden Açtırmışsa Yapan Usta Becerememiştir Beyin Ayarındada Sıkıntı Olabilir.Ben Motorumu Çok İyi Tanıyorum Diyorsan Birde Çoluk Çocuk Hidrolik Ayarıyla Oynamış Olabilir.Damper Kaldırma Mandalının Yanında Ona Benzer Yuvarlak Mandal Vardır.Onunla Oyna Biraz Düzelmezse Dediğim Gibi Pompaya Beyine Ve Yağına Baktır.Sorun Çözülecektir.5000 Kafayı Diker Genede Bırakmaz Kaldırır.Hidroliği Havada Bırak Yülkü Salmaz Aşağı.

merak ettim bende. düzeldimi hidrolik sorunu bizimkindede aynı sorun var yaptırdıysanız paylaşırmısınız.bizimkide istop edince kendiliginden salıyor ve çalışırken bi iniyor bi çıkıyor ustaya götürdük söktü taktı anlamadı.şimdiden teşekkürler.

o soruna silkme diyolar bizim ford da da vardı piston çok az yağ kaçırıyor diyordu usta. Maliyet fazla olduğundan oraya dokunmadim ama oringleri değiştirdim & simdi yok denecek kadar az. Filtre de tıkanmistır&

sagollasınınız ama bizimkiniki bayabi sorulu fazla sirkeliyor bizim orda ustaya babam götürmüş sökmüş bi conta takmış ama degişen bişey yok